Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadja minden kutya az...

Miért támadja minden kutya az enyémet?

Figyelt kérdés
9 hónapos Cane Corso-m van, nagyon barátságos. Ha sétálni megyünk minden kutya szét akarja szedni, még a legjámborabb is. A kutyám ha jön egy kutya lefekszik és úgy várja meg amíg a másik kutya odaér. A kicsiket megértem, nagy meg fekete, meg ki tudja hogy vannak szocializálva, gazda mennyire ijed meg az én "csöppemtől". Kutya iskolába jártunk, fogunk is, de múltkor is megtámadta egy staffi meg egy boxer is, na, meg egy Rottweiler is neki akart menni, de a gazdája leállította. Ismerem ezeket a kutyákat, nagyon jámborak minden kutyával, csak az enyémmel nem. Nem lesz gond az enyémmel, ha azt látja, hogy a legtöbb kutya támad rá? Nem akarom, hogy azt higyje, hogy meg kell védenie magát mindegyiktől, arra vagyok én meg a másik gazdi. Amúgy itthon van kutyás társasága, ők szeretik, 3 hónapos kora óta összejárunk, csak pl most megyek egy hétre a szüleimhez, és elég rossz, hogy senkivel nem tud ott játszani. Szüleimnek is van 2 kutyája, ők is utálják, de megszokták, nem megengedett hogy piszkálják. Előre is köszi a valaszokért!

2016. júl. 28. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul csinál a kutyád. Rossz lehet a testbeszéde amit a többi kutya félreért
2016. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit nagymellényű, de ez annyiban nyilvánul meg, hogy kihúzza magát. Múltkor pl 5 yorki megtámadta, és csak elbújt mögém. Farka vágott, abból annyira nem tudom leszűrni, hogy mi van, füle meg normálisan áll. Nem borzol, semmi mást nem látok rajta, meg mint mondtam, fekve várja be a másik kutyát. Nem is domináns, mindenkinek hátra vágja magát, ha eljutunk addig, hogy nem akarják megenni.
2016. júl. 28. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt. Minden kutya morogta és meg akarta támadni. Látszólag az enyém is jól viselkedett de szóltak hogy valamit rosszul csinál a kutya mert a másik kutyák is furcsán reagálnak. Azt a lefekvős dolgot az enyém is csinálta valszeg' az is hiba féleség. Vidd kutyaiskolába vagy olyan kutyát keress ami nagyon barátságos.
2016. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolába jártunk, fogunk is, csak nyári szünet van. Ott mondták, hogy kicsit nagy mellénnyel közlekedik, de nem vészes, nyugodt kutya. Te mit csináltál a kutyáddal, hogy jó legyen a testbeszéde? Rá fogok majd kérdezni a suliban, de majd csak ősszel megyünk. 3 hónapos kora óta járunk, és mellette majdnem minden este bandazunk.
2016. júl. 28. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos és (még) nem járunk kutyasuliba. Nem mondtam hogy nálam megoldódott, csak azt hogy nálam is ez a gond és mondták is. Mint mondtam vidd nagyon barátságos felnőtt kutyák mellé. Kutyafuttatóban engedd szabadon és azért a nagy verekedéseket kerüld viszont hagyd hogy a többi kutya tanítsa. Ha valami rosszat csinál figyelmeztetik meg ilyenek. Mást nem nagyon tudok tanácsolni.
2016. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 okrwdw ***** válasza:
Én Corsommal is ezt csinálták. Amíg ivarérett nem lett....aztán a többi kutya húzta meg magát.
2016. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mikor lett a tied ivarérett? Mert én mindenképp ragaszkodok hozzá, hogy barátságos maradjon, azért szocializálom már 3 hónapos kora óta. Az enyém már jelölget, meg szeret már a szukák után járni. Doki ajánlására, fejlődjön ki teljesen, olyan 14 hónaposan fogjuk ivartalanitani.
2016. júl. 30. 08:51
 8/8 okrwdw ***** válasza:
Ha jól emlékszem 14 hónaposan. Sajnos már 1 éve elment, 13 éves volt. Jobb kutyát nem is kívánhatnék neked!
2016. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!