Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három hónapos kiskutyának...

Három hónapos kiskutyának nagyon száraz a bőre. Valamilyen tápot, házipraktikát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Mindig vakarózik, csomókban kaparja ki a szőrét, naponta van fésülve, gyógysampont és sprayt is használunk, de azok csak pár napra segítenek
2016. júl. 27. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen gyógysampont? Milyen sprayt?

A gyógysampont az állatorvos írta fel? Azt is, milyen gyakran kell vele fürdetni?

Erősen kétlem, mert akkor lenne valamiféle diagnózis is, amire felírta.

A kutya, pláne ilyen kölyök gyakori fürdetése káros, megbolygatja a bőrön levő természetes védőréteget. Különösen káros, ha ezt nem direkt kutyának készült, szenzitív samponnal csináljátok.

Szóval ha még nem látta állatorvos, akkor első körben hagyjátok abba a fürdetést és vigyétek el állatorvoshoz. A vakarózást sok minden okozhatja, atka, gomba, allergia, utóbbi lehet akár ételre is. Ki kell vizsgáltatni.


Egyébként bőrre, szőrre a kutyáknak való lazacolaj nagyon jó, szóval ha megvan az oka a problémának, és az nem ételallergia, akkor a lazacolaj segíthet helyreállítani a bőre egészségét. Viszont amíg nincs diagnózis, addig a házi praktikákat tessék szíves elfelejteni, mert több kárt okozhatnak, mint az eredeti baj.

2016. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ermidra, az állatorvostól kaptuk, pontos leírással, hogy hogyan kell fürdetni. Heti egy javasolt, mi kéthetente, vagy háromhetente szoktuk, nem egy fajta tápot kap a kiskutya, de pontosabban nem vizsgálták ki. Az ermidrához kaptunk kiegészítő sprayt, azt 2 naponta lehet fújni, egyébként a fürdetés plusz spay után pár napig jobb, de utána megint igényli, hogy befújjuk - ahogy észrevettem, már szárazabb a bőre, ha nem fújjuk gyakran, mint eredetileg volt... Elvileg nem atka, vagy gomba, az állatorvos szerint talán örökölte, hogy ilyen száraz a bőre...
2016. júl. 27. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg táp helyett a nyerssel való etetést, az én kutyámnak szépen megoldotta ezt a problémáját nagyon rövid idő alatt.
2016. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vett bőrkaparékot a doki, hogy kizárta az atkát és gombát?

Kókuszolaj is jó meg a lazacolaj is.

2016. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem vett, allergiára sem lett vizsgálva, azt mondta, hogy próbáljunk más tápot, ezért is tettem fel a kérdést:) köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 28. 08:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Rákerestem, azt írják erre az Ermidrára, hogy érzékeny, száraz, kipirosodott, irritált bőrt nyugtat és alkalmas gyakori fürdetésre. Azt viszont nem, hogy gyakran kell használni. Nem próbáltad csak a spray-t használni, fürdetés nélkül? Én biztos megpróbálnám.

Kókuszolajat egyébként külsőleg is lehet használni, de csak hidegen sajtoltat, nem a főzésre valót. Olyat, aminek jó kókuszillata van.

2016. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!