Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hete szinte nem eszik a...

Egy hete szinte nem eszik a kutyánk, bágyadt kedvetlen. Voltatok hasonló helyzetben? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem hány. Néha egy-egy falatot rá tudok erőltetni, de most tegnap óta megint semennyit sem fogad el. Aggódok.

Már négyszer voltunk orvosnál. Először kullancs csípésre gyanakodva antibiotikummal kezelték (de nem volt láza). Most vitaminokat kap és étvágynövelőt szuriban, de nem változott semmit.


2016. júl. 22. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes egy orvosotok van, infúziót nem adott? 1 hét után már éhen fog halni... Próbálj neki nagyon pici falatokat adni, amit meg se kell rágni, én már a végén fél körömnyi méretűket adtam, amiket végre megevett. Napokig tartó éhezés után "elszokott" az evéstől, de nagyon fontos lenne, hogy bele tudjál tukmálni valamennyit.
2016. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kullancscsípésre nem gyanakodni szoktak, hanem elvégeznek egy laborvizsgálatot.

És úgy általában, amikor nincs látható jele a betegségnek, szintén vért vesznek, aztán, ha akkor is bizonytalan a dolog, akkor szépen végig vizsgálják a kutya szerveit.

2016. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy kullancs által terjesztett betegség, ami megtámadja a kutya máját és veséjét. Ha a tünetek jelentkezése után 1-2 napon belül orvoshoz viszik akkor esély van rá, hogy megmenthetik antibiotikummal. Utánaolvastam tényleg így van. Ilyenkor még szerintem a vérkép sem mutatott volna semmit. Kérdeztem az infúziót, de mivel vizet iszik ezért nem adnak neki. Mindig volt pár nap, hogy rá tudtam erőltetni pár falatot, tehát nem folyamatos az egy heti éhezés, de most nem fogad el semmit. Vigyük el másik orvoshoz?
2016. júl. 22. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Imizol injekciót szoktak adni ha babézia gyanús a kutya, s rögtön csinálnak egy vértesztet amiből kiderül pozitív babéziára a kutya vagy sem.
2016. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el másik orvoshoz. Az infúzió nem víz, az "kaja". Nekünk pl. szuper orvosunk van, mégis volt már rá példa, hogy tévedett. Arról meg nem is beszélek, hogy hány nemtörődöm orvost próbáltunk végig (persze több kutyáról beszélek), mire rátaláltunk. Szóval ha nem sajnálod rá az időt, fáradtságot, pénzt, akkor egyértelműen keress meg egy másikat is.
2016. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit te írsz, az a babézia. Arra imizolt adnak első sorban. De jobb helyeken még vért is vesznek, hogy valóban az a betegség áll-e fenn.

Ha nem működik az addig alkalmazott kezelés, jön a vérvétel, amiben megnézik a vese, máj, miegyéb állapotát.

2016. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, babéziára gyanakodva kezelték, biztos azt kapta rá amit írtatok. Sajnos csak hétfőn lesz vérvétel és el kell küldeni a mintát Bp-re, mert vidéken élünk.
2016. júl. 23. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!