Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem árt a kutyusomnak, ha 3...

Nem árt a kutyusomnak, ha 3 havonta megfürdetem? Megfürdetem.

Figyelt kérdés
Vagyis inkább az érdekelne, hogy egy évben hányszor lehet megfürdetni, úgy, hogy ezzel ne ártsak neki. Amúgy nem koszos, csak most tüzel, és ha elmúlt neki, gondoltam megfürdetem.
2010. ápr. 17. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha 3 havonta fürdeted az még belefér.
2010. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Én inkább a 4havontát ajánlanám. De mindenképpen a házban tedd még,mert megfázhat. Talán június közepe-vége fele lehet majd az udvaron :)

Jó lubikolást!

---

2010. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%

Nekem azt ,mondta az állatorvos, hogy havi egyig le lehet menni, annál sűrűbben nem szabad fürdetni.


Persze az is kérdés, hogy milyen fürdésről van szó?

Ha samponos fürdetés, azt max. havonta, de ha nem "fűrdőszobás", hanem úsztatás a tóban, azt tetszőlegesen sokszor.


Meg, gondolom, kutyafüggő is. Más egy szetter, és más egy puli.

2010. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
21%

Nyugodtan!

Én van, hogy hetente megfürdetem kiállítási szezonban.

Ez olyasmi tévhit lehet, mint gyerekkoromban közölték, hogy nekünk sem szabad heti 1-nél többször hajat mosni, mert kihullik a hajunk. És láss csodát, ha naponta mosom akkor is van még elég.

Ha hosszúszőrű a kutyusod és minden alkalommal meg is kell szárítani, az valóban kiszáríthatja a bőrét.

2010. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A samponos fürdetés 3 havonta belefér, de minél ritkábban, annál jobb.

Sima vízzel vagy tóban/folyóban való úsztatás bármennyiszer lehet.

Most még azért elég hűvös van, még ha a nap már melegen is süt, ha megfürdeted, tartsd benn a házban, amíg megszárad.

2010. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
évente max. 2X lehet fürdetni, különben elvész a szőréből a védelmi anyag. na jó, nem tudok fogalmazni... :S
2010. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
09:27 érdekes tévhit mivel én is jól megszívtam vele. Havonta fürdettem a kutyám és azt értem el, hogy két pillanat alatt piszkos lesz, nem tisztul magától, nincs fajtára jellemző szőrtípusa, teljesen kimentek belőle a hullámok, korpás. Pedig nem is mindig kutya samponnal csináltam és sosem szárítottam géppel. A sok fésüléssal meg csak az hogy hullik szőre és alig van aljszőrzete. :S Másik kutyáimmal már nem így csinálom, eddig egyszer vagy kétszer fürdettem őket és láss csodát nem is piszkosak, nagyon szépek. Úgyhogy kedves kérdező szerintem minnél ritkábban fürdesd!
2010. ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az nemjó. Olyat olvastam, hogy ha a kutyát sokszor fürdeted akkor a bűréről valami réteg lekopik ami megvédi. Én 1 évben 1szer szoktam Golden kutyusomat.
2010. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!