Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számít hogy brit juniorbol...

Számít hogy brit juniorbol mediumot vagy a large-ot kapja egy nagytestű (kuvasz) kölyök?

Figyelt kérdés
Tudom hogy large kéne neki de nem volt ezért mediumot vettünk. Ez baj?

2016. júl. 12. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gond, csak ne azon nőjön fel. A large tápok általában úgy vannak összerakva, hogy ne "pumpálják" fel a kutyát hirtelen, inkább lassan, de biztosan növekedjen. Meg van bennük kalcium meg hasonló nyalánkságok.

Ne dobjátok ki a mediumot, csak figyeljetek oda, hogy semmiképp ne hízzon el rajta a kutya. Legközelebb meg large-ot vegyetek.

2016. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kapjon orijen-t vagy acana-t meg barf-ot. Én a kuvaszaimnak azt adom.
2016. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a táp híve, nekem is kuvaszom van, igazi konyhamalac, mindent megeszik, nem kell neki szerintem a drága táp, mindenféle konyhai maradékot megkaphat már 3 hónaposan is, én a főtt csirkefejet ajánlom neked, fillérekért, harmadáért hozzájutsz, enyém már kiskorában megette a körmös csülökpörkölt maradékot, bőrt, csontokat is, de a tésztáktól, rizstől kezdve bármit megeszik és semmi baja nem lesz, tápnál is tökmindegy szerintem, ezek annyira nomád kutyák, régen a pásztorkutyák nyáj mellett volt hogy 3 napig nem ettek, akkor is az elhullott állatot nyersen, tehát nem válogatós fajták, szinte semmilyen kajától nem lesz semmi bajuk, nagyon nomád fajták, nem azok a fajták amiket kényeztetni kell a kajával. Talán annyit még, hogy kölyök korban kajálás után ne játssz vele, a száraz táp amúgy is növeli a gyomorcsavarodás esélyét, a futkározás, játék táp után nagyon rosszat tehet a gyomrának, akkor az a jó ha lefekszik kajálás után, nem ugrál, nem játszik.
2016. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem disznó.....
2016. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régi magyar mondás, hogy nem lehet szarból várat építeni. Bármivel is eteted, ne konyhai maradékkal. Az, hogy azon is életben marad, nem jelenti, hogy jót is tesz neki. Egy ilyen nagytestű kutyának igenis meg kell adni, ami jár neki, legalább kölyökkorban, míg növésben van, mert nomád vagy sem, éveket vehet el az életéből (az életminőségről nem is szólva) a helytelen táplálás.

A 40-50 kg-nyi csontot, izmot, ízületet, egészséges zsigereket nem lehet sós, fűszeres, zsíros moslékból felépíteni.

2016. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, számít, de én inkább extra large-ot vennék legközelebb, elég nagy testű kutya, bár megfelelő a sima large is.
2016. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!