Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól tanítható a menhelyes...

Mikortól tanítható a menhelyes kutya?

Figyelt kérdés

Puli, keverék kutyám 10 hónapos, tegnap előt hoztam haza a menhelyről. Eddig nagyon félénk, kerüli az embert. Akartam vinni sétálni. Pórázt engedi feltenni, de azonnal 'lefagy' nem mozdul.

Az lenne a kérdésem, hogy mikortól lenne érdemes tanítani? Kinek mi a tapasztalata a menhelyes kutyával kapcsolatban?



2016. júl. 24. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Autóba próbáltad betenni? Mert én is menhelyről hoztam kutyákat, és kivinni nem tudtam pórázon, de autóval eltudtam őket vinni a kutyaiskolába és ott nagyon jól érezték magukat. Autóba minden szó nélkül beszálltak, de az egyik pl. annyira félt ha pórázon kivittem utcára, hogy amint túlléptük a kapunkat, a mellső lábaival átölelte az én lábaimat és szinte lefogott. Szóval szerintem előbb vidd el suliba, biztos eltudod vinni és biztos betudod tenni kocsiba, mert valahogy haza kellett hogy vidd. A kora teljesen alkalmas az kutyaiskolához, és nem várnék sokat. Lehet pár alkalom elég. Nekem nincs sok pénzem, és nem sokáig jártunk, de annyi elég volt, hogy aztán kilehetett vele menni utcára, és sok alap dolgot megtanult.
2016. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Autózni szeret. Utána nézek akkor, hogy van e iskola a környéken. A héten még szoktatom a nevére, meg persze az emberre. :)
2016. júl. 24. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A nevüket hamar megtanulják. :-) Akkor bátran tedd bele autóba, és meglátod jól fogja magát érezni a suliban. Nem lesz gond, mert azért van ott az oktató. Én úgy csináltam, hogy az udvarban állt a kocsi, és úgy tettem bele őket, majd az oktatónál ugyan a ház előtt kellett kiszedni őket, és kicsit először bolondok voltak, de akkor már ott állt az oktató a kapuban fogadni minket, és rögtön segített őket beterelni. Bent az udvar meg már Kánaán volt nekik. Sok sikert kívánok!
2016. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A házi szabályokra rögtön, a többit meg érzed, mikor kezd oldódni.


"Pórázt engedi feltenni, de azonnal 'lefagy' nem mozdul"

Nekünk ilyen bajunk nem volt (a nyakörvön nem tűri a pórázt, ha a hámon van, álomszépen megy), de lehetne belőle nagyon jó játékot csinálni. Felrakod a pórázt, falat. Leveszed megint falat. Leülteted (megvezetéssel), falat, felállítod (dettó), falat, póráz fel falat stb.


"Kinek mi a tapasztalata a menhelyes kutyával kapcsolatban?"

Google:

- dog adoption honey moon period (a kutya örökbefogadása utáni néhány hétről van szó, meg arról hogy hogyan változhat a viselkedése)

- 101 things to with a box - Karen Pryor kreativitás- és önbizalom-fejlesztő játéka

- sztorik: [link] jobb oldali hasáb, pdf (sajátot is szívesen írok, de privátban)

2016. júl. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is menhelyes kutyám van tacsi roti keverék úgy tudom. Én miútán megkapta utána egy 3-4 hónap múlva kezdtem el tanítani de lehet valakinek túl sok ennyit várni.
2016. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó válaszoló vagyok!


Ja és nálunk sem akart sétálni az elején de mindig mikor levittem akkor mindig mikor elkezdett sétálni a pórázzal akkor kapott jutalom falatott. Az elején úgy volt hogy valaki sétáltatta és valaki ment a kutya előtt és így a kutya sétált utána és így csalogattuk jutalom falattal. Majd mikor már szobatiszta lett akkor a kakilás pisilésnél is kapott és akkor már imádott lejárni de ennek hosszú története van. Ha többet akarsz erről tudni írj!

2016. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!