Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet erről szoktatni...

Le lehet erről szoktatni véglegesen, és veszélyes helyzetek nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónap körüli sinka-keverék kiskutyám, és nagyon szeretem, aranyos, vidám kiskutya, már egészen jól ismeri a határokat, hogy játék közben meddig mehet el, stb. Az egyetlen problémám vele, hogy ha ételről van szó, egyszerűen megőrül. Reggel és este kap enni, a kaját mindig csak akkor kezdheti el enni, ha engedélyt adok rá. De amint elkezd "zabnálni", egyszerűen semmire nem hallgat. Azért írom, hogy zabál, mert tényleg elképesztően sokat és gyorsan eszik, amióta itt van, szinte soha nem rágja meg a száraztápot, csak úgy lenyeli egészben...:S Ráadásul szerintem nincs akkora mennyiség, amit ne bírna megenni, néha szinte kidurran a hasa , de még kunyerálna... A legnagyobb problémám, hogy evés közben nem lehet hozzáérni a tányérjához. Ma például kapott egy csontot, amin jó sok hús volt, mikor leette róla a húst, el akartam venni tőle a csontot, de majdnem megharapott! Aztán megpróbáltam elhúzni onnan, de olyan morgásba és őrjöngő hörgésbe kezdett, hogy nem mertem a grabancát se megfogni. Végül a seprűvel hajtottam el, de még azt is őrjöngve tépte... :( Mit tehetnék ez ellen? Félek, hogy esetleg másmilyen téren is jelentkezhet ez a vad oldala...:(

2016. júl. 21. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos nem teged tekint főnöknek. Ezen kell dolgoznod.
2016. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Te olvasod magadat!? Három hónapos! Egy baba! Fogd meg azt a beképzelt grabancát csapd a földhöz, szorítsd le míg meg nem adja magát! Tedd rendbe a falkasorrendet! Nyugodtan csattanhatnak a pofonok, grabancrázás, büntisarok, kajaelvevés, falkából kizárás. Ebből nagy gáz lesz! A falkákban is megvan ki a főnök, aki határozott és TISZTELIK! Nézz vele farkasszemet, addig míg el nem kapja a fejét! Ajánlok egy falás elleni csupapúp tálat is.
2016. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként más téren nem jelentkezik nála a tiszteletlenség. És mondom, hogy amikor így bepöccen, egyáltalán fel sem veszi a pofonokat, a grabancrázást, semmit. Ráadásul olyan hangosan üvöltöttem vele, hogy zengett tőle az utca, de mintha meg sem hallotta volna. Tényleg olyan érzésem van, hogy a kaja láttán teljesen bezárul a külvilág felé, és csak a vad ösztönei működnek. :( Tényleg nagyon ijesztő, és nem szeretném, ha valaha is sikerülne megharapnia, mert utána tuti másként néznék rá, nem tudnék megbízni benne... De akkor szerintetek, ha kellően erősen "teszem helyre", akkor előbb-utóbb annak látszatja lesz?
2016. júl. 21. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
A sinkát kifejezetten olyan kutyának tenyésztették, aminek a hátán el lehet törni a vasvillát és még akkor is megy és dolgozik. Keménynek kell vele lenned.
2016. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kölyökkutyákra tapasztalatom szerint jellemző a habzsolás. Én is azt gondoltam, hogy ha végtelen mennyiségű étel lenne a kiskutyám előtt, halálra enné magát. Aztán egyszer csak megváltozott, szerintem ahogy a növésben leállt egyszer csak elkezdett rágni, sőt volt, hogy melegben ott is hagyta a kaját. Ez kisebb korában elő nem fordulhatott volna.

Ugyanakkor el tudnám venni előle az ételt, ha akarnám, nem kap meg vagy morog, szóval az nem a korából adódik nálatok. Nálunk is vannak rangsorbeli problémák, amit abból gondolok, hogy elkezdett jelölgetni a lakásban. Szóval e téren nem tudok tanácsot adni.

2016. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!