Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "értessem" meg a...

Hogyan "értessem" meg a kutyámmal, hogy nem kell félnie az idegen emberektől?

Figyelt kérdés

1 éves dándogom van,8 hetes kora óta nálam van. Járunk kutyaiskolába, ott se tudtak nagyon tanácsot adni. Leírom hogy néz ki egy átlagos sétánk: leérünk az utcára, bárkire aki látótávolságban van ugat és húz az irányába.(ami egy 40 kg-s kutya esetében nem túl kedvező) Eközben a hátán felborzolódik a szőr, de mégis csóvál. Ha az "ijesztő" idegen közel jön, megpuszilja/megszagolja a kezét és meghátrál, behúzott farokkal. Volt, hogy egy számára idegen barátom nálam volt 2 hétig. Az első 5 nap félt tőle, ugatta, majd a 6. napra megszokta és folyamatosan bújt hozzá és játszottak. Szóval egyértelműen nem agresszió áll a háttérben, hanem félelem. Rossz tapasztalata sose volt idegennel (ismerőstől hoztuk el), panelban lakunk, szóval ahányszor sétálunk mindig lát embert, nem új dolog neki.

Járunk mindennap kutyákkal játszani futtatóra,(2-3 órát lent vagyunk mindig) ha szabadon van hamarabb megbékél az idegenekkel.

Mitől lehet ez? Mivel tudnék segíteni neki,hogy megértse, hogy nem kell félni az idegenektől? Nagyon szeretném vinni mindenhova magammal, de így sajnos nem lehet.



2016. júl. 27. 01:35
 1/3 Duenna ***** válasza:
Idővel majd kinövi. Türelem.
2016. júl. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy kinövi az badarság.Nekem a staffim volt igy.De ha levettem a pórázt semmi baja nem volt.Én azt gondoltam,hogy mivel meg van kötve úgy érzi,hogy nem tudná megvédeni magát.Próbáld szabadon sétáltatni többet.
2016. júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az, amit a második írt. Pórázon nem tudja megvédeni magát és emiatt jön az "agresszió".

Mivel nagytestű, ezért még az embereket is megijesztheti, így póráz nélkül én nem sétáltatnám.

Inkább keress másik kutya sulit vagy privát képzést. Olyan nincs, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Akkor nem jók ott az oktatók.

2016. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!