Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet azzal tenni aki fél...

Mit lehet azzal tenni aki fél a kutyától?

Figyelt kérdés
Barátnőm retteg tőlük. Két kutyám van, egy kuvasz és egy mopsz. Meglepő módon a kicsitől jobban fél mert kicsit izgágább. Egyszer sem merte megsimogatni őket és ha nem vagyok ott és egy méternél közelebb vannak, sikoltozni kezd. Ezt én így biztos nem fogom bírni, de ilyenkor mi a teendő? Pszichológus vagy kutyaiskola vagy mi a jóég?
2016. júl. 19. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném hogy a kutyákkal van a baj. Inkább a csajnak keress egy jó pszichológust.
2016. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Őt gondoltam elvinni, hátha ott a dolgozók valamit tudnak segíteni.
2016. júl. 19. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez hulyeseg ... Van aki fel a kutyaktol ez van ettol meg nem kell lenezni valakit. Vannak ilyen foglalkozasok ahol terapiaval probaljak megoldani az ilyen dolgokat.. De mindenesetre a pszihologus ezen nem fog segiteni...
2016. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetett túl nagy kapcsolata az állatokkal kiskorában. Szerintem vegyél neki egy kiskutyát, ami még tényleg nagyon kicsi, (attól még csak nem félne) és hagyd, hogy ő nevelje és jöjjön végre rá, hogy nincs mitől félni.
2016. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
De ha tenyleg annyira fel akkor ne eroltesd mar bki.... De ez a kiskutyas dolog jo otlet.. De beszeld meg vele eloszotlr
2016. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, de én szeretem a kutyáimat. És nikor itt van, kint kell lenniük vagy épp nekünk fent a szobában. Ha sétálni megyünk vagy nem jön vagy úgy viselkedik, mintha két sárkányt vinnék magam mellett.
2016. júl. 19. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Aterzem azt amit erzel... ( nekem is van kiskedvencem) de akkorsem eroltethetsz valakire valamit. Lehet hogy a szakitason kene gondolkodjatok ha tenyleg ennyire szarul viszonyul a kutyusaidhoz..
2016. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem vegyél neki egy kiskutyát"


Élő állatot NEM adunk ajándékba.Főleg,hogy az adott fél nem szereti a kutyákat, fél tőlük. Ez nettó hülyeség volt.. Egy állat nem játék.

A kérdezőnek annyit tudok mondani,hogy a barátnőd tudja igazából az okát,hogy miért nem szereti őket,miért fél tőlük.Könnyen lehet,hogy gyerekkorában megharapta vagy csak megkergette egy kutya és ilyen mély nyomot hagyott benne. De az is lehet,hogy csak simán fél tőlük.

Nem kell erőltetni,hogy szeresse őket.Ez olyan, mint amikor egy friss anyuka nem tudja elképzelni,hogy van olyan, aki nem akar gyereket és nem szereti a gyerekeket. Nehéz neki elképzelni,hogy van ilyen.Pedig van.Kutyáknál is.

Én is pl macskás típus vagyok. Bár én nem félek a kutyáktól, de egyszerűen nem tudok velük mit kezdeni, nem értek hozzájuk és nem is szeretnék, valahogy nem vonzanak a kutyák.Ennyi. Ne erőltesd rá, nem lesz jó vége. Ha majd magától megnyílik és barátkozik a kutyákkal, akkor örülj neki.Ha erőlteted,úgysem lesz őszinte az érdeklődése.

2016. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja elottem szolonak van igaza... De azert a baratnoje is alkalmazkodhatna ...
2016. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Oké, hogy fél, no de ha sikítozik is, az azért már erős, arról nem is beszélve, hogy pont evvel a magatartással fog a végén aztán kiprovokálni egy esetleges nem kívánatos reakciót. Nézd, szép a szerelem, meg minden, de ezeket nem árt tisztázni. Nekem akkor épp nem volt kutyám, mikor megismertem a férjem, de saccperkábé az első alkalommal megbeszélte velem, hogy itt nincs választás, vagy kutyával kell nekem, vagy sehogy, még mielőtt belemélyedtünk volna. Azóta az Ő kutyája már az én kutyám is, bár már nagyon idős és van mellette még 2 közös szerzemény és két gyerek. A fontos dolgokat előre tisztázni kell, márpedig akinek a kutya családtag, az válasszon olyan társat maga mellé, akinek ez nem jelent akadályt. Szerintem. Az pedig, hogy ezt mennyire lehet a barátnődben feloldani esetlegesen, nagyban attól függ, hogy honnan ered, miben gyökerezik ez a félelem. Persze ehhez is az kell és csak akkor lehet sikeres, ha benne is megvan a szándék, hogy próbálkozzon kezelni a helyzetet(akát segítséggel) és nyisson a kutyáid felé, mert ha nincsen meg a változtatásra az igénynek a szikrája sem, akkor Te magad a legnagyobb jószándék mellett sem fogsz tudni neki segíteni.
2016. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!