Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak az agarakat tartják...

Miért csak az agarakat tartják alkalmasnak futásra?

Figyelt kérdés
Nem értem. Egy kaukázusi juhász pl. sokkal robusztusabb,erősebb,a zord tenyésztési körülményei miatt pedig szívósabb,könnyedén meg tud tenni nagy távokat,akkor miért csak az agarakat futtatják?

2016. júl. 26. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a futási sebességük miatt
2016. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el a gepárd és a tigris közötti különbségeken.
2016. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondasz, az olyan mintha azt kérdeznénk hogy miért nem maratonfutót sprinteltetünk 800-on.


Egyébként meg azért csak az agarakat, mert a halak csak úszni tudnak.

2016. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agararakat úgy tenyésztették ki hogy elkapjon nyulakat stb(ahogy én tudom) és a nyulak ugye marha gyorsak :D és úgy alakult ki az egész testük pl, hatalmas mellkasuk van, és ahogy tudom máshogy futnak mint a többi kutya, és ez is gyorsítja a futást
2016. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok fajta alkalmas a futásra, nem csak az agarak. Mondjuk a kau pont nem. :) Pont a hatalmas termet, súly, szőrzet miatt. Izületromboló nekik a sok futás és nem is nagyon motiválhatóak rá.
2016. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az alkalmas, és nem is csak agarakkal versenyeztetnek.


Csak tudod ez olyan, mint az atléták körében, pl rövidtávfutók, meg a hosszútávfutók.

Adott testalkat adott versenyszámban érvényesül.


Az agarak rövidtávfutók. A malamutok hosszútávfutók.

Mindkettő "elvérezne" a másik versenyén, és nem csak azért, mert az agarak megfagynának, a malamutok meg túlmelegednének.


Egy agár lefutja az adott (kutyák mércéjével rövid) távot, mire egy malamut (vagy bármilyen más kutya) észbe kap, hogy el kéne indulni.

Egy malamut meg a maga tempójában (ha elég hideg van) úgy fut, mint ahogy egy agár lélegzik. Természetes állapota, nem fárad el benne.

(A példák direkt túlzóak)

2016. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!