Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a kedvenc, és miért?

Melyik a kedvenc, és miért?

Figyelt kérdés

Melyik kutyafajták a kedvenceitek, és mi az ami a legjobban tetszik bennük?

Inkább kicsi, vagy inkább nagy testű?


Szerintetek melyik a világ legokosabb kutyafajtája?



2016. júl. 20. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Poitevine
2016. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A vilag legokosabb kutyafajtaja a nemetjuhasz de kiemelkedo a hasky es a bernathegyi is ;)
2016. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2#a border collie a vilag legokosabb kutyaja a nemetjuhasz az 5 vagy a 4 helyen áll
2016. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen hogy világ legokosabb fajtája. Minden kutya ahhoz ért amire tenyésztve lett. egy nj nem nagyon tud pl. vadászni mert nem arra lett kitalálva. És egy vizsla sem tud terelni. Vannak kutyák amik a saját területükön jól teljesítenek de szerintem minden fajta a maga módján a legokosabb. :) Habár javítson ki valaki ha tévedek.


Az én kedvencem az Akita és a pitbull, a nagytestű kutyák jobban tetszenek.

2016. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Termeszetesen igazad van, de tudomanyosan bebiz. h a nj-nak van a legmagasabb inteligenciaja
2016. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

igazán azon is lehetne vitázni hogy mi is számít okosnak.Nem mindegy hogy jól képezhető egy kutya vagy önálló. Egy nj lehet hogy jól képezhető, parancsokra gyorsan reagál de szerintem legokosabbak az önálló fajták mint pl, husky,akita,shiba,cseh farkaskutya...és még sorolhatnám. És hogy miért okosabbak szerintem? Azért mert önállóak, emberi segítség nélkül is tudnak cselekedni. Na mind 1 is erről nagyon sokat lehetne vitázni :) Szerintem mindenki számára a saját kutyája a legokosabb.


ui: lehet hogy a nj,border és hasonló fajták jól képezhetőek, de ha több szempontból is megnézzük akkor már nem is olyan "okos" :)

2016. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mertne lenne okos akar tobb ertelemben is? :d de amugy lehet onallo egy nj is :d de ha mar itt tartunk szerintem az en kis szivemgyongye Frenklin, a kisteknosom a legokosabb :dd mindenki a sajat latja a legjobbnak es ez igyis van jol :)
2016. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 én elsősorban a taníthatóságára gondoltam. Meg az emberekkel való viszonyára. Hogy mennyire fogadja el az utasításokat tőlük.


Az én kedvenc fajtám a Németjuhász, és a Westie. Egyébként inkább a nagytestű kutyákat szeretem.(De westie-m van :D)

2016. júl. 20. 16:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
németjuhász a kedvencem (van is egy 3 hónapos), a legokosabb kutyáról mindig vitatkoznak, a kutatások a bordert hozzák ki, én a németjuhászra voksolok, de kinek mi. Egyedenként nagy különbség lehet 1 fajtán belül is.
2016. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a border igenis meg tud oldani különböző helyzeteket a gazda segítsége nélkül, de ha van rá lehetősége természetesen szívesen hajtja végre a gazda utasításait. pl önállóan be tud terelni egy nyájat, nem kell feltétlenül vele menni és füttyengetni neki. mikor egyszer voltam terelni a sajátommal, az ottani kutya egyszer csak gondolt egyet, elindult a távolba majd visszatért egy birkával. a gazdája nem adott rá semmilyen utasítást, mivel velünk foglalkozott. Teljesen egyedül fedezte fel valahogy a birkát és döntötte el h elmegy érte és egyedül is hozta vissza.


egy borderrel lehet agilityzni, fly ballozni, obediencezni, frizbizni, canicrossozni és társai + ha valaki nagyon elhivatott még ipozni is tud vele.

egy huskyval ehhez képest lehet canicrossozni és bármit csinálni ami húzással kapcsolatos és ha valaki nagyon érzi magában a potenciált még a dog dancingen is elszórakozhat, de a borderek akkor is verni fogják őket.


amúgy nekem teljesen mindegy a fajta és a kinézet, csak szeressen és akarjon dolgozni, nekem teljesíteni, legyen egészséges és legyen fordulékony, ne legyen kötött mint pl a staffik

2016. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!