Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár egy border collie...

Mivel jár egy border collie tartása?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen Border Collie-t tartani. Egy 2 éves szuka puli mellé hoznánk és nem tudom, hogy milyen egy ilyen fajtát tartani. Olvastam már róla, hogyha nincs vele foglalkozva akkor kb szétszedi a házat meg minden.. Csak kint lenne tartva bentre nagyon nagyon ritkán jöhetne. Nekem általában fél 4ig iskola van és csak utánna vagy még később tudnék vele foglalkozni, addig meg pl délelőtt amíg mindenki dolgozik szétszedné a házat vagy ez hogy van? Minden tapasztalatot vagy véleményt szívesen meghallgatok.
2016. júl. 22. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk is Border Collienk volt. (Tavaly halt meg rákban).Én csak jókat tudok róla mondani.Áldott jó kutya volt.Barátságos,kedves,fegyelmezett és nagyon jó magaviseletű.De ez nem csak a fajtától függ,hanem a kutyus természetétől és a neveléstől is.Mi viszonylag sokat sétáltattuk, reggel este délben kb.egy óráig sétánként.Sokat kiengedtük a kertbe is futkosni, meg nyaralónk van a Mátrában és ott is futott úszott sétált az egy hektárnyi területünkön.Különben otthon volt apukámmal(ő otthonról dolgozik)a lakásban.Ott is elvolt.Nincs vele sok gond, de mint minden állattal, vele is foglalkozni kell.Mi megfürdettük amikor piszkos lett ha meg nem lett az egy héten egyszer.Meg fésültük és oltattuk.Nagyjából így ennyire emlékszem.De sajnos a miénk beteges volt.Először majdnem belehalt egy egyszerű ivartalanításba,aztán meg rákos lett és megműtötték.Aztán kiújult a rákja és azon már nem lehetett segíteni.De azért mindent megtettünk:kezelésre hordtuk, rákellenes ételt és italt kapott meg minden.Aztán újra megműtötték mert már kilógott a szájából a daganat.Kb.két hét után elpusztult.Sajnos ez a faj túltenyésztett azért vannak ilyen betegségeik.

Ja amúgy ha jól megneveled meg minden nem valószínű hogy szétszedi a házat.

2016. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Röviden és tömören: életmódváltással.
2016. júl. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem ezzel! Nekem nyugodt kutyám van show vonalból, de folyamatosan dolgozni kell vele. Valaki folyton van otthon, reggel trükköt tanulunk indulás elott, labdázunk. Amíg nem vagyok otthon anyuval van kint a kertben, haza erek séta,jatek, este meg suli...
2016. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Elsőnek nagy valószínűséggel kerti dísz bordere volt. Csak azért, hogy elmondhasd hogy az van ne legyen
2016. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Miért pont ez a fajta??? Mert ez a divat???


Mi célod van vele?? Sportolni szeretnél vele??


Ha csak a kertbe kell második kutyának,meg,mert menő akkor inkább ne.


Ezek munka,sport kutyák. Ha nem dolgoztatod az agyát akkor unatkozni fog.


Nekem egy ismerősöm mesélte,hogy nem adná oda semmiért sem a borderét,de teljesen felborult az élete és még egyszer ilyen fajtát nem tartana,szinte csak a kutya körül forog minden. Reggel 1 órás séta,amiben van frizbizés,labdázás,kicsi trükközés. Munkából haza jövet 2-3 órát kint van vele,bandáznak más kutyásokkal,labdázás,trükk stb. Este csak kiengedi egy pisire. Ők is kertesben laknak,de ők bent tartják a borderek ember centrikusak,meg is bolondulnának ha csak kint lehetnének és nem a gazdival.Ezt több borderestől hallottam. Hétvégente kutyasuli,agility,bandázás, kirándulások. De van,hogy ezek mellett is kicsit rombol a kutya.


Jól mondta az egyik válaszadó egy sport kutya tartásához életmód váltás kell.

2016. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pro:

-Okos

-kedves

-Szép kutya



Kontra:

- Sok figyelmet igényel, ha unatkozik, akkor vagy rombol vagy depressziós lesz - hidd el, a 2. verziójú rosszabb, nekünk sajnos volt ilyen időszak vele. Munka miatt hónapokra el kellett költöznöm és csak panellakást engedhettem meg magamnak, ahova viszont kutyát elvből nem viszek- itthon hagytam édesapámmal a kutyát, apu pedig, 70+ éves lévén nem foglalkozott vele annyit, amennyit igényelt volna a kutya, így a kutya volt, hogy egész nap feküdt az ólban-ólon, plusz van rajta perpill egy tetemes túlsúly.

Szerencsére két hete itthon vagyok és a helyzet kezd megoldódni:)

- Tegnap 15 km sétáltunk, ma csak 3-at + 2,5 óra intenzív játék...Ezt úgy, hogy perpill sem a kutya, sem én nem vagyunk valami fittek :D Ha nem vagy sportos, nincs időd... ne kínozd.


Második kutyának, 13-14 évesen nem ajánlom.

2016. júl. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Egyébként 17 vagyok
2016. júl. 24. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!