Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérjem meg anyukámat...

Hogyan kérjem meg anyukámat hogy jövő nyáron hadd vegyek egy németjuhászt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén nyáron halt meg a legelső kutyusom, nagyon szerettem, idősebb volt mint én, 15 éves, egy Tibeti terrier. Most nincs aki a házat őrzi, és nem egy megbízható környéken élünk, tehát kéne a védelem. Azért németjuhászt szeretnék, mert nagyon tanulékony, és imádok ezzel foglalkozni, mellesleg a kedvenc fajtám. Tudom, hogy anyukámat is megviselte valamilyen szinten a kutyus halála, és talán ezért mondja hogy ide nem kell mégegy kutya. De nemrég még ő is azt mondta hogy tényleg jó lenne egy megbízható házőrző. Idén nyáron nem szeretnénk még új állatot, semmiképp. Suliidőben nem lenne időm tanítani. (Ha nincs időm foglalkozni vele, akkor azt hiszi büntetésben van) ezért csak nyáron szeretnék, saját pénzből és saját magam nevelni, tanítani. Szerintetek rossz ötlet? Korai lenne már jövőre kutyus? Hogy kérdezzek rá hogy anya miért nem akarja, és hogyan kérjem meg hogy erről egyáltalán beszéljünk?

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L



2016. júl. 11. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korai. Nekem most van egy 12 hetes németjuhászom én is saját pénzből vettem. Sok időt kell rászánni és ami a legfontosabb, hogy jó tenyésztőtől vegyél kutyát. Anyukáddal beszélgess sokat, mutass képeket cuki németjuhász kölykökről és felnőttekről.
2016. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bonnie2019 válasza:
100%

Szerintem bizonyíts! Mutasd meg anyukádnak, hogy megbízható vagy, és fogsz egyedül, önállóan gondoskodni a kutyusról. Vázold fel anyukádnak a helyzetet, hogy miért lenne jó a kutya. Gyűjts össze minél több érvet, ami magad mellett szolgál. Ha anyukádnak határozottan és céltudatosan adod elő,akkor látni fogja, hogy tényleg megbízható gazdi vagy.

Szerintem se lenne korai, főleg amiatt, amit ide is felvázoltál. Ha jól értettem csak anyukád a probléma.

Igazad van suliidőben nagyon nem lenne jó kutyust tartani. De, ha anyukáddal sikerült mindent megbeszélni és közös nevezőre jutni, akkor van még egy éved arra, hogy kitanulj mindent a kutyatartásról.

Jó tanács: Mikor beszélsz anyukáddal, mindenképpen hallgasd meg az Ő véleményét. Nem kell feltétlenül elfogadnod, jöhetsz egy hasomló ötlettel is. Semmiképpen ne gyerekeskedj, mármint ne hisztizz, vagy sértődj meg. Lássa anyukád, hogy érett vagy és felelősségteljes. Most el tudod játszani a felnőttet. ;)

Ha bármi kérdésed van még, rám írhatsz bármikor, remélem tudtam segíteni valamiben. :)

2016. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiemelnék egy momentumot: suliidőben nincs időd foglalkozni vele. A kutya viszont nem csak a nyári szünetre szól, hanem suliidőre is. Hiába jövő nyáron vennéd meg, hamar elmúlik a nyár, és ősztől is ugyanúgy kell vinni sétálni, kutyasuliba, tanítani stb.

A német juhász munkakutya. Valóban nagyon tanulékony, de ez azzal is jár, hogy le kell fárasztani agyilag is. Egész évben, nem csak a nyári szünetben.


Anyukádnál pedig egyszerűen kérdezd meg, nyugodt hangnemben, hogy szeretnéd tudni, MIÉRT nem szeretne kutyát.

Lehet, hogy még lelkileg nem érzi készen magát erre. Lehet, hogy anyagi okai vannak.

Lehet, hogy attól tart, nem látnád el a kutyát teljes mértékben, amiben lehet valami, hiszen te magad írod, hogy suliidőben nem lesz időd.

2016. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy apukám kutyaiskolában dolgozott 8 évig, tehát ezért szeretnék jövőre kutyát, mert akkor ha nekem kevés időm van, akkor a húgom, és apukám foglalkozna vele. Tehát családi kutya lenne, nem teljesen a sajátom. :) köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 12. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok tényezőt bele kell kalkulálni, például azt, hogy egy ilyen kutya (jó esetben) legalább 8-10 évig fog élni.

Te viszont nem maradsz örökké 14 éves :)

Nekem is akkor lett kutyám, amikor annyi idős voltam, mint te. Rengeteget foglalkoztam vele, ő volt az első kutyánk, akinek én voltam a gazdája, és akiből szinte családtag lett, annyira szereti mindenki.

De most már 23 vagyok, az év 3/4 részében nem élek otthon, az egyetem miatt Pestre költöztem albérletbe. A kutya maradt a családi házban. Az a szerencsém, hogy a szüleim és a testvérem bevállalták a mindennapi gondoskodást róla, így ebből nincs gond.

Anyagilag is megterhelő lehet. Egy kutyában nem a vételi ár a sok. Az enyém például már többször szorult hirtelen orvosi beavatkozásra, ilyenkor muszáj, hogy hirtelen ki tudj csengetni akár 40-50 (vagy több) ezer forintot is.

Ott van az élősködők elleni védelem, az etetés (az enyém például pár évesen csirkeallergiás lett, a havi etetési költsége azóta átlag 15 ezer forint - és egy német juhászt sem etethetsz akármivel, ha azt akarod, hogy sokáig egészséges maradjon).


Ezek olyan dolgok, amire én nem gondoltam 14 évesen, pedig kellett volna. De szerencsém volt, mert a családom elég toleráns volt, és automatikusan segítettek (segítenek is) a kutyával kapcsolatban, ha szükség van rá.

Ezek mind benne lehetnek abban, hogy anyukád nem akar kutyát, ő nyilván jobban átlátja már, hogy mivel jár ez, mint te. Viszont ha a legfőbb ok tényleg az, hogy még fáj neki az előző kutya elvesztése, az el fog múlni, és szeretni fogja az új kutyust :)

Mindenképp próbálj meg beszélni róla vele!

2016. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ezeket már apukámmal átbeszéltem, mint említettem, Ő rengeteget foglalkozott kutyákkal.:) Ő mondta nekem ezeket, hogy ezekre számítanom kell, de azt is hozzátette, hogy ezekben ha kell tud segíteni. nem idén merült fel először ez a téma itthon, én kicsi korom óta imádom az állatokat, a kutyák közzött pedig ez a fajta külön kedvencem! És pontosan az ilyen dolgokat beleszámítva jutottam arra a döntésre, hogy legkorábban a háznál jövőre lesz kutyus, és addig mindenképpen ki kell tanulnom a kutyatartás minden fortélyát! :)
2016. júl. 12. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehát most apukádnak meg húgodnak akarsz venni kutyát, hogy ha te megunod vagy jön a suli, akkor majd kínlódjanak ők vele? Hát az csodálatos! Volt 14 éved beletanulni a kutyatartás "minden fortélyába", vagy mit csináltál eddig az előző kutyával? Ja hogy semmit, mert anyukád foglalkozott vele. Érthető, hogy nem akar még egy kutyát akit kisírtok, aztán rámarad a gond.
2016. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Családi kutya lesz, ha jól értem, szóval kedves utolsó nem értem miért probléma, ha nem csak a kérdező, hanem a család többi tagja is kiveszi a részét a kutya nevelésében.
2016. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem: igen jól értetted! :)



sosem értettem, hogy ha egyszer kérdezek valamit egy olyan oldalon, ami erre van kitalálva, akkor miért egyből rámadnak, és miért nem kérdeznek rá a többi dologra!??!

2016. júl. 12. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!