Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat pacsit adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves labi kutyusomat szeretném megtanítani pacsit adni. Próbáltam azzal a módszerrel hogy:

A kezembe teszek jutalomfalatot, megszagolja, és a kezembe rakom a mancsát és odaadom a falatot. Ezt sokszor megcsináltam vele de utána nem csinálta magától. Sőt, ha felemeltem a mancsát mindig lefeküdt. :(Mit tegyék, hogy ne feküdjön le és pacsit adjon?

Nagyon tanácstalan vagyok. Tudom hogy már kicsit idős de azért...

Kb. Reggel 8 óta tanítgattam ezt neki de magától semmi.

Segítenétek?



2016. júl. 23. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a spánielemet 6 éve úgy tanítottam meg hogy leültem vele szembe és az egyik mancsát kezemmel irányítottam hogy adjon pacsit és mondtam hogy "pacsi" Eleinte segítettem neki de tudom hogy rengeteg napom ment rá. Mindennap egy pár percet csináltam vele. Nem erőltettem de úgy csináltam hogy amikor foglalkoztam vele akkor mindig kértem tőle pacsit, eleinte a kezemmel segítettem rá, de nem órákat csináltam csak 1-2 percig. Utána amikor már sokadik próbálkozás után láttam hogy semmi értelme az egésznek akkor hagytam a dolgot de egyszer teljesen váratlanul amikor megfürdettem és utána lenyírtam a szőrét a kutya kozmetikus rokonommal akkor tartottam a tenyerem és adott egy pacsit :D Utána folyton amikor mondtam hogy "pacsi" akkor nézett rám mint aki teljesen idióta, de amikor csak simán tartottam a tenyerem akkor adott pacsit. A kutyám mondjuk jelbeszédekből értett mert a bal fülére süket volt már 2 éves kora óta amikor egy gyulladás miatt műtötték és az előző gazdája akitől örökbe fogadtam mondta hogy szabadba ne engedjem póráz nélkül mert csak az egyik fülére hall, és leginkább a jelbeszédekből ért. Persze értett ő a szóból mert amikor a nevén szólítottam szófogadó volt mindig. Annyi előnyöm volt hogy szilveszterkor meg amikor a városi ünnepségeken zajongtak meg tűzijátékoztak akkor nem volt vele sosem gond mert nem félt tőle. Mondjuk ennek is az az oka hogy az előző gazdája annak idején még amikor kölyök kutyus volt akkor rendőrkutyának akarták leginkább keresésekre befogni mert a spániel vadászkutya meg nagyon jól szaglásznak meg egyszer vitték vadászatra is, és akkor ezekhez a zajokhoz hozzá szoktatták, meg akkor is tanítottak neki jelbeszédet. A Labradorok is intelligensek én a helyedbe úgy csinálnám ahogyan leírtad
2016. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem úgy sikerült megtanítanom a kutyám pacsit adni, hogy a kezembe vettem egy jutalomfalatot, ezt az egyik ujjammal 'lefogtam' hogy ne tudja elvenni. Próbálkozni fog a kutyus a mancsával is kivenni valószínűleg, tehát csak el kell kapni azt a megfelelő pillanatot, amikor emeli a mancsát. Ekkor nagyon megdicsérni és odaadni neki a falatot.

2016. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én ez alapján tanítottam meg a 12 éves beaglemnek és a 10 hetes németjuhászomnak is a pacsit :) mind a 2-en nagyon hamar megtanulták.

https://www.youtube.com/watch?v=PDcOzrEk_ws

2016. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de egyszerűen nem megy 😭😭😭😭😭😭

Kiteszem a belemet is érte de nem csinál semmit csak lefekszik meg nem csinálja magától Pedig már reggel óta gyakorlom vele. 😭

2016. júl. 23. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.Max napi 15 percet foglalkoz ezzel lehet hogy azért fekszik le mert már unnya a kutya van egy pár módszer arra hogy lehet megtanitani.Klikkert használsz?És egyáltalán nem öreg a kutyád ehhez.A kutyusomat én úgy tanitotam meg hogy ugy piszkáltam az egyik lábát hogy emelje fel, és amikor felemelte, klik juti, először ezt ismélgettem egy pár napig utána alá nyújtottam a kezem és ha rá rakta klikk juti,ha meg nem megfogtam a lábát,higgyél nekem türelemmel minden megtanitható. Az én kutyám nagyon makacs és mégis már rengeteg trükköt tud.pl:ugráló kötelezés piti,kézen átugràs,puff,hempereg betakorozik...stb

...Irj privátban nagyon szívesen segítek ha kell mondok még modszerekett.Tudok még egy párat. ;)

2016. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az én kutyám nem bírja megtanulni ennyi.:(

Lefekszik. Nem csinál semmit. Azt hittem a labradorok okosak de úgy látszik ő kivétel :'( Tudom nem kéne feladnom de ki vagyok borulva nekem ez nem megy:(

2016. júl. 24. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:
ha annyitől kiborulsz, h nem tud pacsit adni, akkor a nevelés töbi területén hogy vieseled/viselted, ha a kutya nem csinált meg vmit rögtön? (te vagy az aki most kezdett a kutyájával sétálgatni?) egyébként ne add fel az én beaglem (és ugyebár a biglik nem az eszükről híresek) 12 évesen tanult meg pacsit adni. hány napja próbálkozol?
2016. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Képzeld, ülni tud és feküdni is és a marad parancsot is rögtön megtanulta!!

De ez nem megy neki. Mások azt mondják 3 perc alatt megtanulta a kutyájuk.

2016. júl. 25. 07:50
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma gyakoroltam vele és már 2-szer adott:)))

Köszi a segítséget!!

2016. júl. 25. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:
naaaa ügyik vagytok:) látod nem kell kiborulni, ha egyből nem megy valami
2016. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!