Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a kutya viselkedése nem változik ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Én ivartalaníttattam a szukámat, és igenis megváltozott a viselkedése. Sokkal lustább lett, és el is hízott, hiába figyelek az adagjára. Amúgy is nagyon keveset eszik. Mozog is rendesen. Viszont teljesen más a kutya. Rossz nézni hogy alig tud felugrani a kanapéra, és futni se fut olyan gyorsan mint régen. Szerintem pont ez az elhizas röviditi meg az életét ami az ivartalanítástól van. Lehet tovább élne ivarosan.

2016. júl. 27. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól hízott, hogy kivették az ivarszerveit. Attól, hogy túl sokat eszik. Ivartalan szukám van, sosem volt probléma a súlyával.
2016. júl. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtabbak lesznek ivartalanítás után ez tény. De az elhízás nem valószínű, hogy ettől van. Nem adsz neki sok jutalom falatot? Vitamin hiány? A mi vizslánk ivartalanul is ugyanolyan energikus csak más kutyákkal jobban kijön. Szerintem máshol kéne a problémát keresni.
2016. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alig eszik. Tényleg nagyon nagyon keveset. Olyan keveset, hogy nem is tudom hogy eleg az neki. Juti falatot nem kap olyan gyakran.
2016. júl. 27. 10:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen táppal eteted? A rossz minőségű ócska tákolmányok a pénzéhes gyártóikkal együtt rémesek. Sok bennük a gabona ami felesleges nekik ezért hajlamosak elhízni. Ha valami Morzsi kategóriás táppal etetsz érdemes lenne váltani pl Josera, Brit. Ezek jó minőségűek.

Az is lehet hogy ivartalanítás után túl dokat abajgattátok. Jajj szegény meg ilyenek, nagyon rossz hatással vannak rá.

2016. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nyugodtabbak lesznek ivartalanítás után ez tény."


Az én kan kutyám 4 évesen lett ivartalanítva. Pont ugyanolyan maradt, mint előtte volt. Most 7 éves, 1 dekát nem hízott. Viselkedésre is ugyanolyan kis hülye.

2016. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Általában az írja, hogy nem változott meg a kutya, akinek nem változott meg a kutyája. Akinek megváltozott, az meg azt írja. Általánosítani nem érdemes, minden kutya másképp reagál az ivartalanításra, hiszen mindegyikre más mértékben hatottak a hormonjai.

2) Ha a mostani adagjától is hízik, akkor egyen kevesebbet. Annyit egyen, amennyitől jó kondiban van. Az ivartalanítástól nem lesz dagadt a kutya, csak energiatakarékos. Dagadt a túletetéstől lesz :) Ne azt nézd, hogy szerinted kevés-e a kaja, hiszen a kutyáról meg ordít, hogy sok. A levegőtől nem tud hízni, csak a bevitt tápanyagtól.

2016. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van olyan kutya, amelyik nyugodtabb lesz, van amelyik nem változik, es képzeld van ami meg agressziabba válik. Egyenfuggo. A kutya meg akkor dagadt, ha a kajahoz képest nem megfeleloen mozog, illetve ha borzalmas az etrendje.
2016. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzMHZs ***** válasza:
100%
Mert vannak, akiknél nem változik. Nekem egyik kutyám se változott. Az egyik hízásra, a másik fogyásra hajlamos, ennek megfelelően az egyik kevesebbet kap enni, a másik meg többet. Mindkettő jó kondiban van, energikusak, mint előtte. Az egyik szuka, a másik kan. Vannak, akiknél változik. A kutya a túlsúlytól nem fut olyan gyorsan, meg nem tud felugrani. Váltsatok tápot, egyen kevesebbet, mozogjon többet, akár sima séta. Ahogy a nők se a fogamzásgátlótól híznak, a kutyák se az ivartalanítástól - hanem a megszokott mennyiség hasznosul másképp, rakódik le, stb. Ezért kell változtatni.
2016. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
A leírtak alapján nem a bevitt kaja mennyiségétől hízik. A beavatkozás érintette a hormonrendszerét ,meg érinti az endokrin rendszert aminek lehet pajzsmirigy alulműködés is a kockázata , ami miatt anyagcsere lassulás következik. És a megfelelő táplálás mellett mégis hízik. De ezt persze csak labor eredményekkel lehet megállapítani.
2016. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért,mert az én tapasztalatom az,hogy semmit nem változott a kutya ivartalanítás után. Nem lett nyugodtabb,nem lett lustább, pont ugyan olyan a viselkedése és az energiaszintje,mint azelőtt.


Az elhízás valószínű nem az ivartalanítástól van. Én is féltem tőle,de a legkevésbé sem lett hajlamosabb a hízásra, sőt,remek kondiban van.

Gondold át mit eszik,lehet abban van a hiba. Kérd orvos segítségét esetleg.

Csak egy példának. Rokonoknál volt egy kutya,durván el volt hízva. Mindig mondták,hogy jajj,hiszen szegény nem is eszik szinte semmit. De tényleg,higgyük el, hogy annyira keveset eszik,hogy kevesebbet már nem is kaphatna. Na,láttam én 1-2x azt a keveset, hát mit ne mondjak... Szóval lehet,hogy csak te véled kevésnek,de a kaja minőségéhez és a kutya mozgásmennyiségéhez képest pont több,mint kellene.

A lustaság meg eredhet az elhízásból is...

2016. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!