Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Területvédelmi agresszió....

Területvédelmi agresszió. Hogyan lehet átnevelni?

Figyelt kérdés
Milyen módszer van erre hogy felhagyjon ezzel a viselkedéssel? Ne kutya iskolát írjatok légyszíves, hanem módszereket.
2016. júl. 27. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg?
2016. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt szerintem tök jól le van írva. Territoriális agresszió:

[link]

2016. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Séta során ha mozgásban vagyunk addig nincs gond jöhet mehet bárki de ha már megállunk beszélgetni valakivel és valaki felénk tart akkor azt megugatja amint a közelükbe kerül.

2. Mindenképp elolvasom. Köszönöm.

2016. júl. 27. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az nem territoriális agresszió. Egészen egyszerűen, úgy gondolja, hogy ő a falkavezér, és ő szabhatja meg, hogy mikor-kivel állj szóba.

Ennek a lépései a falkavezér szerepének visszanyerése, engedelmességre nevelés, de:

olyan nincs, hogy ne írjunk kutyaiskolát, ez nem az a kategória, hogy a szégyelld magad trükköt hogy tanítsam a kutyámnak. Szakember felügyelete kell, másképp veszélyes lehet, ha magad kísérletezgetsz, és ebből baleset is lehet.

2016. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Úgy lehet ezt a viselkedést megszűntetni, hogy megtiltod a kutyának. Ha nem tudod neki megtiltani, akkor neked kell megtanulnod, hogyan csináld, az pedig kiképző segítsége nélkül elég nehéz, tekintve, hogy minden elérhető szakmai anyag általában a kutyakiképzés és -nevelés cukiskodós részét taglalja csak, így klikker, úgy jutifalat, de hogy hogyan és mikor kell rendesen tarkónvágni a kutyát, azt nem meri senki leírni. Mondjuk elég nehéz is, mert nagyon a kutyához kell igazítani a büntetést: ami az egyiknél bejön, az a másiknak esetleg sok, vagy pont hogy észre se veszi. Szóval konkrét technikákat próbálgathatsz egyedül, de a siker legalábbis kétséges.

Úgyhogy ha tetszik, ha nem, vagy keress egy jó kutyaiskolát, vagy hívj házhoz kiképzőt.

2016. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 27. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, nekünk ez is a gond a kutyusunkkal, es en is eloszor ugy gondoltam, h megy majd egyedül, de beláttam, h mégse, úgyhogy most először terápiára fogunk járni, majd magánórákra. Neked is ezt ajánlom.
2016. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!