Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla, mi...

Hogyan szoktassam le róla, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szóval,palota pincsi kutyám van 4 hónapos,nőstény és 4 hete van nálunk (az első kutyám).

Ma kezdett el úgy csinálni mintha dugni akarna.

Miért csinálja ezt,hogyan tudnám leszoktatni?

+Azt olvastam/mondták hogy a pincsik nagyon makacsak és nehéz őket megnevelni,valami tipp?



2016. júl. 11. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez dominanciát jelent. Tiltani kell. Rászólni, ellökni.

Nem hiszem, hogy nehezebb lenne, mint más kutyákat.

Csak kutyaként bánj vele, határozottan és következetesen neveld.

2016. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Mindig rászólok de semmi hatása. :/

2016. júl. 11. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg kell neki tanítani, hogy mit jelent a rászólás. Mondod, hogy nem/fuj/amit akarsz, és közben mutatod neki, hogy mi lenne a feladat, magyarul eléred, hogy befejezze, ellököd, megbököd, elzavarod, vagy bármi olyat csinálsz, amitől abbahagyja.

És ha motiváció kell, csak gondolj arra, hogy egy kölyökkutya néz felfújható gumibáránynak, és ez elég megalázó. Legyen tartásod, és akárhogyan is, de érd el, hogy ezt ne csinálja. "Gyakorolnia" kell, mert kölyök, mondhatni normális ez a jelenség, de keressen valami élettelen tárgyat erre a célra, és azt se a jelenlétedben csinálja, ennyit el lehet (és el is kell) várni minden kölyöktől.

2016. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Abból nem fog érteni, hogy "jaj Fifike, ejnye-bejnye, hát nem szabad ezt csinálni". Rá kell förmedni, hogy NEM!!!, úgy hogy azonnal felkapja a fejét és értse, hogy most baromi gáz dolgot csinált. Mintha egy kamion elé akarna szaladni, úgy ordíts rá. Ha kell, megfogod a grabancát és arrébb vonszolod pár méterrel. Utána 10 percig békén hagyni, hogy elgondolkodjon, aztán fel lehet oldani és játszani vele.


Ha úgy kezeled, mint egy rottweilert (tehát nem vagy vele engedékeny meg elnéző csak azért mert kisnövésű) akkor semmivel sem nehezebb nevelni, mint bármelyik kutyát. Persze, aki csak tutujgatja a kutyát meg akkor is csak simogatja meg bögyörészi, ha mondjuk épp lekapart a tapétát a falról, vagy habzó szájjal épp nekirontana egy másik kutyának, annak tényleg "makacs".

2016. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

#4-es,egyáltalán nem babusgatom ha valami rosszat csinált sőt most is megfogtam a grabancánál kiemeltem az ágy alól (kaparta a falat) az egész ház az én ordibálásomtól zengett de mint ha ott se lennék fogta magát és vissza ment.

2016. júl. 11. 21:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Valamint ezt még utána megcsinálta vagy 20-szor,és aztán ment anyámékhoz bújt és én voltam a sz@r ember mert lecsesztem.
2016. júl. 11. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy, akkor inkább menj el kutyaiskolába, ahol megtanítanak a kutyával bánni...
2016. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudok vele bánni na mind1,kösz.
2016. júl. 12. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ordítás nem válik be a kutyáknál. Higgadt, nyugodt és határozott gazdára van szükségük, így érhető el náluk legkönnyebben, hogy szófogadóak legyenek.
2016. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele bánni, hisz MOST írtad, hogy le se tojja a fejed! Akkor te ezt minek nevezed? Nem szégyen az ha nem értesz a kutyaneveléshez, az a gáz ha azt próbálod bizonygatni hogy de, de közben a kutya pont ezt csinálja amit írsz (tojik rád és neveletlen)...


Ha ilyen szinten nem megy, hogy leírjuk azt, hogy förmedj rá és elkezdesz ordítozni mint a fába szorult féreg, akkor melléd kell oda egy kiképző, vagyis valaki aki látja hogy mit csinálsz rosszul és elmondja hogyan csináld helyesen. Mert mi ide írhatunk bármit, ha neked nem megy át...

2016. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!