Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadott kutyust hogyan...

Fogadott kutyust hogyan lehetne "feloldani"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mamámék befogadtak egy kutyust akit találtak. Tegnap voltam őt megnézni. Nagyon aranyos tacskókeverék, csak szegény annyira fél. Én értem, hűgy új hely, idegen emberek, de akitől hozták ott is be volt bújva egy pad alá. Mamáméknál meg egesz nap a kutyaólba volt bevújva. Eszik rendesen egyébként csak nagyon fél, nem is harap egyáltalán. Amikor voltunk megnézni akkor sehogyan nem tudtuk kicsalogatni csak a nyakörvénél, tudom nem a legjobb, de egy hangja nincs amikor felveszed az öledbe ugy van ahogy lerakod meg se moccan vagy meg sem mer moccanni. Elképzelhető hogy bántották...

Szóval..mit csináljunk hogy ne féljen ennyire? Van náluk amugy egy másik kutya is, egy labrador, még nem engedték össze, mert lehet hogy félne tőle a kiskutyus de egybként szetintem nem bántaná mert nagyon barátságos.



2016. júl. 28. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Idő-idő-idő.

Hagyni kell, hogy feloldódjon és utána meg óvatosan elkezdeni a szocializációt. Egyre több emberrel, állattal, helyzettel megismertetni.

De ez nagyon türelem játék. Jutifalattal próbáld meg kicsalogatni (pl virsli, mert annak erős az illata)és ha odamegy, akkor nagyon megdicsérni, simogatni.

Ha ezek nem működnek, akkor szakember segítségét kérném.

De a lényeg, hogy mindig legyen pozitív megerősítés ha nyit felétek. Simi, dicséret, jutalomfalat.

2016. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!