Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhelyi kutya miért élne...

Egy menhelyi kutya miért élne tovább?

Figyelt kérdés
Olvastam itt nagyon sok kommentnél ,hogy a "szaporítótól" vett kutya beteges meg , hogy nem él sokáig. Inkább válasszanak menhelyes kutyát mert ők egészségesek és nem kell annyit orvoshoz vinni. De hát állításotok szerint a szaporítótól származó kutyákat dobják ki és azok kerülnek a menhelyre. Akkor már , hogy a fenébe lennének egészségesebbek ? Itt most elsősorban azoknak a válaszára lennék kíváncsi akik ezeket mondják.

2016. júl. 13. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt a menhelyeken elsősorban keverék kutyák vannak, amik általában nem terheltek annyira genetikai betegségekkel, mint a szaporított kutyák.

Másrészt ha beteg is a kutya (és ezt mire a menhelyre bekerül, már általában lehet tudni), akkor a menhely ezt az örökbefogadó tudomására hozza, nem adnak zsákbamacskát (hiszen a szerződésük is szinte kivétel nélkül olyan, hogy a gazda nekik köteles visszaadni a kutyát, ha már nem akarja/tudja tartani, tehát nem érdekük hazudni erről).

Harmadrészt meg még ha beteges is, legalább nem szaporítókat támogatsz az örökbefogadással, hanem egy menhelyet.

2016. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Valamit félreértesz. Van az a szaporító, aki egyszerűen csak nemtörődöm, felelőtlen, azért nem ivartalaníttatja a kutyáját, mert az pénzbe kerül, inkább hagyja a kutyáját összevissza párzani, évente kétszer elpasszolja a kölyköket, amit meg nem tud elpasszolni, azt meg... tudod. Ezek a keverékek valószínűleg rettenetesen lehetetlenek, de egészségesek.


Aztán vannak azok a szaporítók, akik fajtatisztaként adnak el valami borzalmas állapotú, testvérek között szaporított szerencsétlen, beteges, génhibás kutyákat, negyede áron, mint a tenyésztők. Na amit innen elviszel, annak hosszú élete nem várható. Őket csak a pénzhajhászás miatt hívták életre, és ez meg is szokott látszani szegénykéken.

2016. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ilyet már én is hallottam, hogy a fajtatiszta kutyák élettartalma rövidebb, mint egy keveréké, de szerintem ezt nem lehet csak így kijelenteni. Biztos van különbség kutyafajták élettartalma között, de ez nem jelenti azt, hogy pl. a magyar vizsla csak x évig élhet. Szerintem azért mondják, hogy a menhelyi tovább él, keverékek vannak és azokat úgy tartják számon, hogy mindent kibírnak, nem betegeskednek annyit mint egy Yorkshire, ami télen megfagyna kint.
2016. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
A fajtatisztaságnak ehhez semmi köze. Az agyatlan, genetikai betegségekkel nem törődő szaporítás az, ami csökkenti az élettartamot, és mivel az emberek többsége az olcsó, szaporított "fajtatiszta" kutyákat ismeri csak, belőlük von le következtetést. Egy jó tenyésztőtől származó kutya ugyanúgy egészséges és hosszú életet élhet, mint bármelyik edzett keverék. Csak az ugye nem húszezer forint lesz, hanem százhúsz, ezért veszi mindenki inkább a szaporítottat.
2016. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem biztos, hogy tovább él. Nekünk 2 menhelyit is betegség miatt kellett elaltatni. Ismeretlen szülőktől fogadtunk örökbe zsákbamacskát. Nagyon fájt nekünk a korai haláluk, ezért most tenyésztőtől vettünk és ellenőrzött szülőktől. Nem mondom, hogy minden menhelyi olyan, de mi nem tudunk szerencsésen választani közülük.
2016. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!