Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializálhatnám...

Hogyan szocializálhatnám jobban a kutyámat?

Figyelt kérdés

1,5 éves havanese kutyám tart a többi kutyától. Amikor alkalmanként elviszem sétálni és esetleg odajön egy másik kutya, akkor először elkezd menekülni, és nem sokkal utána meg még elkezd morogni, vicsorogni és közben odakapni a másik kutyának. Az ilyen esetek után viszont magához képest eléggé elkezd félni az utcai környezettől, addig ezzel nincs gondja.


Kertes házban lakunk, van mellette egy másik, felnőtt öleb kutya és még 2 macska. Velük semmi baja nincsen. Sokat van kint, és feléjük nem agresszív, lényegében a másik kutyával sokat játszanak, egymás mellett aludnak meg stb.


Egyszer vittem egy barátomhoz a kutyámat, úgy, hogy ott aludtunk és lényegében másnapra békélt meg a másik kutyával...Akkor még nem tudtam, hogy ilyen, mert addig direkt kerültem a találkozást idegenekkel, hogy kicsit alapozzam vele a sétálást.


Így az lenne a kérdésem, hogy mit kezdhetnék vele? Mert a kutyasuliba vitellel kapcsolatosan azok a kételyeim, hogy nem biztos, hogy azzal megoldódna a probléma, ha mondhatni hirtelen sok idegen kutya közé viszem....



2016. júl. 22. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Vidd csak iskolába. Megoldják. ha első pár alkalommal még nem is, de hozzá fog szokni, hogy a többi kutya nem bántja. Sőt..játszani is lehet velük.

Kár volt alapozni a sétálást úgy, hogy nem engedted találkozni a kiskutyát másokkal.

2016. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában többi kutya nem bántja? Én kölyökkutyámnál úgy kezdték, hogy csúnyán megharapták, elég nagy seb lett a fején. ;) Én elsőkörben keresnék valakit, aki házhoz megy és tényleg ért hozzá, aki segít szépen fokozatosan hozzászoktatni más kutyákhoz, segít, hogy bízzon benned..
2016. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy mentett kutyam van, bar nem ilyem fajta, kicsit nehezebb dio. O is felos, rengeteg dologtol fel, de emellett van benne dominancia is.

Nekem lassabban halad, en nem tudom csak ugy masnapra osszeszoktatnk egy kutyaval, de volt mar mellette kutya, akire vigyazott...

Nalunk ha kezd elkanaszosodni, kicsit tartom vele a tavolsagot, nem kenyeztetem el, meg persze egesz eleteben betartom a szabalyokat (ajton kimenetel, jatek, kaja, srb,), tudod a falkavezersegi szabalyok.

Nala bejon, ha visszaveszek a kedveskedesbol, masnap mint a kisangyal. Emellett soha nem hagyom hogy szemtol szemben talalkozzanak, mert abbol tuti frocsoges lesz a vege..en is a sulit ajanlam, de egyebkent csak akkor ha nem valami odivatu suli, hanem foglalkoznak a problemas kutyaknal a problema forrasaval es megoldasaval, nem csak elvarjak, hogy legyen engedelmes. Persze jo, ha engedelmes mert minden helyzetben hallgatnia kell rad. En azt csinalnam, eloszor mindig kisebb termetu kutyakkal ismerkedjen, es ellenkezo nemuvel, mert ha az megvan, mar jo! Es mindig dicsernem akar jutifalattal, akar egy gyors simivel, ha nyugodt. Nem kell egynol kozel vinned hozza, hanem legyen tavolabb, es fokozatosan menjetek, lepesenkent, kozbe figyeld a kutya reakciojat. Ha latod izgul, akkor visszalepsz. Es igy tovabb, egy ido utan megerti, hogy nincs mitol felnie. Ha ez megvan akkor lehet azonos nemu kutyaval, de egy meretu legyen vele. Es ha ezek megvannak, lehet novelni a masik kutya meretet. Ezt csak azert mondom, mert sajat tapasztalat, az enyem kerdes nelkul nekimegy egy kaukazusinak vagy barmilyen kutyanak ha az nagyobb tole, attol fuggetlenul szuka vagy kan. De a kicsikkel elvan, a yorkiek nem is izgatjak mert ugye az nem tul veszelyforras, de egy labradortol mar kiakad..

Rengeteg modszer van, mivel lehet iranyitani, csak probalgatni kell, persze ha elsore nem valik be, nem azt jelenti, hogy nem lesz jo, de tobb probalkozas utan latni fogod melyik hasznal es melyik felesleges :) es ne legyen elkapatva, nekunk 2 ismeros havanese van, az egyik jol viselkedik, nyugodt, van ra kello energia forditva mert amugy porgos de farasztja a gazdi (ja a masik, ha tele van energiaval felesleges barmifele probalkozas..), a masik kutya meg orjong a porazon es a neni lesz.rja, megy tovabb mintha nem is az o kutyaja lenne.. :(

2016. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!