Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Milan nyilvános állatkín...

Cesar Milan nyilvános állatkínzó és ezért még pénzt is kap!?

Figyelt kérdés

Tegnap szörnyű volt végignezni a NatGeo-n két részt a műsorából, régen néztem youtube-on mit csinál, de nem mertem vélemyényt alkotni róla mert nem egészen értettem az angol szüveget. Most látom h semmi magyarázata nincs, és a kutyákkal célt sem ér el.

Pl. egy vadkutyát kergetett, meg beszorította 3 emberrel, meg pórázon rángatta(vagy 5-öt eltépett) a tűző napon amíg majdnem hőgutát nem kapott, majd a kutya végre elszökött és másnap 4 ember szorította sarokba h elaltassák.

Ehhez nem kell 'kutyadoki', akárki be tudja szorítani erőfölényben. De a többi esetben sem ért el eredményt, borzalmas volt nézni.


2010. ápr. 17. 09:22
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
0%
Ez amerika! Amíg elhiteti az emberekkel, hogy mekkora ász, van hozzá szponzora is, hogy beindítsa a filmet, aztán jó pénzért eladja, addig megy a biznisz.
2010. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Melyik volt ez a rész? Fönt van a youtube-on? Nem tudnád belinkelni? Nem baj, ha angol.
2010. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1%
Én is láttam és elég csalódott voltam. Állatkínzásnak nem nevezném, de semmi extra. Nem látom értelmét. "A póráz két végén" sokkal jobb volt.
2010. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam a youtube-n pedig be akartam linkelni.Biztos ismétlik majd, de én többet nem nézem az biztos!
2010. ápr. 17. 14:12
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Én megnéztem mind a két részt tegnap.

Az első, kétlábú kutyánál konkrétan kimaradt az idegen emberek harapdálása problémának a kezelése...


Kikonál, a törpe pincsernél tényleg megoldotta a dolgot, de a módszer nekem nagyon nem jött be. Gyakorlatilag úgy hódoltatta be a kutyát, ahogy a lovakat szokták betörni. Nem együttműködésre bírta, hanem megtörte. Ez nekem nagyon ellenszenves. A lovaknál is egyre inkább helyezik előtérbe a Pat Parelli és Monty Roberts módszereket: betörés helyett közös munka.

Amikor bement a garázsba, és bökdösött, rugdosott a kutya felé, azzal simán kiprovokálhatott volna egy komoly támadást is. A sok millió buta amerikai nézőnek baromira nem ilyen jeleneteket kéne látnia, hiába van odaírva a képernyőre, hogy szakember nélkül ne csinálják. Az irtó veszélyes és szerintem felelőtlen dolog is volt.


A lótenyésztős vad kutyánál viszont nagyon szép munkát végzett. Okos volt, hogy nem rárontott a kutyára, hanem vele párhuzamosan ment ide-oda.

Akinek nincsen tapasztalata a vad kutyákkal, annak ez tényleg állatkínzásnak tűnik, de nem az! Bármelyik felnőtt kutya, amelyik nem ismeri a pórázt, reagálhat így. Itt nincs más módszer, rá kell rakni a pórázt, és meg kell várni, amíg a kutya elfogadja. És ha figyelted, végig igyekezett lazán tartani, egyáltalán nem húzta, rángatta a kutyát.

A végén, amikor a kutya elszabadult, az nem Caesar hibája volt, a vad kutyák hihetetlen ügyességgel tudják magukat kirángatni a pórázból.

Nagyon sok ilyen kutyával volt már dolgom, ennél jóval durvábbakkal is. Ezért ne ítéld el!


A boxeres esetet szintén valóban nem oldotta meg. És az sem tetszett, hogy 1 szem kannal, Roccoval, a bulldoggal próbálta csak meg összeszoktatni - sikertelenül.


Én nagyon vártam már, hogy kijöjjön a sorozat, de összességében hatalmasat csalódtam.

2010. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%
nekem se tetszik ez a pasi. idegesítő, hogy folyamatosan a kamerába pofázik, túl élénken gesztikulál sokszor nem is figyel a kutyára ami ott van mellette csak szövegel a kamerába, és a filmes stábja is láthatóan több alkalommal útban van a kutyának.
2010. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5%
ja, ez Amerika! :S az ilyen vadállatokat, mint Cesar le kell lövetni, és a hozzá hasonló emberek miatt tartok rottweilert!
2010. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Az már elég nagy baj, ha nem magad, hanem más emberek miatt tartasz kutyát....

Mint írtam, nekem sem jött be, de azért ne túlozzunk...

2010. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
EZ az ember rengeteg problémás kutyán segített!
2010. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Cesar Millan világ egyik legelismertebb kutyaviselkedési szakértője és állatvédője, a szakma szerint is, nem csak a több tízmillió tévénéző véleménye alapján.

Többezer kutyaéletet mentett már meg és tette helyre erőszakmentesen a kutyákat és gazdáikat akik nem voltak képesek kordában tartani házikedvenceiket.

Számomra nagyon meggyőző a fiatalember, vérprofi, tudja, hogy mit csinál, és tökéletesen beszéli a kutyák nyelvét...

...az idézett epizódban is minden a helyén volt, már ha valaki ténylegessen végignézte, és értelmezni is tudta a látottakat, hallottakat.

Sokat lehet tanulni tőle (könyveiből és filmjeiből is) még egy tapasztalt kutyásnak is!

2010. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!