Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én borulok ki teljesen...

Csak én borulok ki teljesen az ilyen gazdiktól?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam hogy feltegyem e ezt a kérdést,de nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Sétáim során, akár kutyával vagyok akár nem, egyre több olyan kutyás gyereket, felnőttet, időset látok akik egyszerűen képtelenek kezelni a kutyájukat. Húznak, ránk támadnak, ugatnak, szemmel láthatóan le se tojják a "gazdájukat". És a gazdák sokszor hagyják is hogy ezt csinálják, nem törődnek azzal hogy ez abszolút nem "normális".


Ilyenkor mindig megfordul a fejemben hogy ők hogy nem képesek arra hogy kicsit... Csak egy kicsit figyeljenek, törődjenek jobban a kutyájukat. Az én kutyám az utcáról lett megmentve, valaki megverte majd az árokban hagyta kikötve egy fához. Több mint 3 évbe tellett hogy úgymond kutyát faragjak belőle. Harapott, közben félt, hihetetlenül ellenséges volt. suli mellett sajnos nem volt sok időm így napi 1-3 órát foglalkoztam vele.(mellette van még egy kiképzős németjucim is. Úgyhogy párhuzamosan tanítottam őket) Ezért olyan idegesítő, hogy aki egyszer kutyát vállal az miért nem szán akkor időt a nevelésére...


A másik kedvencem a harcikutyás idős nénik. Személy szerint a kezükbe nem adnék ilyen kutyát. Én megértem hogy egyedül vannak, és félnek, de istenem... Akkor vegyenek riasztót és máris kevesebb baleset származhat belőle. A büdös életbe nem fogják normálisan kezelni a pitüket. A múltkor egy nénike (70+) kint felejtette az utcán a kutyáját ami a kapu előtt feküdt. Későn vettem észre, miközben én pedig sétáltattam a kutyámat. Ránktámadt a kutya és elkezdte tépni a kutyámat, én üvöltöttem a kutyára nem mertem közelebb menni, mire a nő kiszalad és elkapta a ő kutyája hátsó lábát mire azt mondta rohanjunk el. Na erre kijött még 2 ember a szomszédos házból és szétszedték a kutyákat.


Komolyan mondom, olyan szinten felháborító ez az egész. Szerintem ennél jobban már csak a felelőtlen szaporítók borítanak ki. 18/L


(bocsánat a hibákért)


2016. júl. 16. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a kedvencem az volt, mikor egy parkban,ahová elvileg nem lehet bevinni állatot és ezt tábla is jelzi, nénike megáll kb egy méterre a fűben játszó gyerekek mellett és odafosatja a kutyáját,majd távozik... Ez van sajnos nem divat a felelősségteljes állattartás.
2016. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Engem szemely szerint a neveletlen kutyak nem zavarnak. Mivel amugy is hajlektalannak nezek ki a kutyas ruhamban egy sarfoltal tobb kevesebb a felugralas miatt nem erint. A kutyat pattintom es a kornyekunkon is van olyan akinek a kutyaja mindenkire ugral ram mar nem, mert sosem hagytam neki es megtanulta. Nem mondom, hogy engedelmesen odajon a simiert (mert konkretan fellok XD), de mar nem ugral fel. De amugy meg tok vilagbeke az egesz kutya, mindenkinek nagyon orul.


A masik nem tudhatod mi multja a kutyanak, te magad is irtad a neked 3 evedbe kerult kutyat normalis kutyat nevelni, gondolom ez ido alatt veled ilyen nem fordult elo. Ja de harapott ellenseges volt, de gondolom ekozben tartotta a porazfegyelmet...


Az agressziv kutya az mar mas, sajnos nincs rahatasom igy az elkerules a legjobb modszer.


Gondolom te vagy az a tipus aki ha kell ha nem tanacsokkal latsz el mindenkit a kornyekeden. Keves kutyast utalok ennel jobban, na engem ok zavarnak, de nagyon.

2016. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Ezek a gazdik engem is idegesítenek, csak az a baj, hogy az én kutyám süket, és nagyon izgatott lesz, ha másik kutyát lát, ezért eszeveszettül ugatni kezd. Nem bántana, csak így akarja a másik kutyát játékra hívni. Jól hallgat rám, de ilyenkor hiába magyarázok a másik félnek, hogy még amúgy is kölyök mért akarna bántani. Most anyukám van otthon vele (kényszerhelyzet) és amikor ment az utcán még ő is azt hitte a saját kutyájáról, hogy agresszív! Érted, tudod ez nekem mekkora csalódás! ): Jól próbálom nevelni, leszidom, kézjelekre tanítom, kifele ,helyedre, ül, fekszik, gyere ide, nem, ilyenek mind mennek, szobatiszta; és kinézné a saját kutyájából, hogy agresszív. Na de visszatérve, én már nem is merem a kertvárosban sétáltatni mert a nagypapa beáll a kocsival, a kutyát lusta megkötni az én jrt-m meg nem tud szembeszállni egy-két nj-vel. Mondjuk azokat a gazdikat sem értem akik nem tudják felismerni egy kölyökkutya játékra hívását, lenyomott melkassal, csóváló farokkal. Neked milyen kutyusod van? 12/L
2016. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia, hát egy gondolkodás szinten járunk.


Pedig én igazából nem is kutyás, hanem cicás vagyok (mert életemtől fogva cicáim vannak,) viszont én is találtam egy szerencsétlen kutyát, aki vemhes volt, és ezért megvertek, és kidobták.

Ezektől az emberektől én is írtózom, legszívesebben bezáratnám őket a börtönbe.

Ezt a KUTYUSt fogadtam be, de szegényke eléggé féllábbal a sírban volt, de szerencsére őt sikerült megmenteni, de a kicsiket nem :(

Ez eléggé szomorú, h iylen emberek is vaNNAK.

nAh de A te kérdésedre is válaszolok (XD)


Hát az h a kutya nem reagál a gazdira, az szerintem azért lehet, mert nem őt tekinti a "falkavezérnek" az az nem őt tekinti a gazdijának (lehet h másé a kutya.) De ha a Gazdi nem is figyel a kutyra, na az már igen nagy felelőtlenség. AZ ILYEneknek nem is való kutya.

AZ öreg nyanyócás történededre, igazából nem is tudtam mit reaggálni, ez már nevetséges h ilyen emberek vannak...

Meg hát én öreg nénikéknek nem is adnék kutyát (csak ha tényleg képes ellátni) de egy 70 éves nem hinném h képes rá, mert még lehet h magát sem tudja. És az h neked támad és a kutyádnak, az már kész katasztrófa...

Az ilyeneknek nem való kutya.

2016. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom, már csak azon felhúztam magam, hogy elolvastam amit írtál... Erre tényleg nem lehet mit mondani, sajnos vannak ilyen szinte idióta emberek... A felelősség nem divat ezekben az időkben, de nem csak a kutyák terén sajnos... Néha egy nehéz nap után fognám az összes ilyen embert és úgy felrúgnám, hogy a Holdig meg sem állna... Az viszont biztos, hogy akár egy 90 éves, akár egy 10 éves kutyája nekimenne az enyém és ezt leművelné, amit a tiéddel tett, az biztos hogy olyat kapna tőlem, hogy többet felénk se merne nézni... Ha a kutyámról van szó bármire képes vagyok...
2016. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki kiborul az ilyen emberektől, aki normálisan gondolkodik a kutyatartásról. De sajnos nem lehet mit tenni velük.

Sztori: itt az utcánkban él egy idősebb nő. Kertes ház, kerítés nincs, kikötve őrjöng 3 kutya 1-másfél méteres láncon nála. (Tilos? Ugyan már). Múltkor jövök haza pórázon a kutyámmal (ő békés, játékos, egyébként menhelyi stafford), mikor az egyik kutyája neki akart támadni a kutyámnak, mert épp nem volt megkötve. Ketten voltunk, a kutyám pórázát a barátnőm kezébe adtam, hogy haladjanak tovább, én meg szembeálltam a kutyával és üvöltöttem. Meg is állt velem szemben, és ugatott. Nosza, kijött a gazdája, akinek mondtam is, hogy úgy kell állatot tartani, hogy az ne jöjjön ki az utcára felügyelet nélkül, támadóan, meg egyáltalán nem is kellene kutyát tartania így. Mire ő: jaj, hát nem történt semmi, hát ki se jött (persze, mert megállítottam), és csak azért van elengedve, mert épp most ellett (!) de mindjárt megköti. Na itt lettem csak igazán ideges. Minek ellett? Nincs elég a kidobott kutyákból?!

Nagytestű keverékekről van szó egyébként.

Korábban már többen feljelentették az épp szabadon lévő és embert is támadó kutyái miatt. Volt, amit elvittek tőle, de szerez másikat.

Sétáltatva nincsenek természetesen. Gondolom, oltva sem.

A legszebb az egészben, hogy ő állatbarátnak tartja magát, mert az utcáról menti a kutyáit, tehát kóbor kutyának fogad be, és köt ki a háza elé. Na erre sem lehet mit mondani már.

2016. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Felháborító.

Pontozzatok le ha akartok, de elmondom az őszinte véleményem:

Kutyát nem tarthat akárki!!! Komolyan mondom be kellene vezetni a kutyatartási vizsgát, amiből kiderül, hogy alkalmas vagy-e rá, hihetetlen hogy milyen ostoba gazdák vannak!

Szomszéd kertjében is a "betörő-fogó" kutya be van zárva egy kb. 2 nm-es KETRECBE (!!!), ennek mi értelme van? Még csak nem is szeretik a gazdái, de még házőrzőnek se ért sz@rt se mert be van zárva a ketrecbe, vonyít is egyfolytában...

Szeretem a kutyákat, de az ilyet büntetni kéne.

2016. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen elmeletileg buntetheto tavaly nyar ota. Nyomd fel.
2016. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

"nem tudhatod mi multja a kutyanak, te magad is irtad a neked 3 evedbe kerult kutyat normalis kutyat nevelni, gondolom ez ido alatt veled ilyen nem fordult elo."


Azért egy problémás kutyát is lehet úgy tartani, hogy ne harapjon meg másokat és ne ugráljon fel minden szembejövőre...

2016. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
87%

Teljesen egyet értek veled...

Van három kutyám egy 14 éves közép-uszkár( aki mellesleg idősebb nálam), és kettő csivava egy egy, és egy kettő éves...

Mindenki azt mondja hogy jaj a csivavák annyira agresszívek stb. Igen azért agresszív mert nem ért hozzá a gazdája...Minden gazda aki nem ért hozzá, nagy kutya láttán felkapja a kutyát, amit nem szabadna, mert így a kutya azt veszi le hogy ő nagyobb mint a masik kutya, és van mögötte védelem... A kettő csivavát én tanítottam be, ül, fekszik, mész innét, rossz kutya, micsi, gyere, marad, mind megy... Egyik kutyám sem agresszív, sőt barátságosak mert nem vettem fel őket, játszik németjuhásszal, doggal sőt egy ammstaffal is... Egyik oldalról se volt soha semmilyen agresszió... Boldog kutya tulajdonos vagyok mióta megkaptam a saját kutyáimat (a két csivavát) 10 éves koromban, sosem féltettem túl őket, mindig kutyaként kezeltem őket nem ridikülben ülő idegbetegeknek... Nem értem minek van olyan embernek bármilyen kutyája aki nem ért hozzá, én egy évig készültem arra hogy kapjak egy kutyát...És most úgy érzem megérte...


U.i.: úgy lehet idősebb nálam a közép - uszkár hogy én 12 éves vagyok most 7.es...

2016. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!