Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bírja az idegeneket?

Miért nem bírja az idegeneket?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Van egy lassan 4 èves bull típúsu kutyánk. Lány, 1 éves kora óta ivartalan. Egyszer tüzelt.

Alapvetően engedelmes, behívható nagy mozgásigényű a szabadban, de ha kell kibír 8-10 órát is a lakásban.

Sajnos egyre több megnyilvánulása van az emberek felé negatív èrtelemben. Ha csak valaki közelít hozzá már ugat támad. 2 napja egy kb 2 éves kislány akarta volna megsimogatni, pórázon volt a kutya, ültünk a padon, de mielőtt megszólalhattam volna hogy nem simogatós, már ugatott is. Szegény kislány is meg az anyukája is nagyon megijedt. Nekem meg csak égett a pofám..

Van egy 10 hónapos lányunk is. Vele sose volt gond, puszilgatja amennyire hagyom, hagyja hogy simogassa tapiskolja stb. Egyszer adtam neki a vacsorát, a lányunk meg odament míg evett, én épp mosogattam, de a kutya fogta ott hagyta a kaját és arrébb ment.

De egyszerűen az idegenekre csak morog, egyből dominál fent a farka stb. Számomra érdekes, hogy ha odajön hozzánk egy ismeretlen ember egy kutyával akkor azzal az emberrel nincs baj,annak csóvál odabújik egyből nyalná.

Már a gyerek elött is ilyen volt, szóval nem őt védi.

Kiképzővel és kutyasulival gondban lennénk, mert párom 7böl 6 vagy 7böl 7 napot dolgozik, 3 műszakos váltásban, így ő nem tudná vinni, én meg megint nem a 10 hónapos lányunk miatt. Régen jártunj amúgy suliba, de itt csak az alapvető dolgokra fektetik a hangsúlyt meg őrző-vèdő, problémás kutyákkal tudtommal nem foglalkoznak.

Valakinek lenne ötlete hogy tudnánk ezen változatni?


2016. júl. 15. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vannak nagyszülei is a kislányodnak, nem? Biztosan vigyáznának rá pár órát amíg odavagy a kutyával. Jó lenne ha látná egy kiképző, hogy amikor betámad a kutya akkor az hogyan is zajlik, mert így a távolból nem sokat lehet segíteni.
2016. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, csak èpp mind a 4en 250kmre :(
2016. júl. 15. 12:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan egyetemistát, aki Nyírbátorról utazott _hetente_ Budapestre, hogy az állatorvosi egyetemen tanulhasson. Ha ő meg tudta csinálni, akkor nem értem hogy a 4 nagyszülőből legalább 1 miért ne tudná ezt megtenni a karácsonyon meg a szülinapon kívül... Mert gondolom se barátotok, se szomszédotok, se senki nincs ott rajtatok kívül, aki arra az időre tudna vigyázni a kislányra, sőt, még bébiszittert se tudtok felkeresni.
2016. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha morog csapj a fejére és szidd le erélyesen. Vegyél rá szájkosarat és egy idegent kérj meg hogy simizza meg. Ha ugat vagy morog odacsapni. Vagy ezt egy másik kutyával is lehet gyakorolni.

Mozogjatok egy picit többet. Pl baba-mama-kutya futás jó ötlet lehet. Hívd házhoz a kiképzőt.

2016. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És te mit csinálsz ilyenkor a kutyával, mikor idegenekre kitámad?
2016. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lábhoz hívom, leszidom és lenyomom a földre, vagy lefektetem. Ha el van engedve a parkba, akkor is lábhoz hívom ha látom, hogy azért akar valaki jönni hogy megsimogassa, de olyankor ugye van időm szólni, hogy nem lehet simogatni.
2016. júl. 15. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem ertem miert akarod,hogy idegenek taperoljak vagy simogassak a kutyadat.... Tegyel ra szajkosarat ha emberek koze viszed es szolj ra az idegente ha molesztalni akarja a kutyat. Ilyen egyszeru ez,es teljesen normalis,hogy nem enged idegent kozel magahoz.
2016. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem bünteted meg. Az számít büntetésnek, amit a kutya is komolyan vesz. Ha valóban büntetnéd, maximum 3 nap alatt elmúlna ez a probléma! Egyszóval ez kevés! Olyan büntetést adj, amit komolyan is vesz!

A lábhoz hívás meg mire jó? Az egy engedelmes feladat, azért jutalom és dicséret jár, de nem nevelés vagy büntetés!


Valóban kellene kutyaiskola, mert ez így nagyon veszélyes. Arról nem is beszélve, hogy a bull típusúaknak így is rossz hírük van, pont az ilyen rosszul nevelt, rosszul szocializált kutyák miatt! És remélem ezt nem kell külön mondani, de amíg ez meg nem oldódik, ne engedd el a kutyádat emberek közelében és szájkosár nélkül ne sétáltasd!

2016. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7es. Vegyesen gondolkozom erről. Persze, nem akarom, hogy mindenki simogassa, de mondjuk ha szépen odajönnek és megkérdezik, akkor olyan jó lenne ha nem ugatna egyből. Màsrészről pedig mint ìrtam jó dolog..
2016. júl. 15. 16:34
 10/16 A kérdező kommentje:
8as, neked mi számít olyan büntetésnek? Nem szoktam elengedni, csak ha üres a park illetve csak ha ismerősök vannak.
2016. júl. 15. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!