Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor hagyja abba kiskutyám a...

Mikor hagyja abba kiskutyám a harapást folyamatos tiltással?

Figyelt kérdés
A 2hónapos kutyám folyamatos tiltással mikor hagyja abba a harapás??erősen morog ugat ha közelebb megyek és rászolok...de ugyan ugy csinálja...ienkor földhöz nyomom mig megnyugszik de semmi sem változik!vagy csak fog?nektek mikor hagyta abba? (Fáj nagyon ha harap...probáltam h "felkiáltok" ha harap de nem vált be)
2016. júl. 16. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell földre nyomkodni. Felülről fogd át a száját, és told be a szájbőrét a fogai alá. Majd ha neki is fáj, nem fog harapni.

És vidd kutyaoviba ;)

2016. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Ne csak tiltsd, hanem játssz is vele olyan játékkal, amit haraphat nyugodtan! Zsinóros labda, kötél, rongy.
2016. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertek egyet a fizikai behatassal egy ilyen kis kutyanal. Eleg ha felkialtasz es otthagyod nem foglalkozol vele. Nagyon fiatal meg, hogy Alpha Roll-t hasznalj rajta.


Kutyaoviba akkor vidd, ha nem tudod maskepp szocializalni (ertsd elvinni idosebb fiatalabb es lehetoleg minel szinesebb kutyatarsasagba), mert mas ertelme nem nagyon van. Persze majd mindjart elmondjak, hogy de hat hasznos infokat osztanak meg veled...semmi olyat fognak mondani ami az interneten (akar itt a GYK-n is kb 4 mondatba ossze ne tudnanak foglalni), de ha van egy nagyobb kutyastarsasag toluk valoszinu mindent megkaphatsz a kezdeshez.

2016. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3: te se jártál még kutyaoviban, mi? :D Nem a szocializáció a lényeg, hanem hogy a gazda megtanuljon kommunikálni a kutyával. Nem mindenki születik úgy, hogy érti a kutyákat, sőt. Lásd a fenti példát, rögtön semmiségekért földre nyomkodni... A másik véglet meg az, amikor nem mernek semmit se csinálni vele, mert még kölyök. Ebből lesz aztán az, hogy majd a kamasszal másznak be a suliba, hogy miért kezelhetetlen. Hát azért, mert kölyökkorában sem volt vele semmi csinálja, se nevelés, se tanítás, se közös élmények, semmi. Erre mind megoldás egy jó kutyaovi.

És amúgy ha nem működik, hogy felkiáltasz és ott hagyod a kutyát, akkor mi van? Ez is benne van abban a négy mondatban, ami minden kölyökkutya működését összefoglalja? Írd már le légyszi, érdekel a titok.

Ne beszélj marhaságokat, kérlek. Örülök, hogy neked nem volt szükséged ovira, de a többségnek van.

2016. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akumi kerlek olvasd el megint amit irtam. Ertem en te tagja vagy egy kutyasulinak es muszaj reklamoznod vagy nem tudom, mi ez a kenyszeresseg nalad. En annyit irtam AMENNYIBEN VAN LEHETOSEGE normalis kutyak koze jarni ott a kutya megfeleloen fog szocializalodni emberekkel es kutyakkal egyarant. Plusz ha ott van nem keves informaciot es tapasztalatbol fakado tudas lehet felszedni.


Voltam kutyaoviban (sot suliban is) es szerintem semmi olyat nem mondanak el, aminek ne tudnal utana nezni. Sot tovabb megyek az en kutyam tobbet tanult ovin kivul a varosligetben a tobbi kutyatol (ahol ugye nem csak kolyok kutyak, hanem mindenfele mas habitusu kutya megfordul, megtanulja azoknak a kommunikaciojat is nem csak JO ESETBEN egy izolalt teruleten egy terapias kutya viselkedeset) mint mikor ossze volt zarva 7 idoita kutyaval akikkel nem lehetett megertetni, hogy mozgatni kell a kutyat nem csak a kerbe kidobva tartani. Ezeken a kutyaovi sem a suli nem segit cserebe az en kutyamat halalba szekaltak, aztan mikor megelegelte es megkergette (45 perc szeka utan) meg azt kertek, hogy dobjak hozza valami kavicssal megtoltott flakont, meg morogjak meg tudja a pek milyen nevetseges modszerrel csinaljak magambol hulyet a kutya elott, mert a kutyam latvanyosan agresssziv. NEM harapott, nem ugatott nem is morgott csak odakapott mikor 42x porbalta lemancsolni egy gyoker Amstaff. Ja es az oktatok nem hagyjak hogy megoldjam, kulon kertek hogy majd az ot levo segitok segitenek en csak figyeljek es hallgassam meg 18x is hogy hivjam be a kutyam... 3 kutyasulit is megjartam, 2 kulonfele modszerrel dolgoztak. Voltunk egy 4ben, de onnan mar az elejen kifordultunk, mikor terapias cellal elkezdtek uvolteni a meg kergetni a kutyat. EZEKET REKLAMOZOD TE, komolyan mondom megertem, hogy te benne van ebben a buliban, de en arra kernelek, inkabb ne reklamozd ezeket a gombamod elszaporodott koklerekkel teletomott kutyakinzo helyeket. Ja es a kedvencem homogenizalnak (mondjuk mast nem is tudnak tenni, eljen tomeges szolgaltato piac), minden kutyara ugyanazt a 3 fele metodust akarjak raeroltetni, mert az bevalik. Azt ha nem akkor "ilyen fajta"... 99% kokler.


Azt is irtam, ha van lehetosege! Ha nincs akkor nem marad mas, csak a kutyaovi a szocializaciora es iskola a trenirre, mar ha nincs kedve onmaganak kikaparni a makkot, felmenni egy weboldalra es ellesni a tudast rola. (de ugy latom internetje van). Persze egyetse felj, mar a kutyafuttatokon is megjelentek a nagytudasu kutyatrenerek, nyomatjak az okossagot kioktatnak, szoval eleg nekem azokat kezelni(es felidegesiteni magam rajtuk), nem hogy meg fizessek is ezert laza 140000 erted SZAZNEGYVENEZER fordintot, hogy kilkkerrel megtanitsak lab mellett setalni meg ulni...


En sem vagyok tokeletes kutyas, nekem is vannak gondjaim a kutyammal (meg ha nem is dramaiak), de odateszem magam nezek trukkoket vagy sajatot talalok ki, enelkul szerintem nem is szabadna kutyat vallalni, akiben nincs eziranyu eltokeltseg (leszamitva a valoban kemeny munkavonalas kutyakat mint a vakvezeto, de en itt a hobbi kutyasrol beszelek).


Remelem ertheto voltam.

2016. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Aki idejön kérdezősködni, annak 100%, hogy nincs egy profi kutyás közösség a háta mögött a szomszéd parkban különben őket kérdezné, és meglenne a válasz is, ugye. Tehát neki jó eséllyel kelleni fog a kutyaovi. Ne hergeld az embereket ellene.
2016. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy meg én is el tudom olvasni az interneten, hogy hogyan kell tökéletes krokodil steaket csinálni, de attól még nem fogom tudni megcsinálni. A kutyázás tipikusan az a szakma, aminél nem elég az elmélet, kell tudni, hogy hogyan ültesd át a gyakorlatba.

Meg kettőnk közül szerintem nem te dolgozol gazdákkal, úgyhogy próbáld meg nem megítélni, hogy mire van szüksége az embereknek. Tízből kilenc gazdánál ott kell kezdeni az okítást, hogy dicsérje már meg úgy azt a kutyát, hogy a kutya is örüljön. És akkor tanuljanak internetről fegyelmezni, komolyan? Annak lesz ez a vége, hogy nyomkodják le a földre, mert valahol elolvasták a tutit. Semmi szükség rá.

És nyomatékosan megkérlek, hogy ne a tükörsulis lehúzást tekintsd az alapnak. Senkinek nem kell 140ezret kifizetnie, aki kutyaovizni akar. A legtöbb helyen 1-2000 Ft/alkalom, és akkor megy az ember, amikor akar. Olyan helyet is tudok, ahol ingyen van az ovi (igaz, vidéken). Nem kell rögtön a legrosszabbal riogatni az embereket.

2016. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem profi kutyaskozosseg, szimpla hobbikutyasokrol beszelek, olyan mint en. Szemely szerint nagyon sokat tanultam toluk a kutyatartasrol, holott en elotte 2 honapig csak felkeszultem ra. Megis tudtak olyat mondani ami nagy segitseg volt. Ellenben a kutyaoviban 3-7 honapos koraig minden tetves zombat es vasarnap ugyanazt kellett vegighallgatnom.


En viszont arra kerlek, ha mar ajanlgatod, lasd meg a lehetseges hatulutojet is. Ujra elmondom ha nincs mas lehetosege menjen oviba, de ha van mindenfelekepp eljen azzal a lehetoseggel.


Nem hergelek senkit, de te sem cafoltad meg, ergo te ezekkel egyetertesz, jonak tartod, hogy kavicsos flakonnal dobaljak a 3 honapos kutyadat, meg elmesz az oviba es NEM te foglalkozol a kutyaddal, hanem valami 12 egytucat 2 honapos kurzust elvegzett idiota tutujgatja sot eteti jutalomfalattal!!!...mert az ugyse sokat segit a te es a kutya kapcsolatan.


Ismetlem onmagam MINDEN FENN VAN A NETEN ingyen, amit te a kutyaoviban megtanulhatsz, ott is mindig azzal takaroznak, hogy semmit nem er az egesz ha otthon nem csinalod kovetkezetesen az oviban megtanultakat. Akkor meg minek fizettesel veluk tobb 1000 forintot, ha ezt a tudas akkor er valamit ha otthon is csinalod.


De cafolj meg kerlek. Hobbikutyasokrol beszelunk. Amugy oszinten kivancsi lennek Te melyik kutyaiskola szineiben mozogsz, akar privatban is.

2016. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7: Persze sok dolgot el lehet rontani, de azert lassuk be nem egy konyv van a kutyak felneveleserol (max 3k HuF), szoval aki az utana jarasra sem veszi a faradtsagot, azon a kutyaovi es suli sem fog segiteni, igy semmi mas csak pazarlas.


Mondok egy szemelyes peldat tegnapi. Van egy kutyasetaltato kozossegunk jott egy uj no a bullterrierjevel. Edes kis elhizott macko volt tele orom 10 honapos. Szerinte (mert az iskolaban ezt mondtak neki) rosszat csinalt ezert 5 kutya koze bedobta a kavicsos 0.5-os coke palackjat. Persze 3 kutya szetugrott holott csak a 4 volt a "bunos" (semmi mast nem csinalt csak jatszott es jatekosan haraptak egymast az enyemmel, hangot nem adott ki egyik sem) az enyemet az ilyenek nem zavarjak fogta felkapta a kavicsos palackot es elszaladt vele, mert ugye a kergetozes nagy buli. VISZONT ez a seggtitan 3 masik kutyara rahozta a fraszt, mert ezt tanulta...


A masik, koszonhetoen a kutyasuliknak itt mindenki eroszakoskodik a kutyajaval, szinten tegnap kergetoztek egy kis csivava meretu kutya meg egy kai. Aztan a kai kicsit beporgott es hat le akarta folytani a kiskutyat. Mi volt a 2 gazda reakcioja mindketto elverte a kiskutyat mint a szart mert nem jott oda hozza mikozben kb. az eleteert menekult, bezzeg a kai-t megdicsertek. A'la Korom Gabor huseges kovetoi es tanitvanyai (persze az elmaradhatatlan kavicsos flakonnal). Es akkor ez 2 eset, legalabb meg 5 ilyet fel tudnek sorolni kulonfele kutyaiskolakbol: AKELA CERBEROS, valami TERAPIAS kutya kikepzeo, TUKOROS. Tudod kinek a kutyai voltak normalisak nagy % (mert azert az iskolasok kozulis volt jopar normalis), akik vagy hagyomanyos suliba jartak, vagy otthon kepeztek a kutyaikat.


Nekem ez pontosan eleg arra, hogy azt mondjam a kutyasulik haszontalan penznyelok.

2016. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalataidat akarod kivetíteni mindenkire, pusztán ez zavar. Holott azok csak a te tapasztalataid egy közösségben. 15 év kutyázás után talán kicsit jobban belelátok ebbe, de ahogy érzed, én belefáradtam a vitába. Nem akarod megérteni, hogy a többségnek nincs lehetősége arra, amire neked, te dolgod, én a továbbiakban ezen nem vitázom (bár előfordulhat, hogy más válaszodnál is el fogom mondani ugyanezt, ha belefutok, mert a kérdező nyilván nem követi az eseményeket, és neki akkor lesz új a dolog).

Egyébiránt a Nova kutyaiskolában oktatok, nem titok.

2016. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!