Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak hogy...

Mit adjak a kutyámnak hogy végre hízzon?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves a kiskutyám, akit egy tenyésztőtől vettem és szerettem volna rendszeresen kiállításra hordani. Mikor hozzánk került hiába a fokozatos tápváltás, olyan súlyos hasmenése lett, hogy több mint egy hónapig visszatérő bélgyulladása volt. Természetesen rendszeres állatorvosi felügyelet alatt nagy nehezen meggyógyult, de utána is nagyon könnyen lett újra hasmenése. Most lassan fél éves. Végre erősebb már a kis gyomra, de nem akar hízni egyáltalán. Le fogunk maradni a junior osztályokról mert ilyen soványan nem vihetem el. Ha többet kapott a tápból hátha hízik tőle akkor vagy újra hasmenése lett vagy az egyik füle elkezdett állni, és ennél a fajtánál fontos hogy szimmetrikus legyen a füle. Ha újra annyit adtam ami a javasolt mennyiség akkor még vékonyabb lett. Egy orvos javaslatára kap még a kölyök táp mellé felnőtt senzitive tápot egy keveset de ez arra elég hogy megállt a fogyásban. Irdatlanul sovány, nem szálkás sportos hanem kórosan vékony viszont most teljesen szép a széklet, és a kutya jó kedvű energikus. De ettől még a kiállításokra nem tudunk menni pedig szeretnénk. Valaki mondta már hogy adjam vissza. Ez nem ilyen egyszerű mert egyrészt imádjuk másrészt meg nincs olyan kitétel a szerződésben hogy ha a kutyának érzékeny a gyomra akkor stb...

Normális minőségű tápot etetek nem olcsót. Meg mielőtt azt írja valaki hogy ne szarral etessem.



2016. júl. 13. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is milyen fajta kuty és mikkel eteted. Esetleg egy kép is segítene.
2016. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Milyen táppal etetsz?


Esetleg kipróbálhatnád a BARF étrendet.

2016. júl. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
BARF.
2016. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam a barfot finoman bevezetni de annak is hasmenés lett a vége sajnos. Border Collie a kutyus.

Próbáltuk már az Euro Prémium, a Kennel s favourite, és a Brit tápokat. Egyiket sem hirtelen váltva. Mindnél kivártuk az egy hónapot hogy változik a kutya.

2016. júl. 13. 09:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor beletörődsz, hogy van egy egészséges, de érzékeny gyomrú kutyád, akit nem lenet kiállításokra vinni, csak szeretni és örülni neki úgy önmagáért.
2016. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a Platinum tápot még érdemes lehet kipróbálni és gyártanak kifejezetten érzékeny gyomrú kutyáknak is tápokat különféle gyártók
2016. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 13. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!