Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt kutya...

Tenyésztőtől vásárolt kutya gazdik! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Első törzskönyves kutyusomat szeretném megvásárolni. Tőletek miket kérdezett a tenyésztő, valamint az árra mikor kérdeztetek rá? Előfordulhat, hogy nem adja oda a kölyköt,vagy másik fajtát javasol?

2016. júl. 22. 02:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valamint ha tudtok jó Német juhász kennelt ajánlani azt megköszönném :) Munkavonalúra gondoltam, ÖV, és egyéb kutyás sportokra.
2016. júl. 22. 02:31
 2/11 Manka68 ***** válasza:
88%
Olyanokat kérdezett, hogy milyen kutyás tapasztalataink vannak, miért pont ezt a fajtát szeretnénk, miért pont tőle, mik a terveink a kiskutyával, milyen lakásban/házban lakunk, hol lenne a kutya helye, szóval mennyire lesz jó dolga nálunk a kutyának. Az árra mi rá sem kérdeztünk, mondta magától, amikor úgy látta jónak. :-) Ha a tenyésztő úgy látja, hogy nem vagy alkalmas a kutya tartására, akkor előfordulhat, hogy nem ad kutyát, igen. Ebben az esetben jobb, ha elfogadod a véleményét, azért ők sok mindent tudnak a kutyáikról. :-)
2016. júl. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Konkrétan nagyon nem kérdezgetett, mert eleve olyan volt az egész beszélgetés (telefonon persze), hogy azért elmondtam magamról az ilyen általános dolgokat (hogyan élünk, milyen célra kell a kutya, hogyan lenne tartva, miért épp az ő kenneljét választottam, mik az elképzeléseink, stb) meg megkérdeztük, hogy hogyan szokott nála zajlani a vásárlás, mik a feltételek, stb, utána már ő is beszélt a kutyusokról, hogy milyenek, milyen szűréseik vannak, milyenek a kölykök, beszélt a fajtáról is meg magától elmondta az árat is. Utána megbeszéltünk egy személyes találkozót, akkor még nem hoztuk el a kiskutyát csak megnéztük őket meg persze beszélgettünk a tenyésztővel. De van hogy az árra csak ott derül fény, mert egy almon belül is eltérő lehet a kiskutyák ára (ugye más az ára egy kiállítási minőségű kutyusnak, akit később akár tenyésztésbe is lehet vonni, meg más egy hobbi kiskutyának, akire majd köttök egy ivartalanítási szerződést).


Ha szimpatikusak vagytok egymásnak meg ő is úgy látja, hogy alkalmas vagy egy kiskutyára és előreláthatóan rendben lesz minden, akkor ad el neked kiskutyát.


Persze találkoztam már olyannal is, aki nem volt ennyire beszédes vagy kicsit ilyen furcsa volt, mintha valami tagsági kellene ahhoz, hogy tőle kiskutyát lehessen venni (még akkor is ha amúgy egy tényleg normális gazdijelöltről van szó), de gondolom ez az eddigi rossz tapasztalatok miatt lehet, vagy csak szimplán ilyen, mint ember. Szóval nézelődni kell, de megéri.


Munkavonalú németjuhász esetében én el tudom képzelni, hogy kérnek majd valamilyen referenciát. Videót vagy képeket az eddigi kutyáidról, hogyan képezted őket, hogy nevelted őket, stb. Mert azért egy ilyen kutya nem kerti dísznek való, hanem bizony munkakutya.

2016. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! :)
2016. júl. 22. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkás nj tenyésztők igen változatosak. Van, amelyik örül, hogy vevője akad, és van, amelyik csak az általa megadott feltételekkel ad kölyköt, és igen megválogatja, kinek adnak kölyköt.
2016. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz fel az MNJK oldalára. Fel vannak sorolva a velük szerződésben álló tenyésztők.
2016. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
2016. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Törzskönyveset szeretnék inkább, sokkal megbízhatóbb:)
2016. júl. 22. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
KÉRJ diszplázia szűrésről parírt, (a szülőkről)
2016. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon a linken tk-s kutyák vannak.
2016. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!