Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám egyfolytában csak...

A kiskutyám egyfolytában csak harap és rág. Hogyan lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 hete hoztam el egy kutyát, körülbelül 7 hetes Puli kutya.Még eleinte 'szépen' játszott... De tegnaptól már csak harapdál mindent. Amikor megakarom simogatni egyből megharapja a kezemet, na meg megrágja a papucsokat.. A harapdálás még most jó meg vicces.. De ha nagyobb lesz akkor is fog harapdálni? Vagy addigra kinövi? Köszönöm a válaszokat, lehetőleg értelmesek legyenek :)

2016. júl. 15. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Ugyanezt kérdezte nem régen valaki. Ezt válaszoltam:

"Kutyakiképzőtől láttam hogy a kiskutyát úgy szoktatták le erről hogy ilyenkor összeszorítják kicsit a pofáját és határozott "nem"-et mondanak. Addig csinálta amíg a kutya meg nem értette hogy ezt nem szabad."

Két nappal később írt hogy neki is bevált.

2016. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Egy kiskutyától még nem várhatod el, hogy ne harapjon és rágjon, hiszen így játszik. Egyébként 8 hetes koráig nem is lehet elválasztani az anyjától. Sokat kell vele játszani, és kellenek neki olyan játékok, amiket rághat.

Ha nagyon erősen harap, kiabálj, mintha nagyon fájna, még ha nem is okoz nagy fájdalmat, illetve hagyd ott. Ebből tudni fogja, hogy nem jó amit csinál.

2016. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Játszik a kiskutyád, kiskutya módra. Nagyon sokan feltették már itt ugyanezt a kérdést, kérlek keress rá, és olvasd el a válaszokat.


Ha a kiskutyádnak meg lesznek az oltásai, javaslom, kezdjetek kutyaoviba járni, ha ennyire fogalmad sincs a kutyanevelésről. Ezt nem rosszból írom, ott nagyon sokat fogsz tanulni, jó lesz.

2016. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szájbefogást már próbáltam, de csak vinnyog. És nem akarom hogy rossz legyen neki.. Egyszóval hagyjam hogy játszon? Hagyjam neki?
2016. júl. 15. 09:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat ! :)
2016. júl. 15. 09:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, ne hagyd neki, hogy téged harapjon. Nem baj, ha vinnyog, az anyja sem engedné, hogy harapjon, ráfogna és akkor is vinnyogna. Ettől nem rossz neki, nevelni kell.

Játssz vele sokat olyan dolgokkal, amit haraphat!

2016. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a lényege hogy vinnyog. Érzi hogy ez nem jó. pár nap alatt megtanulja, és nem teszi. Nevelni kell.
2016. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is pulim van, csak mi később, 10 hetesen hoztuk el, de még akkor is harapdált, sőt, akkor kezdett igazán.

Nálunk semmi ilyesmi nem jött be, hogy szorítsuk össze a száját, meg toljuk el, még jobban rákezdett.

Ami bevált, az a hangos felsikítás volt, de ne fogd vissza magad, tényleg csinálj úgy, mintha fájna (ezt néha nem is kell színlelni:D ), illetve, hogy amint bedurvul, abban a pillanatban mindenki felpattant és ott hagytuk egyedül.

Mivel imádja az embereket, rossz volt neki pár percre is egyedül.

Amikor jött a fogváltás, akkor pedig megint a kezeket szerette volna rágcsálni, ilyenkor amint bekapta, nyomtam bentebb a szájában a kezem, így kiköpte.

Próbálgass többféle módszert, de ne csak ideig-óráig, erről napok vagy hetek alatt fog csak leszokni.

2016. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És az a fura hogy csak engem harapdál.. Tesómat nem..Ez miért van? :'c
2016. júl. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!