Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az gond, ha a 3...

Szerintetek az gond, ha a 3 hónapos kiskutyám morog, ha hozzányúlok a táljához, miközben eszik?

Figyelt kérdés
Igazából nem úgy tervezem, hogy fogdosni fogom a tálját, amíg eszik, de tegnap kíváncsiságból kipróbáltam, és elég agresszívan reagált. Ezt leszámítva minden tekintetben egy kedves, barátságos kutya, persze szokott néha gyengén harapdálni, mint minden kölyökkutya, de már erről is szinte teljesen leszoktattam. Ebből a morgásból szerintetek később még lehet probléma? Ha igen, hogyan tudnám leszoktatni róla?

2016. júl. 12. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Még egy kutyát sem zavarunk evés, és a dolga végzése közben.

Amire te vágysz, az egy robot.

A kutya védi az ennivalóját, és ez így van rendjén. Még akkor is, ha te vagy neki az isten.

2016. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Kedves első jó nagy marhaságot írtál.

Kérdező: Igen baj mert a szemében nem te vagy a falkavezér és így azt gondolja hogy bármit megtehet. Leszoktatni úgy tudod hogy amikor ezt csinálja akkor rászólsz (Pl én azt mondanám egy kicsit eréjesebben hogy "mit csináltál?" és elveszed tőle a tálját és majd a legközelebbi étkezésnél újrapróbáljátok. Ja és érd el nála hogy te legyél a falkavezér.

-Te menj ki először az ajtón

-Kaja előtt csinálj úgy mintha ennél a táljából és előtte ültesd le és csak parancsszóra ehet

-A játékot te kezd és te fejezd be

-Amikor hazaérsz sose a kutyát üdvözöld először. Várd meg amíg lenyugszik és legfeljebb utána de akkor sem kell agyontutujgatni

-Ne pucsíts a szeretetéjért

-Ne akkor simogasd amikor ő akarja hanem amikor TE azt mondod

-Akkor menj vele sétálni amikor te akarsz és ne akkor amikor ő erőszakoskodik

-Ne engedd hogy eléd üljön vagy eléd feküdjön vagy rálépjen szándékosan a lábadra mert ez mind mind dominancia.

-Ne engedd hogy az ágyban aludjon. Ha fel is mehet az ágyra akkor ne akkor amikor ő akar hanem amikor azt TE kéred.

[link]

[link]

[link]

[link]

Itt ugyan azokat írják le csak részletesebben. Sok sikert és jó kutyázást. Ja és még valami: Amint mehet kutyák közé kezd el szocializálni. Milyen fajta?

2016. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm második, a sok hasznos tanácsot! Az elsőt meg nem értem, én épp azt kérdeztem, hogy ez GOND-E, nem pedig azt mondtam, hogy egy robotot akarok. Az pedig szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy dolga végzése közben nem zaklatjuk a kutyát, de ez szerintem egészen más, elvégre én adom neki a kaját, milyen jogon tekintené a saját tulajdonának? Nem akarom, hogy rabszolga legyen (egyébként ha ismernéd, tudnád, hogy ez nem is lehetséges, mert nagyon öntudatos, erős személyiségű kiskutya), de igenis tudja meg, hogy hol a helye. Amióta itt van (3 hete), folyamatosan dolgozom azon, hogy elismerjen falkavezérnek, de nincs könnyű dolgom vele, pedig még csak most jön majd a "kamaszkor". Egyébként egy keverék kan kutya (terelő kutyák keveréke), és az udvaron lakik...
2016. júl. 12. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert. Az én kutyám is sokszor makacs (tacsi) de végül sikerült megtörni :D most már nagyon szófogadó. :)
2016. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre válaszolva, igen, gond.

A másodikkal értek egyet.

Olyan nincs, hogy a kutyád bármiért is megmorogjon.

Én az összes kutyámnál nagyon egyszerűen megoldottam: odanyúltam, morgott, megtéptem a grabancánál fogva (nem úgy, hogy lebegett a kutya, de azért értsen a szóból), elvettem a kaját. Következő etetésnél kapta csak meg.

Ezt egy párszor megcsináltam vele. Végeredmény: ha nyúlok a kutyám tányérja felé, akkor elhúzódik.

Ez működött bullmasztiffnál, tacskónál, cane corsónál és amstaffnál is.

És minél előbb érd ezt el nála, később így kevesebb gondod lesz. És legyél nagyon-nagyon következetes, mindig a tiéd az utolsó szó!

2016. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az minden kutyánál bevàlik hogy megrázod megpofozod. A kaját meg elvenni ahogy mások is írtàk.
2016. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gond bizony.

Erélyesen le kell ilyenkor teremteni, hogy komolyan is vegyen.

2016. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. júl. 12. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!