Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet olyan berni...

Hogyan lehet olyan berni pásztor kutya szőrét ápolni, aki retteg a fürdetéstől?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért, de a kutyám borzasztóan retteg a víztől. Volt már többször fürdetve élete során, de olyankor mindig egy tortúra odahívni, meg rávenni (pedig alapvetően nem neveletlen). Ha locsolunk, elbújik 2 betonfal közé, ha csak felemelem a vizes tálját, hogy friss vizet rakjak bele, arrébb szalad. Érdekes módon az esőtől, vihartól, villámlástól nem fél, sőt sokszor vizes a szőre az esőzések után, ami azt mutatja, hogy nem menekül be a házába, láttam már sétálgatni is az esőben, teljesen nyugodtan. Nem tudom, mi az oka ennek a dolognak, nálunk van 2 hónapos kora óta, most 4 éves. Szoktam fésülni, időnként (életében kb. 4-6 alkalommal) fürdettem is, de hogyan ápoljam a szőrét? Nagy udvarunk van, sok dologba belefekszik, amitől poros, esetleg sáros lesz.
2016. júl. 22. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egészséges szőrt a rendszeres fésüléssel tisztán lehet tartani.

Max évi 1x szánj rá némi pénzt és vidd el egy kozmetikushoz.

2016. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

É is úgy gondolom, ahogy az első írja. Nekem skót juhászom van és pl. a por meg a sár tökéletesen kifésülhető. Nem is kell nagyon fürdetni. A szőrük öntisztító.

Egyébként meg kozmetikus és Ő szépen rendbeteszi évente 1-szer max.

2016. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fésülni szoktam, csak olyan hullámos a szőre, és azt hallottam,hogy az azért van, mert akkor nincs eléggé ápolva.


Köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 22. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogyan , mivel fésülöd.
2016. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2016. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. júl. 23. 07:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Van olyan fésűm, amivel kiszedem az elhalt, alsó szálakat, meg olyan is, amivel átfésülöm. Ha egyébként szép szőre van, akkor is baj, ha behullámosodik?
2016. júl. 23. 07:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, ha hullámos?
2016. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak azt hallottam, hogy az annak a jele, hogy valami nem jó.
2016. júl. 23. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
" szőre félhosszú, szálai egyenesek vagy enyhén hullámosak "
2016. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!