Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki nyaralt/kirá...

Van itt olyan aki nyaralt/kirándult már Ausztriában a hegyekben a kutyájával?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal vagy nyáron szeretnénk elmenni az osztrák hegyekbe a kutyánkal túrázni, kirándulni. Aki járt már arra tudna ajánlani olyan helyeket ahova érdemes lenne elmenni. Ill. ha valaki tudna olyan (akár saját tapasztalat alapján) szállást mondani, ahova érdemes menni egy nagyobbacska kutyával is (németjuhász) az ne habozzon írni:)

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. júl. 22. 13:10
 1/3 Mézga Krisztina ***** válasza:

[link] [link]

Vagyis a Google-ban utána lehet nézni.

Volt kutyásként az a véleményem, hogy erdőben, hegyekben a kutyára nézve veszélyes egy túra, ugynis kilőhetik a vadvédelem érdekében, ha nincs pórázon. Pórázzal meg nincs értelme vinni a kutyát. Magyarországon nemegyszer volt abból balhé, hogy a gazdája mellől lőtték ki a kutyát, de hiába...

Én nem kockáztatnék, az erre vonatkozó osztrák jogszabályokat nem tudom, de biztos, hogy erről is lehet információt találni a Google-ban.

2016. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, igen a goolge-ben nézegettem, azért tettem fel a kérdést, hogy hátha van olyan aki VOLT már arra. Ezzel a pórázon nincs értelme erdőben vinni kijelentéseddel nem értek egyet... 10 éve járunk a beagle-inkkel Miskolc környékére (an ott egy hétvégi házunk). Sajnos nem lettek megnevelve annyira, szóval nem behívhatók, de attól függetlenül flexi vagy akár sima pórázon is nagyon élvezték/élvezik a túrákat. Új szagok+ mozgás szerintem ez MINDEN kutyának jót tesz. LEgalábbis sokkal jobb a betondzsungelben történő sétáknál. Azt meg nem igazán hiszem, hogy túristaútvonal mentén csak úgy lövöldözhetnek a vadászok főleg nappal...
2016. júl. 26. 11:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy Ausztria SOKKAL kutyabarátabb hely, mint magyarország, ott kb akinek kutyája van 80% viszi magával nyaralni is, szóval ott nem hiszem h csak úgy kilövöldözik a gazdival sétáló kutyákat
2016. júl. 26. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!