Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát vinnétek nyaralni?

Melyik kutyát vinnétek nyaralni?

Figyelt kérdés

Eddig családdal nyaraltunk külföldön, de most a párommal közös nyaraláson gondolkozunk. Mindketten befogadtunk 1-1 kutyát, de egyik sem tökéletes. Közepes testűek, járunk velük suliba szocializációs foglalkozásokra. Az oktató mind2 kutya mellett és ellenérveket is felsorolt.


Az én kutyám nagyon félős, de teljesen szocializált emberrel, kutyáknál válogat, de sokszor pórázon hülye. Bár kiszámíthatatlan. Szorongós, így bezárva lehetetlen, az autózást se bírja. Menhelyen egy kennelbe volt sokáig, ott szedte össze a szorongását, előtte megtépte egy kenneltársa, innen a kutyákkal agresszív viselkedés, de amúgy kb 4 kutyával bandázott az utcákon.

A barátomé bull jellegű, harcoltatták, összeverve vették el alkoholista gazdájától az állatvédők. Cigicsikket nyomtak belé, kés szúrások vannak a testén, stb. Elég jól halad, nagyon figyelmes engedelmes, de ő az emberek között is válogat. Amolyan fejre pontozó tipus. De könnyebben kezelhető az enyémtől de nagyobb társaságban, tömegben beijed és odakapkod az embereknek. Illetve a hirtelen viselkedéskor. Kutyákkal viszonylag normális bár az oktató szerint őt se lehet elengedni. Mindkettő szájkosaras a foglalkozásokon.


Jó lenne kutyát vinni mert imádjuk őket, de mindkettő pórázon lenne. Ötletek?


Mivel nem tudjuk mit hoz a jövő, megyünk-e valamikor még tengerre, megadnánk nekik a lehetőséget.


2016. júl. 12. 19:15
 1/6 anonim válasza:
57%
Miért nem viszitek mind a kettőt?? Lehet jót tenne nekik!
2016. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy? Sajnos nem jönnek ki egymással, így már az utazást sem tudnánk megoldani, egy kis twingoja van barátomnak, abban jó, ha 1 elfér :( amúgy tavon elvannak, már mindkettővel voltunk külön külön, csak attól félünk nehogy ránk hivják a rendőrséget mert problémások! Hallottam már ilyen sztorit..
2016. júl. 12. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom ilyen esetben akkor halasztanam a nyaralast amig a ket kutyat ossze nem szoktatjatok. Nekem eszembe nem jutna "valasztani" a ketto kozul.
2016. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges olyan dolgot erőltetni, amiben ennyire nem vagy biztos. Ha ilyen szépen haladnak a kutyasulival, ahogy írod, akkor később úgyis gond és kétségek nélkül magatokkal tudjátok vinni akár mindkettőt. Ha pedig csak amiatt szeretnéd, hogy lássa valamelyik a tengert, akkor felesleges, annyira nem nagy élmény nekik, mint nektek :)
2016. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nagyon ragaszkodtok a kutyás nyaraláshoz halasszátok el, ha meg mindenképp most mentek fájó kimondani, de kutya nélkül jobban jártok. Mivel nem jól szocializáltak csak a baj lenne velük és ti se élveznétek a tengerparti nyaralást.


Esetleg később ha nem is tengerpartra, de a Balcsihoz vagy aVelencei tóhoz el tudtok menni velük.

2016. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én így nem vinném egyiket sem.

A kutyáknak mindegy,hogy egy pocsolyában pancsolnak vagy a karib szigeteken :D víz víz. Szóval ha ezért vinnétek akkor inkább ne.


Nálunk is két kutya van,bár ők kijönnek egymással. Ember barát mindkettő. Kutyákkal egyik közömbös,szóval igazából vele nem lenne gond,csak idős már nagyon (14,5 éves)nem szobatiszta a korából adódóan,távollétnél sokszor ugat (szálláson elég gáz lenne).

Másik pedig kutyákkal nem jön ki,illetve a bicikliseket,rolleseket sem csípi. Autó útnál nyüszög ugat,sajnos 8 hónaposan történt vele egy kellemetlenség azóta ilyen az autóba,szóval hosszabb távra megbolondulnánk tőle és neki se lenne jó.


Mi is nehezen megyünk el nélkülük,de inkább egy jó ismerősnél vannak panzióban. Így tudom,hogy jó helyen vannak. Nekem sem kell azon izgulni,hogy mi lesz ha a szálláson kell hagynom őket vagy épp sétálunk és egy csapat kutya szalad hozzánk,mert külföldön rengeteg kutya van. Szóval mérlegelni kell :) Egész nyaralás alatt csak pórázon lennének? szerinted az nekik mennyire lenne jó?


Szóval gondold át.

2016. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!