Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutyához melyik flexi...

Nagy kutyához melyik flexi lenne jó? Zsonóros vagy szallagos? Menyik márka a legjobb? Mit tudtok a zoofari és a flexi márkáról?

Figyelt kérdés
A kutyám 15kg. De volt egyszer amikor elengedtem és majdnem elütötte az autó azóta nem merem elengedni. Forgalmas környéken a város központban lakunk. Kutyafuttatonk van de rossz hírrel. Elvileg szöges kolbász darabokat dobáltak be a kutyák ellen. Csak egy esti nagy sátákra használnám,hogy lefáradjon.
2016. júl. 15. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szalagos, de ha baj van, esélytelen egy 3 méterre lévő kutyát visszarántani.


Ajánlhatom neked a kiképzőpórázt?

Több karika van rajta, karabiner van mindkét végén, így állítható a hosszúsága :) nekem 3 méteres van, városban 1 méteren, forgalmas, de kieső helyen meg 3 méteren rohangál

2016. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, 3 és 20 méter között szokott lenni :) és egyszerűbb visszarántani, mint egy flexit, tapasztaltam, 1 stafford gazdája.
2016. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most egy állitható pórázom van. 3 karika van rajt, csak az a baj hogy nagy a mozgás igénye ezért gondoltam hogy egy flexi jó lesz mert elmagyünk egy nagyobb területre akkor is futkozik. Amint írtam elengedni nem merem. Köszönöm az eddigi választ.
2016. júl. 15. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor mért nem tanítod meg neki a behívást? :) Az lenne a legegyszerűbb
2016. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidd futni akkor még jobban lefárad.

A 15 kg-os kutya nem nagy.

2016. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15 kg-s közepes testűnek számít,szóval kb egy spániel méretű ebet kell elképzelni.


Tanítsd meg neki a behívást. Flexi ide vagy oda a kutya nem tud olyan szinten lefáradni,hogy jó legyen.


Inkább behívás megtanítása és akkor lehet keresni egy eldugottabb területet és elengedni. Én húgom kutyáját mai napig nem merem elengedni normálisan,mert nincs rendesen nevelve,vagyis nincs elég erős kapocs és tisztelet köztem és a kutya közt.Kiképző póráz 3-4 m. Mindig rajta hagyom,de a földön húzza így ha neki iramodna,bár nem teszi,mert sokat gyakoroltam vele,még mindig rá tudok lépni. Mondjuk a behívást tudja szépen,de azért rajta hagyom,mert mint írtam vele nincs olyan erős kontaktom,mint a sajátommal,akiben megbízok.


Neked is ezt javaslom lehet 20 m-eset is venni,bár azt nyomkövető póráznak hívják.


Az nem biztonságos,hogy örökké pórázra ítéled szegényt,egyszer kibújik belőle vagy elszakad és világgá rohan,mert megérzi a szabadságot.


Szóval gondold át,bár nem írtad,hogy vannak elengedős séták is vagy csak tényleg pórázon szeretnéd lefárasztani,mert néha néha jó,de állandó jelleggel nem.

2016. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak én nem merem elengedni. De kaptam egy rokontól egy automata pórázt kipróbálni. Ő egy 30 kg kutyához használja. Megpróbáltam és tetszett hogy nem kell félnem hogy elmegy, de mégis addig megy ameddig én és a póráz engedi. A család többi tagja el meri engedni. Sokan azt mondták hogy lehet azért nem merem elengedni mert nincs olyan szoros kapcsolat, meg hogy a kutya is érzi ha izgulok meg ha félek.
2016. júl. 16. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont azért kell megtanítani neki a behívást,hogy ne keljen félve elengedned! :)


Vételezz egy kb 20 méteres pórázt és gyakorolod vele.. Mégis szabadabb mozgása van mint egy 3-5 méteresen,ha meg hirtelen nem hallgatna rád akkor meg rálépsz a pórázra. Szinte a kutyások 80%-a hosszú pórázos módszerrel tanítja a behívást,sőt sok kutyasuliban ezt is ajánlják.

2016. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!