Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem széttépték előttem a...

Majdnem széttépték előttem a kutyánkat mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk egy kis faluban (Borsodban, ez sok mindent elárul..) A kutyánk kiszökött, hiába hívtuk egyszerűen nem volt hajlandó visszajönni, eléggé kíváncsi természet. Többször szökött már ki, ha kinyitjuk a kaput, mert az autóval be kell állni a garázsba ugye.

Fél óra múlva nagy kutyaugatásra lettem figyelmes és gondoltam, hogy a mi kutyánk végre hajlandó volt hazajönni és az utcában a szomszéd kutyák ugatják. Odasiettem a kapuhoz, de amit láttam azt szerintem soha nem felejtem el. 4-5 kutya körbeállta és mindegyik különböző irányba húzta szerencsétlent. Én nem vagyok egy ijedős fajta, de akkor nagyon kiakadtam, olyan volt mint egy kutyaviadal amikor széttépnek egy kutyát. Gondoltam kész csoda ha ezt túléli, sajnos nem volt idő cselekedni, nem tudtam elszaladni egy botért, vagy valamiért ezért ordítottam egy nagyot és megráztam a kaput. A nagy zajra a kutyák meglepődtek és ez pont elég volt ahhoz, hogy a sajátunk beszökjön, ekkor a többi elszalad.

A kóbor kutyák már megszokottak nálunk, de ilyen szinte szétmarcangolós dologról még nem hallottam, falkákban járnak már a kóbor kutyák és egyre agresszívabbak, az önkormányzatnak már lett szólva, de ők nem foglalkoznak velük, mert azt mondják, hogy nem az ő hatáskörük ez az ügy.

Állatvédőkhöz fordulhatok? Vagy kihez? Ezek oltatlan kutyák, semmilyen papírjuk sincs, csak idő kérdése, hogy mikor támadnak egy emberre.

A kutyánkat jól megdolgozták, szegény vérzett is, de nem olyan súlyos volt ez szerencsére, őt elláttuk, már sokkal jobban van.



2016. júl. 22. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
A ti dolgotok vigyázni a kutyátokra. Ha tetszik, ha nem. Jó, hogy ki nem irtatjátok a mások kutyáit, amikor a tietek elcsavarog. El sem hiszem, hogy ilyen kérdést valaki megír...
2016. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell kiírtani mások kutyáját,de nem csak a kérdező kutyája volt kint!!!!Vagy csak az övé nem lehet?
2016. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Az elözö válaszironak igaza van csináltasd meg a keritést hogy ne szökön ki a kutyátok. meg ha beáltok az autoval akkor addig fogja meg valaki vagy zárjátok valahova be addig.

a koborkutyákkal kapcsolatba petig megprobálhatjátok az állatvédökel beszélni mit javasolnak vagy mi legyen de az remélem nem lessz hogy sintérhez kerülnek inkább maradjanak az utcán.

2016. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha a kutya kiszökik az a te hibád. Ha nem tudod kezelni fordulj kiképzőhöz. Mi az hogy kiszökik mert be kell állni a kocsival? Zárd be kösd meg amíg nyitva a kapu.Old meg. Nem gondolom hogy azért szökik mert kíváncsi , hanem azért mert nincs vele foglalkozva. Borsoddal semmi baj, a felfogással vannak komoly bajok.
2016. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

1 -mozgasd, fáraszd többet a kutyádat, akkor nem lesz kedve és energiája szökni.

2 -Neveled. Ha lenne előtte tekintélyed, visszajönne a hívásra.

3 - Az eszem megáll, kiszökik a kutya, te meg bent döglesz a házban nagy nyugodtan, mert majd visszajön, ezt hogy gondoltad? És ha nem kutyák tépik szét, hanem autó üti el a szemed láttára?!

2016. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Remeknél remekebb válaszok.

Akkor most felteszem a kérdést....sétáltatni szeretné a kérdező a kutyáját és belebotlik a kutyabandába. Amelyik nekitámad ugyanúgy a kutyájának.. Ilyen szituban is ugyanezeket írnátok?

2016. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a te kutyád kiszökik, akkor ugyanolyan utcán kóborló kutyának számít, mint amik megtámadták őt. Érdekes módon a saját kutyádat elintézed annyival, hogy jaj hát kíváncsi természet. A te felelősséged, hogy ne tudjon kiszökni a kutyád. Meg lehet tanítani neki, hogy nem mehet ki, még akkor sem, ha nyitva a kapu.

Ezt persze elég nehéz úgy elérni, hogy életében nem sétált a kutya, csak a kertet nézi évek óta. Így természetes, hogy szökni fog. Arról nem írtál, hogy mennyit foglalkozol vele, sétáltatod.

Mit jelent, hogy elláttátok a kutyát? Remélem az állatorvos állapította meg, hogy "nem olyan súlyos".

2016. júl. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 elwera ***** válasza:
100%

Létezik ultrahangos kutya riasztó készülék.

[link]

Ha megnyomod elméletileg elszaladnak a kóbor kutyák, de gyakorlatilag nem tudom, mert én még ilyet nem láttam közelről.

2016. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 elwera ***** válasza:
100%

meg van ilyen láthatatlan elektromos kutyakerítés, ha nem tudsz normális kerítést csinálni, akkor talán ez is használható

[link]

2016. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egy elszökött kutyát hogy keressek meg? 2en is kimentünk utána, de nem találtuk. A kutyával folyamatosan foglalkozva van, ez az 1 dolog, ha látja, hogy szabad előtte az út akkor nem érdekli semmi és semmi elmegy szétnézni. Eddig ha kiment mindig visszajött, ha szóltunk neki, minden alkalommal, de most nem tudom mi történhetett vele, mer hiába szóltunk neki, mintha süket lenne.

Borsoddal van a gond és nem a mi gondolkodásunkkal, az utóbbi pár hónapban a kutyaviadal is eltűrt kategória nálunk, hiába szóltunk, hogy ez van és a kóbor kutyák egy részéből cafatok hiányoznak nem foglalkoznak ezzel.

Oltatlan, agresszivitásra nevelt kutyákról beszélünk akik falkában járkálnak.

2016. júl. 23. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!