Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyakozmetikára...

Dobermann kutyakozmetikára érdemes vinni?

Figyelt kérdés
Nekem lenne egy 1 éves Doberamann kutyám szeretném vinni öt kutyakiállításra érdemes kutyakozmetikushoz vinni ? mert felszeretném turbózni kutya kinézetét PL: puhább szőr,fényesebb, nem hullajtja a szőrét meg minden ami kell egy ilyen versenyhez csak hogy ez hogy működik ez egy kutya kozmetikus meg tudná oldani vagy erre kimondott olyan vitamin tápokat gyógyszereket kell neki adni?.
2016. júl. 11. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Kutyakozmetikus vagyok :)

Hoztak már be hozzánk dobermannt is, nem csak szőrvágással, hanem egészségüggyel is foglalkozunk, tehát pl karomvágás, akinek van képesítése, az bűzmirigyet is nyom, fültisztítás, stb.


Mivel mi a külső dolgokkal foglalkozunk, nem tudjuk a kutya vérképét, így vitamint sem nagyon fogunk mondani, sem gyógyszereket, az az orvos hatóköre.


Persze különböző samponok, szőrre és bőrre való készítmények vannak.


Kiállítás előtt elviheted, de feltétlenül mondd, hogy kiállításra szánod :)

2016. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából felesleges. A megfelelő szőrminőséget, kinézetet a megfelelő táplálás adja, ami mellé nem kell külön vitamin sem.

Verseny előtt át kell törölni szarvasbőr ronggyal.

A dobermannak könnyű ápolni a szőrzetét, puha kefével átkeféled néha, ronggyal áttörlöd és kész is.

Fürdetni nem tanácsos, nem tesz jót a bőrének a samponos fürdetés.

(Kiállítási dobermannom volt).

2016. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is kutyakozmetikus vagyok.

Speckó samponnal meglehet fürdetni, köröm vágás, fülpucolás amiket mi tudunk tenni.


Igazából egy rövid szőrű ebet annyira nem lehet felturbózni,mint hosszabb szőrű társaikat.


Otthon is megtudod fürdetni igazából,szerintem erre voltál kíváncsi :)


Amit adhatsz és belsőleg használ az a lazacolaj és a nyers tojás (heti 1x). Nagyon szép egészséges,fényes lesz a szőre!!

2016. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!