Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet egy kutyára? SOS

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy yorkit.Már csak egy pici kell és megengedi.Apukám megengedi.Lakóparkba lakunk,mindene meglenne,vinném 3szor sétálni.
2016. júl. 28. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
vinnéd 3x sétálni és lakóparkban lakotok...wow az tényleg a legtökéletesebb a kutyának. Napi hány óra séta? Mennyi foglalkozás? Kutyaiskola? A yorkie egy terrier...vadászkutya. Nagyon szeret futni. Az hogy napi 3x körbegaloppozod a házat az nem sok neki.
2016. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ebben mi az SOS? Ha akarnak kutyát úgyis megengedik, ha nem, nem.
2016. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A lakópark a legkisebb probléma, semmi gond nincs,ha lakásban van a kutya, ha mellette eleget mozog.
2016. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

#3 és szerinted napi 3x 10 perc elég? Ahogy leírta a kutyának mindene meglenne. Ez a minden napi 3 sétában kimerül...hááát azért.... Nem azt mondom hogy a lakásban nem jó neki de lakás mellett jó sokat kell sétáltatni.


Kérdező: Mit jelent nálad hogy mindene meglenne? És miért nem engedik a kutyát? Biztosan jó okuk van rá.

2016. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de átgondoltad, hogy milyen felelősséggel jár a kutyatartás?

Vételár: 150 ezer Ft vagy afelett. (Mert csak tenyésztőtől érdemes venni, normális helyről, törzskönyvezve).

Oltások: 5-8000/db.

Alapfelszerelés is legalább 15 ezer (póráz, nyakörv vagy hám, tálak fekhely), de ennél sokkal többet is lehet rá költeni.

Jó minőségű etetés, bolha-kullancs elleni védekezés is mind sok pénz. Betegség vagy baleset esetén akár több százezer is lehet az állatorvos!

Ez tehát az egyik szempont: van-e erre a szüleidnek elegendő pénze, illetve hajlandóak-e rászánni?


Másrészt. Kölyökkutyát kb. 2 óránként ki kell vinni, kora reggeltől (5-6 óra) késő estig (10-11 óra), hogy mielőbb szobatiszta legyen. Hónapokig tartó folyamatról van szó, addig rengeteget fog bepisilni, bekakilni a lakásba is, amit lehetőség szerint azonnal össze kell takarítani (neked).

Folyamatosan nevelni, tanítani kell. Hozzászoktatni más kutyákhoz, különféle helyzetekhez, közlekedéshez stb.

Kozmetikushoz is hordani kell rendszeresen.

Egy kistestű egészséges kutya akár 15 évig vagy tovább is él. Lesz-e időd ennyi éven keresztül minden áldott napon megadni neki a szükséges törődést, napi 3-4 sétát? Nincs kötetlen bulizás, nyaralás, sokáig alvás stb. Minden nap, hétvégén is, szünetben is, ha beteg vagy, akkor is, fel kell kelni korán és levinni a kutyát. Ha esik, ha fúj. 10-15 évig minden nap.

Megoldott-e, hogy ha elutaztok, ki vigyáz rá majd?

Ezeket mind át kell gondolni.

Kérdezd meg anyukádat, miért nem szeretné. Lehet, hogy a sok költség miatt. Lehet, hogy attól fél, hogy nem foglalkoznál vele eleget, és rá hárulna pl. a takarítás utána. Lehet, hogy azt gondolja, pár hónap vagy pár év után beleunsz, és egyre több hárul rá a kutya ellátásából, ő pedig nem szeretné ezt.

Tehát, nem mindegy, miért nem engedi.

2016. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
4-es:Nem,közel sem elég. Nem hinném,hogy azt írtam volna,ennyi megfelelő.
2016. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

lehet utálni, de én sem vennék állatot a gyerekemnek. majd ha külön költözik,van saját keresete,akkor majd vesz magának.

de az nem hiányzik,hogy megvetesse velünk, aztán meg 1-2 év múlva megunja és vigyem én sétálni,foglalkozzak én vele. aztán meg elmegy egyetemre másik városba,a kutya meg marad nálunk..

tipikus..annyi ilyet láttam a környezetemben. egy gyerek nem tud előre gondolkozni,hogy mi lesz 15-20 év múlva, akkor is fog kelleni a kutya? akkor is el tudja vinni sétálni amennyiszer kell? (megjegyzem,hogy ha már most napi 3 a cél,akkor hosszútávon 0 lesz,főleg ha van kert is).

szóval ha nem engedik meg a szüleid mégsem,akkor ez van. te se biztos,hogy meg fogod engedni a gyerekednek majd.

én max olyan állatot vennék a gyerekemnek,ami nem él olyan sokáig. hörcsög,egerek stb . kutya ki van zárva. amúgy is több száz ezres tétel a kezdésnél+ havi szinte több ezer.

2016. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hmmm....nem értitek....Azt hogy mindene meglenne az azt jeoenti hogy napi 3 séta 2 óra játék sokfoglalkozás.Nem vagyok tapasztalatlan tudom milyen kutyát tartani.Értek a kutyákhoz trhàt nem kell kioktatni én csak tippekre vártam
2016. júl. 28. 22:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom milyen kutyát, tartani nem vagyok kezdő!!!!!!!
2016. júl. 28. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra viszont nem válaszoltál, hogy MIÉRT nem engedik? Mert ez nem mindegy. Úgy lehet tippeket adni, ha tudjuk az okot is, hogy mi ellen kell érvelni.
2016. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!