Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, hogy a 6...

Mit tudok tenni, hogy a 6 hónapos Bolognese kutyám ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Már 3 hete tüzel,ez az első tüzelése .És kb.1 hete mindig rámászik a nagyra(mindkettő kutya lány)A fején ..Mindegy hogy hol csinálja..A nagy meg hagyja..

#tüzel #fél éves #Bolignese
2016. júl. 14. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Dominál, ne hagyd.
2016. júl. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát például megtilthatod neki, leszedheted a másikról, magyarul közölheted vele, hogy ezt tilos csinálnia. Aztán ha befejeze a tüzelést, elviheted ivartalaníttatni :)
2016. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miután befejezte a tüzelést ivartalanítás!

Ezt pedig tiltsd le vagy különítsd el őket.

2016. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Ivartalanítás után nem fog tüzelni?

Nem fogja ezt csinálni?

2016. júl. 14. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után nem fog tüzelni, az pedig, hogy továbbra is hágni fogja-e a másikat, rajtad múlik, hogy eltűröd-e (segítek: ne tűrd ;)).
2016. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után nem lesz tüzelés, sokkal könnyebb lesz az életetek és rengeteg egészségügyi előnnyel is jár!

Egyébként ha a másik kutyát hágja, akkor gondolom mást is pl.plüss játékok. Ezeket is tiltsd le mindenképpen!

2016. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha elotte ezt nem csinalta az nem feltetlen jelent dominaciat. Az enyem is csinalta pont tuzeles kozben nehanyszor (nem hagytam, de nem is tulajdonitottam neki semmit, nem kezdtem el tiltani, csak szimplan odebb mentem, arebb loktem) aztan mikor vege lett ez is abba maradt es azota sem csinalta. Fel van borulva a hormonhaztartasa, sok esetben a kutya azt sem tudja mit csinaljon (vagyis tudja csak epp lehetosege nincs leveztni a felfokozott "allapotat"), meg van "bolondulva".


Ha tuzeles utan(+1-2 het) is folytatja ezt akkor erdemes elgondolkodni a dominans viselkedes lehetosegen, de szerintem ez az osztrogen csokkenesevel alabb fog hagyni.


Persze le leszek minuszolva, de azert figyelmedbe ajanlom, ha nekem van igazam akkor valami olyasmiert "buntetheted" a kutyad ami termeszetes viselkedes (mint mondjuk ha buntetned a pisilesert) es szerintem az nem egeszseges.

2016. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!