Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! A kutyánk (2éves) apum...

Help! A kutyánk (2éves) apum szerint nem ugatja az idegeneket, de ez nem teljesen igaz. Hogy tudnám őt megtanítani és hogy mindenkit megugasson? Lehetséges még ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mert az sem mind1. Amúgy miért kellene mindenkit megugatni?
2010. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezt eleve miért akarod? Amúgy ha vele vagy szerintem tanítsd meg az 'UGASS' parancsot, és ha akarod ugat.
2010. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Nekem a "Hangot" parancsszóval sikerült megtanítanom a kutyámat arra, hogy kérésre ugasson, bár ez inkább csak játék. Szerintem alapjában véve fölösleges, hogy ezt az idegenek megugatása érdekében megtanítsd. Mert a kutya, ha megtanítod, azért engedelmeskedik, hogy Te elégedett légy vele, és megdícsérd, nem pedig azért, mert neki így ösztönszerű. Mellesleg nem állhatsz ott mindig mellette a parancsszót ismételve, amikor idegen jön a lakásba, vagy annak közelébe. Ha mégis ezt teszed, akkor sem az idegent fogja ugatni, hanem "neked" ugat.

Meg kell említsem, hogy egy 2 éves kutyát már nem is lehet olyan hatákonyan tanítani, mint egy kölyköt. :(

2010. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy meg lehet erre tanítani. Amúgy nekem meg pont az a problémám, hogy a kutyáim ha kell, ha nem, állandóan ugatnak. Néha már az idegeimet teljesen kikészítik :D
2010. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mienk is ilyen, és nagyon örülök neki, mert a szomszéd kutya ha kell ha nem ugat, és már az agyamra megy.


Szerinted azért nem merne bemenni egy idegen a házatokba mert ugat a kutya? ugyan már. Valószínű ha bemenne nekimenne a kutyád, és nem feltétlen kell az hogy ugasson. A mienknek olyan sunyi feje van, hogy be se mernének jönni. Pedig meg se nyikkan. Az ilyen kutyákat csöndes "gyilkosnak" "hívom".

2010. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem olyan nagy baj, csak apum szokta mondani, hogy bárki bejöhet úgy, hogy ha otthon vagyunk anélkül, hogy ugatna a kutya : (
2010. ápr. 17. 15:47
 7/17 A kérdező kommentje:
jah és Kaukázusi
2010. ápr. 17. 15:48
 8/17 Akiteki ***** válasza:
Nem kell, hogy ugasson. Elég, ha megharapja. :)
2010. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ, ne aggódj. Nekem is kaukázusim van, és ő se ugat, csak nagyon-nagyon ritkán. De ha idegen jön, akárhogy alszik vagy el van nyúlva, azonnal feláll, és rohan a kapuba biztonsági őrösdit játszani.

Ha mi engedünk be valakit, azt az embert nem bántja, de folyamatosan szemmel tartja. Ha betörnének, szerintem már csak a cafatokat kéne zacskózni másnap reggel...

Ha baj lenne, megvédene, nálunk az egyik sétánk alatt volt már rá példa.

Ha gondolod, keress fel egy kiképzőt bátorságpróbához.

http://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM

2010. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kutyádnak saját jelleme van amin nagyon nem tudsz változtatni, legfeljebb megvadítod de akkor az neki meg nektek is rossz. Az is lehet hogy ha éles helyzet van akkor cselekszik! De az is lehet hogy ennyire barátságos! Csak azok a kutyák ugatnak állandóan akik unatkoznak. Hidd el ha mindenkit megugatna még fel is jelenthetnének. Amúgy meg mondd meg apukádnak hogy szereljen fel riasztót, mert akármilyen kutyátok van, ha valaki tényleg be akar jönni az két perc alatt elintézi szegény kutyát (mérgezés, lefújja, felrúgja, lelövi stb) Ne hidd hogy az emberek olyan jók.
2010. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!