Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hét hetes kiskutyust hoztam,...

Hét hetes kiskutyust hoztam, a saját érdekében is. Bent alszik velem de lehetne egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés
A párom szerint kint kellene hagynunk, szokja meg. Ugye rá ér jóval később is a kiszoktatàs? Nem rontok el még ezzel semmit,hogy velünk alszik ilyen picin? Szerintem rá fog érni kb négy hónapos korában ki szoktatnia párom viszont azt mondja majd meg látom,hogy addigra meg szokja. Szerintem még annyira kicsi. Napkozben a kinti helyére lerakom aludni de ha nyüszít egyből megyek hozzá, párom szerint ez sem jó dolog. Kezdő kutya gazdi vagyok nézzétek el nekem. Segítségért jöttem,hogy nagyon jó gazdi lehessek.

2016. júl. 28. 06:58
 1/7 Platypus ***** válasza:
50%
Egy ilyen pici kutyának az anyja mellett a helye, ha anyja nincs, akkor jobb híján melletted. Ebben a korban kizárni nem szoktatás, hanem büntetés. Nagy szüksége van a családjára, ami jelen esetben te vagy.
2016. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint ráér később is kiszoktatni, de az ne a téli fagy legyen, hanem még most, a jó időben. Olyankor csináld, mikor otthon vagy, így látod a reakcióit. Természetes, hogy sír utánad, de erre nem kell azonnal ugrani, mert ezt viszont megszokja, hogy célt ér vele. Megnézed, semmi baja, ott hagyod, később már ki se menj, a hangjából tudod úgyis, hogy csak hiszti. Várd meg azt az időt, mikor elhallgat, akkor menj ki, dicsérd meg, játssz vele. Fokozatosan próbáld növelni a kinti csendes időszakokat!
2016. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked van igazad, ne zárd ki most még. Fokozatosan ki lehet majd szoktatni később, ha ezt szeretnétek.

Viszont abban a párodnak van igaza, hogy a nyüszítésre nem szabad egyből ugrani, az egyedüllétet is szoknia kell - szintén fokozatosan.

2016. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Augusztus végétől esetleg lehetne folyamatosan kiszoktatni. Tudom, hogy kezdő vagy, de ne abajgasd és ne ugorj minden apró nyüszítésre, mert azt viszont igen hamar megszokja, és létezni sem tudsz majd nélküle és a hisztije nélkül. Legyél határozott és következetes is, ne csak a mamát, és a játszótársat lássa benned, hanem a rangsorban felette állót. Le kell szidni, ha rosszat csinál, akkor is, ha sajnálod!
2016. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 hetesen az anyja mellett a helye!

8-9 hetes korban lehet elválasztani az anyjától a kölyköket.


Na már most,milyen fajta?

Amúgy 4-6 hónapos koráig jó ha bent van a kölyök,így megtanulja bent mit lehet és mit nem. Mivel még oltásai sincsenek meg,remélem az első legalább megvan. Így meg pláne nem kéne kirakni a kertbe!!

Mellesleg egy kölyök kutya pár perc alatt kibújhat a kerítés alatt vagy megeszik vmit,megfullad.Szóval felügyelet nélkül ne tartozkodjon a kertben.


Viszont tényleg nem szabad rögtön menni ha nyüszit,mert ezt fogja megszokni és akkor állandóan nyüszögni fog,mert tudja te mész tutujgatni.


Veletek pedig ne aludjon,ha később kerti kutyát akartok belőle csinálni.


Csak kinti kutya lesz vagy benti-kinti?

2016. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Törpe tacskó természetesen első oltása már van. Úgy döntöttünk benti lesz csak felügyelettel lesz a kertben. Mivel nagy a kutya lopás aránya itt Borsodban
2016. júl. 29. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Törpe tacskót eleve nem is lehet kint tartani télen, tehát benti kutyának kell maradnia.
2016. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!