Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öregszik? Miből lett nyilvánva...

Öregszik? Miből lett nyilvánvaló neked, hogy öregszik a kutyád?

Figyelt kérdés
Az én kistesű keverékem ősszel lesz 8. Gyorsabban fárad játék közben, eleve kevesebb játékot igényel, inkább alszik. Megőszült a pofája, kevesebbet eszik, csak a jutalomfalatért van oda ugyanúgy. Séta közben odafelé még lelkes, vissza már csak úgy kedvetlenül jön. (8 km a reggeli, a legnagyobb sétánk, a többi csak olyan rövidebb) Nagyon rossz nézni, tavaly ilyenkor még semmi változás, most meg egy év alatt ennyi minden. Hogyan kell kezelni ilyenkor? Mikor vegyek vissza a mozgásból? Mikor cseréljem le a tápját öreg kutyáknak valóra? Mikortól kezdjek odafigyelni, hogy ne fárasszam őt le túlságosan? Tapasztalatokat szeretnék.. :(
2016. júl. 20. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
szerintem egy 8 éves kutya jócskán nem öreg. Főleg hogy kistestű. A kistestűek 16 év körüliig vagy tovább élnek nem tudom pontosan de a 8 az csak simán felnőtt.
2016. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
nekem 12 éves kutyusom van, de olyan mintha kölyök lenne:D szerintem sok az a 8km.. nekem is kistestű kutyám van, és nagyon könnyen elfárad, 8km töredékét sem bírná, végig cipelhetnénk..xd én visszavennék ebből, és inkább a játékkal érném el a kutyus fárasztását, illetve ha van kerted akkor az ottani futkározás is segít. igaz, lehet hogy a tiédnek most éppen csak egy olyan időszaka van. nekem is néha a kutyusom "melankólikusabb", kevesebbet eszik, lassabb és többet alszik. de én azért 8 évesen nem éppen nevezném öregnek. talán max egy kicsit komolyodott, de nem kell aggódni
2016. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Jól leírtad a tüneteket, amikor az ember számára már nyilvánvaló az öregedés. Talán már sok is neki a séta, észreveszed, amikor már fájni kezdenek az izületei és merevebb a mozgása. Majd jönnek a látás és hallásproblémák, a szőrvesztés, foltos szőrhullás.
2016. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Az én mindenem elmúlt 11 éves, és hihetetlenül nehezen viselem, hogy öregszik. Már nem az igazi a látása, kezdődő hályog van rajta. A hallása sem a régi már, ha háttal áll nekünk nem hallja, hogy szólítjuk. Sétában hamar elfárad, odafele még megy, de visszafele már nagyon lassul. Én kezdetnek a séta hosszán rövidítenék, nagyon sok a 8 km, nem fogják az ízületei sokáig bírni. Kaja terén én nem változtattam, inkább a vitamint változtattam ár olyanra, ami idős kutyáknak való. Az étvágya néha ingadozik, többet alszik, tipikus időskori tüneteket mutat. A lényeg, hogy ne sajnáld le, mert felesleges, és megérzi.
2016. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem bírja már úgy a sétát, mint régen, lassúbb mentálisan és fizikálisan, itt fáj-ott fáj stb.


Én lecsökkentettem a sétát, szellemi aktivitásokkal tűzdeltem meg inkább, tápot pedig orvos tanácsára, fokozatosan válts. Ha szükséges, akkor tálplálékkiegészítőt is adj neki.

2016. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
A 8 km rohadt sok. Nekem is kistestű kutyám van, pár hónapja lett 11 éves. Elég lomha lett az utóbbi időben, kopik a szőre is. Ő már a 2-3 km-t se nagyon bírja, pedig pár éve 10-et biztos szoktunk menni úgy ráadásul, hogy én biciklivel voltam ő meg futott velem. Vegyetek vissza a sétából legalább 4 km-t
2016. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Ja, amúgy én kiskora óta ugyanazokat a tápokat váltogatom, nem cseréltem le időseknek valóra meg semmi és semmi baja nincs, szereti is azokat a tápokat. Amúgy ingerlékenyebb is lett az öreglányom egy ideje. Előző voltam
2016. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát... igazatok lehet, de mostanáig nem volt sok. Sőt, tavalyelőtt még hegy mellett laktunk, a reggeli séta hegynek felfelé volt, és bírta, sőt, élvezte. Hazaérve én kihaltam, masszíroztam a talpam, ő meg harrogva hozta a játékát, hogy akkor most kergessem meg. Azt sem akarom, hogy erőltessem, de azt sem, hogy vénségére betunyuljon, hisz' még elég sok év áll előtte (remélem). Nehéz eldönteni, hogy egy mindig sokat mozgatott, élénk kutyának mennyit csökken a mozgásigénye..
2016. júl. 20. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!