Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akiknek a kutyájuk...

Azok akiknek a kutyájuk közönbös más kutyákkal és emberekkel szemben hogyan érték ezt el?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elérni a közömbösséget? A kutyaiskolában szocializálódik de gondolom a helyes viselkedést nem tanulja meg csak attól hogy kutyák vannak körülötte. Valaki eltudja mondani hogy hogyan érte el hogy a kutya ne vonszoljon más kutyák felé és ne akarjon minden áron oda menni?

2016. júl. 22. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

iszonyat sok foglalkozással, ill idővel "felnőnek" és már nem lesznek olyan játékosak.

de sok kutya egyszerűen csak így születik :)

ha meglát egy másik kutyát és oda akar menni hozzá, vond el valamivel a figyelmét, adj nekik feladatokat és nagy örömmel dicsérd meg, ha megcsinálja őket.

2016. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt felnőve ez könnyebb már, másrészt úgy, ahogy a többi rossz szokásról: büntetem, ha rosszat csinál, jutalmazom, ha jót.
2016. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elwera ***** válasza:

Az utcánkban póráz nélkül szoktam sétáltatni, és amikor oda akar menni egy idegen kutyához, rászólok, hogy ÁLLJ! Erre megáll és rámnéz. Azután megkérdem a gazdit, hogy odamehet e. És ha azt mondja hogy igen, akkor mondom neki hogy MEHETSZ. Ha nem, akkor szólok a kutyának, hogy GYERE IDE, és magam mellett tartom amíg elhaladunk a kutya mellett. Amikor ügyesen jön, akkor a végén megdicsérem gügyögő hangsúllyal, hogy jól van, ügyes coci vagy.


Ezt az állj-t egyébként azért tanítottam neki, hogy az úttesten ne menjen át egyedül, csak ha már ott vagyok mellette és mondom, hogy MEHETSZ. Szerencsére mindig megáll amikor szólok. Lehet hogy eleinte konkrétan nagyot kiabáltam és megijedt, azért állt meg, de most már elég halkan mondani és úgy is megáll. Már megszokta.


De egyébként most ha tegyük fel pórázon rángatna és oda akarna menni másik kutyához, és még nem tudna semmilyen parancsot, akkor leguggolnék hozzá, szemébe néznék, megfognám a nyakát, hátát és lenyugtatnám. Aztán amikor nyugton van már, akkor megdicsérném, megsimogatnám, hogy Okos. Párszor megcsinálod ezt, szerintem akkor jobban fog figyelni rád.


Megtaníthatod az állj parancsot is neki. Úttest végén könnyű, mert ott látja hogy te is megállsz, és amikor együtt elindultok, akkor mondod ki azt a szót, hogy Mehetsz. Aztán azt is megtanulja. Utána meg már alkalmazhatod ezt bármilyen szituációban.

2016. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyen ez a problémám az én kutyusommal, most 1 éves, kan, nagyon kutya éa ember mániás, és sajnos nem igen akar hallgatni rám.
2016. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!