Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutyusnak kezdenek...

Keverék kutyusnak kezdenek túlnőni a farkaskarmai, otthon tudok vágni a végéből, vagy szakemberhez forduljak? Egyáltalán kihez? Állatorvos, vagy kutyakozmetikus (nála volt pár hónapja, nem vágta le)?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem értek hozzá, mivel nem vagyok szakember, de törődöm a kutyámmal ezért érdekel a kérdés. Kertes házban tartott, rendszeresen sétáltatott kutyusról van szó (ha valaki kérdezné, bár az a körme nem fog kopni).

Hajápolóink vannak, beruházzak egy körömvágóra is?

A témában jártas válaszokat szívesen várom.



2016. júl. 20. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
én otthon vágom a körmeiket kb 13 éves koromtól. a dokival volt egyszer egy rossz tapasztalatunk(úgy levágta minden körmét, h ömlött belőlük a vér), ezért beszereztünk egy körömvágót. Nem olyan drága dolog kb már a második alkalom után visszajön az ára. Arra figyelj, h csak a fehér részt vágd le a rózsaszínesbe ne vágj bele.
2016. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát az én keverék kutyusomnak is olyan a karma kb. Èn kutyakozmetikushoz vitten de nem igazán akkarta levágni azt mondta akkor vágják le a kozmetikában ha már akkora hogy elkezd visza fele vagy is befele görbülni. Adigg nem vágják le. Mert hogy azt mondta a karmai kb olyan mint nekünk az ujjunk nem szabad nagyon kicsire vágni mert nem jó érzés neki csak akkor kell levágni ha már visza fele görbül.
2016. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.



Meg persze az értse mint amit az előző válaszoló irt mert elkezd vérezni.

2016. júl. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, utána olvastam én is, csak a légvégéből szabad, ha túl nagy darabot vágsz le, az élő szövetben okozol kárt.
2016. júl. 24. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!