Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja a kiskutyámna...

Lesz valami baja a kiskutyámnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma elvittem sétálni és megevett egy döglött békát. Haza értünk és az unokaöcsém kezéből kivett kettő babapiskótát. Még evett faleveleket. Mindent megeszik amit lát és én nem tudom megakadájozni.

Ma fél óra alatt ötször hányt 4x szilárdat, 1x epe félét. azóta nem. Valószínűnek tartom hogy a béka miatt. Mit csináljak vele? Kifekszi? Lehet valami nagyobb baja?



2016. júl. 27. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szoktasd le erről, mert előbb-utóbb megeszik valamit, amit nem kéne, mondjuk mérget, vagy "csak" bélelzáródást kap. Legyen pórázon, és rántsd meg, ha fel akar venni valamit.

Ilyenkor meg hívd fel az állatorvost, ha baja van a kutyának, és nem tudod, mennyire súlyos. Ne az internetre hagyatkozz, mert akárki akármit írhat, a kutyád meg belehalhat.

2016. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen próbálom leszoktatni. de ha már bevette akkor hogyan szedjem ki a szájából? ha holnap rosszul lesz akkor megyünk az állatorvoshoz
2016. júl. 27. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Kezdesnek kezdj el vele gyakorolni mit is varsz tole otthoni(ingerszegeny) kornyezetben. Ha ez megvan akkor ha mar tudja mit varsz tole erdemes "cserelni", kikopi toled kap finomabbat. Ha mar 99% tudja szep lassan elhagyod a jutalomfalatot es legyen annyi eleg, mert te ezt igy akarod.
2016. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Remélem megmarad szegény. Ha a béka nem is mérgező, nem tudhatod mitől pusztult el. A falevélen is lehet vegyszer vagy bármi.
2016. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a békát autó ütötte el. a falevél meg a kertünkből való. azon nincs semmi.

Miért? Lehet hogy meghal a kiskutyám? :o :'(

2016. júl. 27. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Ettől nem fog meghalni. Viszont bármikor felehet olyat, amitől igen.

Ezért kezdj el vele otthon foglalkozni mindennap, hogy parancsra elengedjen bármit, ami a szájában van, sőt ne is vegye fel a földről. Meg lehet tanítani rá.

2016. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nyílméregbéka volt, akkor igen.


Hát ennyitől nem feltétlen, de ennyi hányás nem egészséges, főleg, hogy ki is száradhat, a korát nem tudjuk, de vidd el most mindenképp orvoshoz, lehet méreg van a szervezetében, lehet hogy kapott egy fincsi gyomor és bélgyulladást, de az is lehet, hogy kutyabaja..


De folyadékpótlás mindenféleképpen kell, akár infúzió formájában.

2016. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jó. holnap az lesz az első hogy elkezdem tanítani. persze ha jobban lesz. ha nem akkor fiszem a dokihoz
2016. júl. 27. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért a béka veszélyes lehet, mert a bőre tele van méregmirigyekkel! Remélem nem lesz semmi komoly baja, szorítok! Sajnos a mi kiskutyánk is ilyen. Szerintem semmi nincs a járdán, mégis rögtön rág vmit. Én szétfeszítem a száját, így általában sikerül kikotornom. Nekünk pórázon van, rántom, fegyelmezem. Van h úgy érzem használ, van h úgy érzem h semmire nem jutunk. A cserélős módszert még próbáltam, majd holnap! Köszi az ötletet 3as!
2016. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
xD nyílméreg béke biztosan nem volt,attól 10 percen belül meghalt volna...Valszeg egy varangyos béka volt és annak a méregmirigyei beletrumóztak a hasába...Attól hányt de ha már abbahagyta valózsínüleg jólvan...Itassátok sokat mert lehet,hogy kiszáratt,tudom kicsit későn írtam...
2016. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!