Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kutyának adhatok...

8 hetes kutyának adhatok macska konzervet?

Figyelt kérdés
Faluban lakunk és nem kaptam a boltban kölyök kutya konzervet, és muszáj volt vennem valamilyet neki. Össze hasonlítottam az összetevőket, és a macska konzerv és a kölyök kutya konzerv teljesen megegyezik összetevőkben. Ugyanannyi fehérje, zsír, víz....stb van benn. ráadásul olcsóbb is mint a kölyök kutya konzerv. Szerintetek hosszútávon is adhatom neki?
2016. júl. 29. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mivel nem a legolcsóbb szeméttel kell a kutyát etetni, hanem olyan táppal, amiből hasznosítani is tud valamit. Pl.: Acana, Josera, Brit prémium
2016. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz jó. És a konzerv sem a legjobb. Inkább száraz táp kéne beáztatva.

A macska csak húsevő, míg a kutyának szüksége van másra is.

Hiánybetegségei lehetnek, hasmenés...stb.

2016. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindenhol azt olvastam, hogy jó minőségű száraz táppal érdemes etetni a kutyát és nem konzervvel. A doki is ezt mondta, csak hozzátette, hogy az első hetekben, mikor nagyon pici volt, kicsi vizet öntsünk rá. Akkoriban nem is rágott a kutyám, úgy habzsolt, de az emésztésének biztos jobb volt így. Azóta is 90%-ban száraz tápot kap, nagyon szereti, egészséges, jókedvű, tiszta izom rosszcsont lett.
2016. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, természetesen nem fogom macska konzerven felnevelni, jövőhéten már lesz kölyök kutya konzerv és venni fogok. Tejet nem adhatok kölyök kutyának, mert hasmenést okoz. Amikor megvettük a kutyust én is azt adtam neki és 2 napig hasmenése volt.
2016. júl. 29. 12:06
 5/8 A kérdező kommentje:
Vettem neki száraz junior száraz tápot is, de nem igazán eszi. Vizzel leöntve meg még úgy sem.
2016. júl. 29. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem eszi, mert ha nem tetszik neki, kap mást. Az enyém sem ette az elején, 10 percet adtam neki, hogy megegye, ha nem ette, elvettem, a következő étkezésnél megkapta. Most 3 hónapos és imádja a tápot. Konzervet tényleg ne kapjon, főleg azokat a sz.rokat ne add neki, ami az átlag falusi közértben kapható. A legtöbb konzerv nagyon rossz minőségű, a jók árából meg akár hússal is etethetnéd.
2016. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Enni fogja, de tényleg úgy kell, ahogy az előttem szóló. Etetési idő előtt, kicsit beáztatod, hogy megszívja magát vízzel a táp, aztán odateszed a kutyus elé. Ha nem eszi, vársz 10 percet és elveszed. A következő etetési időnél megint kap és megint elveszed, ha nem eszi. Egy idő után meg fogja enni.

A következetesség nagyon fontos!

2016. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A macskáknak való konzervel az a baj,hogy taurint tartalmaznak, mivel a macska szervezetének szüksége van erre az anyagra az egészséges szívműködéshez, és látáshoz.Hosszútávon nem tenne jót a kutyádnak, és "elvileg" több húst is tartalmaznak, mivel a macska ragadozó. Természetesen itt a jó minőségű konzervről van szó.
2016. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!