Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudnátok, hogy mit kéne a...

Nem tudnátok, hogy mit kéne a kutyámmal csinálni?

Figyelt kérdés

Állandóan nyüszít. Tegnap délután kezdte. A nagyszüleimnél lakik, és este felhívtak, hogy menjünk át, mert nyüszít, kaparaja a falat, és liheg, mintha 40c° lenne... Átmentünk megnézni, és az elején nyüszített, de hamar abbahagyta, aztán meg úgy viselkedett, mintha semmi baja sem lenne. Ott aludtam, és most reggel megint kivágta ugyan azt a hisztit. Nem értem. Megnéztük és nincs benne semmilyen bogár, a foga se fáj, a lába sem, ha pedig megijedt volna, max egy órán belül abba kellett volna hagyja.

Ha egyedül van, elnyúlik és lefekszik. Mikor pedig elkezd nyüszíteni nagyon odabújik az ember lába alá. Lehet, hogy azért csinálta, hogy játszunk vele, de ekkora hisztit miatta? Meg szoktunk vele játszani, tehát nem tudom, hogy ez így lehet-e egy ok.

2 hónapja töltötte a 3-at, szuka, belga juhász



2016. júl. 18. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hónapja töltötte a 3 mit? Év hónap? Egyébként ha nyüszít ne figyeljetek rá. A lihegés is normális az,enyém is xsinálta, mi is azt hittük melege van de csak az új környezet miatt,csinálta nyüszítés helyett. Lényeg hogy ha odamentek folytatni fogja. Hagyjátok hagy sírjon majd rájön hogy nincs értelme.
2016. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A 3 évet. Hát.. A probléma csak az, hogy itt nem változott semmi.
2016. júl. 18. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz.Lehet hogy valami olyan baja van amit kívülről nem lehet látni.
2016. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Bocs ha a kutya már éves akkor az én állításom nem érvényes rá. Az általam leírtak kölyök kutyára vonatkoznak.
2016. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kutya gyönyörűen az orrotoknál fogva vezet. Ha hisztizik, akkor ti máris ugrotok és foglalkoztok vele, simogatjátok, játszotok, még ott is alszol... Persze, hogy így nyüszít, nem hülye.


Mikor kezdte ezt el? És hogyan kezeltétek eddig?

2016. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ige, utolsó válaszoló... Ez nekem is feltűnt, és gondoltam is rá, mert egy elég okos kutya. Viszont azt nem hiszem, hogy már ennyi idő eltelt és csak most próbálta ki.

Tegnap délután kezdte. Akkor pont nem voltam ott.

Hogy kezeltük eddig? Mármint hogy bántunk vele? Ha így értetted, akkor úgy, mint egy másik kutyával. Kapott enni, vittük ssétáln, játszottunk vele és simogattuk.

2016. júl. 18. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha így értetted, akkor úgy, mint egy másik kutyával. Kapott enni, vittük ssétáln, játszottunk vele és simogattuk.

Pluszfigyelmet akar, a belga juhász kőkemény munkakutya, kb mint a border collie.


Foglalkozz vele többet, és hiába nyüszít, visít, akkor se menjen be hozzá senki, idővel meg fogja tanulni, hogy nem ér célt vele. De megjegyzem, ha megfelelően le van fárasztva, nem lesz kedve ezt csinálni, hiszen megkapta a neki megfelelő mennyiségű foglalkozást.


Vidd el kutyasuliba.

2016. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos, köszi :D eddig játszottam vele, és ugyanez a benyomásom, csak a makacs nagyapámat nem lehet erről meggyőzni :/ ő csak jobban fogja simogatni :/

Nem hiábba mondja a mondás, hogy közös lónak túros a háta :|

De ezt már nekem kell megoldani :) köszi, hogy időt szántatok rám :D

2016. júl. 18. 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a ti kutyátok, miért van a nagyszüleidnél? Szerintem szimplán hozzátok jobban ragaszkodik és nem szereti, ha távol vagy/vagytok tőle,
2016. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Izgara ***** válasza:
Megkérdezhetem a belga juhász kutyák melyik változata ő? Mert ugye 4 van. /Tervueren, Groenendael, malinois, lakenois/ Erős lihegés, nyüszités félelmet, stressz helyzetet takar, amikor odabújik hozzátok védelmet keres, nézd meg mi történik előtte, erős hanghatás, dörgés stb. miatt. Nyugtasd meg, ha ezt csinálja, old fel benne a stresszt, ill. találd meg az okot a viselkedésére!
2016. júl. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!