Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyafajtát ajánlaná...

Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Főiskolára megyek jövőre, és szeretnék az albérletemben egy házi kedvencet tartani. Mivel lakás, így csak kis termetű kutya jöhet szóba, kis/közepes mozgásigénnyel, mert a főiskola és munka mellett nem lesz időm naponta 2-nél többször sétálni menni vele. 2 az igényeimnek megfelelő fajtát találtam, de nem tudom melyik lenne ideálisabb. Az egyik a Coton de Tuléar a másik pedig az Angol törpe spániel. A kiválasztás szempontjai a barátságosság, játékosság, méret, szőrzet ápolás és mozgásigény voltak. Lakótársaim is lesznek, ezért előnyös még, ha nem ugat sokat és nyugodt tud maradni, ha egyedül marad.

#főiskola #Coton de Tuléar #angol törpe spániel
2016. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak napi 2 séta fér bele akkor semmilyen. Te hogy éreznéd magad ha napi 2. mehetnél wc-re? A napi 3 séta a minimum. Egyébként még a francia bulldogot is tudom ajánlani de azt csak nagyon jó helyről (tenyésztőtől természetesen)
2016. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%

*ha napi 2x mehetnél...


(elírtam bocs)

2016. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, természetesen kisebb, 10 perces sétákra mindig lesz időm, a 2 a kiadós 2-3 órás sétára és játékra vonatkozott.
2016. júl. 28. 11:14
 4/35 A kérdező kommentje:
Bármilyen kutyát választok, mindenképpen tenyésztőtől fog hozzám kerülni, ez nem kérdés, de köszönöm a tippet, utána nézek.
2016. júl. 28. 11:15
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Francia bulldog. Kistestű és elég nyugodt fajta.
2016. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok. Esetleg a tibeti spániel is jó lehet, ha nem zavar a hosszú szőr.
2016. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleget mozog,és eleget van foglalkozva vele,akkor minden kutya nyugodt maradt otthon. Én inkább a menhelyről történő örökbefogadást ajánlanám,ott ismerik is a kutyákat,ha elmondod,hogy mit tudsz neki nyújtani,és milyen kinézetű/viselkedésű kutyát szeretnél,tudnak segíteni.
2016. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam menhelyes örökbefogadásról, de sok rossz tapasztalatot hallottam már ezzel kapcsolatban. Elsősorban inkább tenyésztőt néznék, mert kölyökkutyát szeretnék tartani, menhelyen meg kicsi az esély rá, hogy azt találok.
2016. júl. 28. 11:36
 9/35 anonim ***** válasza:
56%
Már ne is haragudj de a menhelyek tömve vannak kölyök kutyákkal. Miért él mindenki ebben a tévhitben hogy csak felnőtt kutyák vannak?
2016. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen nem akarlak feltétlenül rábeszélni a menhelyre, csak informálódás céljából írom:

- a menhelyeken is vannak kölykök, sajnos szinte mindig

- viszont kölyökkutyát ilyen időbeosztással nem tanácsos vállalni. A kölyköt eleinte kb. 2 óránként le kellene vinni vécézni, nem lehet hosszabb időre egyedül hagyni a lakásban. Minden össze fog csinálni, szét fog rágni.

Személy szerint egy nyugodt természetű, kedves fiatal felnőtt kutyát javasolnék neked.

2016. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!