Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy veszélyes kutyával mit...

Egy veszélyes kutyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A szomszédságban van egy nagyon neveletlen Bernáthegyi, aki veszélyes az emberekre. A gazdája is alig tudja kordában tartani. Még nem volt baleset, mert elég masszív a kerítésük, de már azt is kezdi a súlyával 'meghajlítani'. Akárhányszor elmegy valaki a kerítés mellett, a kutya teljesen megvadul, szó szerint. Ugat, vicsorog és láthatóan nagyon agresszívvá válik. Nem szórakozottan, hanem úgy, mint aki le akarja tépni az arcodat. Ha egyszer kiszabadul, vagy kiszökik akár még tragédia is lehet belőle, és erre felé sok a kisgyerek is! Volt már példa arra, hogy a kutya megtámadta a gazdája vendégeit, de feljelentés nem lett belőle. Egyértelműen nem a kutya hibája, mert nincs megnevelve. A gazdája csak eteti és itatja. Szóval csak van, és kész, és így olyan lett amilyen.

Mit lehetne vele tenni? Hatóságoknak lehet jelenteni? Nem akarom megmérgezni, mert szeretem az állatokat. De mindenki retteg attól a jószágtól.



2016. júl. 13. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jelenteni kell, vagy rábeszélni őket hogy hívjanak szakembert habár ilyen kutyával lehet hogy már nem nagyon lehet mit kezdeni :/
2016. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bernáthegyit sosem láttam így vadulni, kérdező, biztos, hogy nem moszkvai őrkutya? Kb egymás kiköpött másai..


Hatóságoknak jelented, ha semmit nem tesznek, akkor marad az állatmentők/állatvédőrség/joó István féle nevelés

2016. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rákerestem, és inkább moszkvai őrkutya. Viszont a gazdája, és mindenki más bernáthegyinek aposztrofálja. Jó kis gazda.


Akkor ez lesz a sorrend: hatóság, ha nem reagálnak akkor állatmentők, állatrendőrség. Ha semelyik nem válik be, akkor meg...

2016. júl. 13. 13:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Akár bernáthegyi is lehet. Nekem volt egy ismerősöm akinek fajtatiszta bernáthegyije volt és az is igen agresszív kutya lett.
2016. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak is igaza van, de hidd el ha egy kicsit is értesz hozzá, megtudod különböztetni, állatkiképzéssel foglalkoztam évekig.

Sokan bernáthegyinek mondják a moszkvai őrkutyát (mármint akik annyit tudnak a kutyáról, hogy 4 lába van, és ugat).

És egy neveletlen kutya nagyon veszélyes tud lenni, főleg, ha örző-védő kutyákról beszélünk, pl moszkvai őrkutya, káj, kaukázusi, stb..

2016. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ez nem egyedi probléma, kb minden 5. embert fel lehetne jelenteni ezen az alapon, a falvakban meg szinte mindenkit. Vannak olyan települések, ahol nem egy ilyen kutya van, hanem legalább egy utcában minden kertben, úgy hogy egy ősrégi csirkehálóból vagy odvas fából van a kerítés, a gazdi meg egy 50-80 év közötti személy, tehát gondolhatod mennyi kontrollja lehet egy 30-40 kilós kutyával...


Akkor van ahol még kerítés sincs, vagy a vakvilágba eresztik az ilyen kutyákat éjszakára aztán vagy hazajön vagy nem (majd lesz új), tojnak rá, hogy közben mit csinál a kutya, megtámad-e valakit vagy akármi... És hiába hívnak rá rendőrt, jegyzőt, senki nem csinál semmit, majd max akkor ha már megtörténik a baj.


Neked se fognak tenni semmit így "csak" azért mert félsz a kutyától. Hiába mérgezed meg, szerinted 2 nap múlva nem hoznának újabb kutyát? Dehogynem.


A gazdával kell beszélned, mást nem nagyon tudsz tenni. Meg paprikaspay legyen mindig nálad.

2016. júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az utolsónak igaza van. magyarországon, ha egy kutyának van friss vize, jól táplált és van hova behúzódnia a nap és eső elől, már megfelelően van tartva. (bár halkan megjegyezném, hogy szerintem a többi országban is így van).

A mi falunkban is átlagos ez a jelenség, 1500 fős településen, ahol minden 3. háznál nincs kutya, viszont minden 5.nél kettő vagy több is van, max 10-et visznek el HETENTE sétálni. Gyönyörű végigkövetni továbbá még azt, mikor valaki kölyköt vesz és elkezd vele sétálni járni, viszont gyorsan feladja, mert mégsem olyan meseszerűen tökéletes a dolog ahogy a filmek mutatják. :)


ha majd a kutya valóban kiszabadul és megöl valakit/megharap utána lehet h veszélyessé nyilvánítják. ezután a gazdi vagy elaltatja vagy nem csinál semmit.

2016. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ugyan ez a probléma van nálunk is !

Csak az a kutya mar meg is harapott embert mikor kiszabadult a kapu mogul.Mindenki fél és panaszkodik rá. A kis kutyámat másodszor szedte szét! A gazdája fényes nappal póráz nélkül sétáltatja!EZ A KUTYA VESZELYES ! látni a pofáján, hogy valami harci kutya keverek Mindenki Írja, hogy a hatóságnak jelenteni, DE melyiknek? Rendorseg, vagy onkormanyzat?????

2016. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Apáméknak volt! Ezt csinálta az is, nekik is nagyon masszív kapujuk volt! De szerintem ki is ugorhatott volna ha nagyon akar! És nem ugrott ki soha!!
2016. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én jelentettem a szomszédot ilyenek miatt az önkormányzatnál, ki is jöttek, és a szomszéd elköltözött. De az egy rotweiler volt, és gyakran kiengedték a körfolyosóra, felügyelet nélkül.

Amúgy furcsa hogy egy szentbernáthegyi ilyen, még nem is hallottam ilyet.

2016. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!