Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a yorkimnak...

Mit tegyek ha a yorkimnak száraz a bőre?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bõr és szõrzet állapota:


Minden kutya szõre igényli a rendszeres ápolást. A rövid szõrû kutyákkal kevés gond van, õket elég idõnként végigfésülni és ily módon eltávolítani az elhalt szõrszálakat, bár vedléskor erre akár napi szinten szükség lehet. A hosszú szõrûek viszont idõnként kutyakozmetikusi segítséget is igényelnek, fõként a fajtatiszta kutyák "formájuk" megtartása érdekében. Idõnként elõfordulhat náluk is (a hosszúszõrû macskákhoz hasonlóan), hogy összegubancolódik a szõrük. Ha nem sikerül kibontanunk fésûvel, akkor itt is célszerû inkább kivágni azt a részt, mielõtt még nagyobb terület filcesedne össze. Fürdetni általában csak akkor kell õket, hogy ha valamely oknál fogva nagyon koszosak lettek. Nem szabad túl gyakran ugyanis ilyenkor a bõrt védõ zsírréteget is lemossuk és ennek hiányában kutyánk bõre száraz és viszketõs lesz, ráadásul allergiára hajlamosító tényezõ! Tényleg csak akkor fürdessük õt ha koszos, a kutyának van egy természetes szaga, de ez még önmagában nem ok a fürdetésre!


Amennyiben a bõrön szõrhiányos területeket találunk mindenképpen nézessük meg orvossal, mert általában valamilyen bajt jelez (csak pár példa a teljesség igénye nélkül: bolhaekcéma, gombás fertõzés (vöröses foltok, szélükön pörkös felrakódással, sok esetben emberi megbetegedés jelzi, szõrtüszatka kór), hormonális problémák. Ezek gyógykezelése mindig állatorvos feladata. Fontos, hogy mielõbb kezeltessük bõrbeteg állatunkat, mert idõben megkezdett gyógykezeléssel nemcsak lerövidítjük a gyógyulási idõt, hanem a másodlagos szövõdmények kialakulását is megakadályozhatjuk (bakteriális felülfertõzõdés, a bõr mélyebb rétegeinek károsítása, illetve kórokozók bejutása a szervezetbe).


lehet az oka az is hogy nem megfelelő a táplálék amit kap.


ha veszel babaolajat azzal bedörzsölheted a bőrét.

2010. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En nem kennem be embereknek gyartott szerekkel, foleg ugy, hogy nem tudom, mitol szaraz a bore. Szerintem menj el allatorvoshoz azert, mert o meg fogja tudni mondani, hogy mitol szaraz: tulzott furdetes, esetleg betegseg, vagy allergia, stb. Es ezek utan tanacsot tud adni, hogy mivel lehet kezelni a bort.
2010. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran fürdeted és milyen szereket használsz szőr-bőr ápoláshoz? Mivel eteted?
2010. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
royal canin fajtatápot kap, illetve negyedévente visszük kozmetikába... ezért nem értem igazából...szóval lehet hogy állatorvos...pénteken fogjuk vinni és a kozmetikust is meg fogom kérdezni tud-e ajánlani vmit...
2010. ápr. 17. 18:37
 5/13 A kérdező kommentje:
jah igen..ő kint lakik és negyedévente ugye a szőrét igazítják ki, és ekkorra már elég koszos is.. de ez a kozmetika eléggé yorkikra specializálódott mivel minden nap látni ott legalább 2-őt...
2010. ápr. 17. 18:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod a tápváltást. Lehet, hogy nála a fajtatáp valamiért hiányt okoz, ami megnyilvánul a bőre szárazságában.


Legközelebb megkérhetnéd a kozmetikust, hogy másik sampont használjon.

(Egyszerre mindig csak egy dolgon változtass).

Ha a kutyát nem zavarja, nem vakaródzik, nem rágja, akkor felesleges kenni mindenféle szir-szarral, kutya testápolókkal, stb.

2010. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Meg kell fürdetni..ugyan is a yorkikat 2 hetente meg kell mert nagyon igénylik a rendszeres ápolást ..Etessük jó minőségű táppal, mely a benne található vitamin-tartalomnak köszönhetően fényessé, ápolttá teszi a szőrét. Kerüljük a „pótétkezéseket" és ne javítsuk fel ételét zsírral vagy olajjal - ha csak állatorvosunk nem javasolja.
2010. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
őőő...én azt olvastam, ha 1 kutyát túl sokszor fürdetünk, a bőre elveszíti a normál ph értékét...sok tapasztalatom van kutyákkal, mivel most 14 éves vagyok és már 6 kutyám volt illetve van... mikor megszülettem is volt kutyám XD mert mikor anyu megtudta hogy terhes apu vett 1 németjuhászt és őt már 2 évesen sétáltatni vittem :)(kis segítséggel)x) besegítettem apunak kutyaápolásban... mi ilyen kutyás család vagyunk... és bennem a legnagyobb legfélelmetesebb kutyától sincs semmi félelem :)
2010. ápr. 19. 20:04
 9/13 A kérdező kommentje:
amúgy naponta 2x fésülöm a szőrét. és a bundájával semmi baj, de a bőre...
2010. ápr. 19. 20:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Nehogy két hetente fürdesd, amit az utolsó válaszoló írt, az csak rontana a helyzeten...
2010. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!