Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaptam új oltási könyvet?

Miért kaptam új oltási könyvet?

Figyelt kérdés
elvittem ma a kutyát veszettség oltásra, és új oltási könyvet állítottak ki, mondván hogy az előző nem sorszámozott... ezt nem értem, tavaly júniusban született, júliusban kapta meg az oltási könyvet, szóval nem hinném hogy elavult...
2010. ápr. 17. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
MErt ha jól tudom akkor már a sorszámozott oltási könyv a kötelező. Ami régebbi fajta és nem sorszámozott azt cserélik. Az én kutyámnak is 2 hete cserélték le.
2010. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és a régit meg kell tartani, mert ugye abban vannak a combik meg a parvok, ebben megy csak a veszettség van
2010. ápr. 17. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy igen. A régebbi oltások nekünk sem kerültek bele csak az új amit most kapott.
2010. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak már sorszámozott volt a könyve, de Pest megyei, ami sárga színű. Mikor született, Pest megyeit kapott az illetékes hely szerinti orvostól. Aztán hozzám került Pestre, itt fehér a sorszámos könyv. A dokink csomószor ki akarta cserélni, úgy kellett szólnom neki, hogy ez már az új, nézze már meg az elejét. :D Aztán mondta, hogy ja tényleg, csak bezavarta, hogy ennek más a színe. :D
2010. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mert az még régi mosta olyant vezettek be, hogy minden kutyának van sorszáma és akkor így nézik meg a rendszerbe, hogy oltott-e vagy, talán hogy a gazdája meglegyen.. de alapjában azért jó is, mert így átláthatóbb szerintem.. mint hogy a 2009. júni 27.-én oltott kutyákat hozták-e XY idő múlva.. hanem hogy a xdngre6433 kutyát mikor hozták és mikor kéne. jobb szerintem. Nekünk is kiállított, de a mi kutyánk (most múlt egy éves) és kiderült, hogy sorszámozott, és azért nem kell 4db könyvet tárolni, bár az öreg és a felnőtt kutyus után kapunk +2 tehát az 5 könyv.. :S és vigyáni is kell rájuk.. te jó ég.. :S szóval azért is kaptál a lények, a lényeg, mert ez az ÚJ törvény.. :D
2010. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Megtarthatod a régi könyvét is de azt nem kell bemutatnod senkinek. Kizárólag a veszettség elleni oltás van előírva, az kötelező Magyarországon, a többi csak ajánlott. A kölyökkori oltásokat elég ha Te tudod hogy megkapta, meg a dokid.
2010. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Mert rendelet van rá, hogy csak sorszámozott oltási könyv vagy útlevél a hiteles. Ezért ki kell cserélni az orvosnak a régi fajtákat.
2010. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Idei évtől kötelező a sorszámozott oltási könyv, ezért kaptál újat.

A régit is tartsd meg, a legjobb, ha hozzátűzöd az új oltási könyvhöz.

2010. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!