Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Gulyás László18 kérdése:

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ma, mint minden átlagos napon, be akartam menni a házba és a kutyám megharapott. Mit tegyek vele, mert ez már nem az első alkalom.

2016. júl. 30. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Neveld meg... Milyen fajta? Hány éves?


Hívj házhoz szakembert vagy vidd kutyaiskolába, ott segítenek megnevelni ha már egyedül nem ment.

2016. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen fajta,mennyi idos?

Azt gondolja hogy o a falkavezer, nincs nevelve, vagy ha van is nem rendesen. Meg jatek kozbe sem szabad megharapnia, sot, meg morognia sem szabad a gazdajara. Semmilyen korulmenyek kozott. Nagyon elrontottal valamit. Mar az elso alkalom utan elkellett volna vinni kutyasuliba.

Sot.. Mar akkor elkellett volna vinni mikor hozzad kerult, igy tudna hogy ki a falkavezer..

2016. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Suli vagy kiképző...
2016. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha az elso alkalommal jo alaposan elverted volna tobbet nem tenne ilyent. Most majd a sok okos kutyasuli,kutyaovi,internetes tudassal es zero tapasztalattal rendelkezo barom jol le fog engem pontozni de gondold at a dolgot,amint megharap olyan lecket adj neki amit soha eleteben nem felejt el es akkor majd "falkavezerkent fog tisztelni"

Ha mar a suket falkavezerseget szajkozzuk akkor gondolj bele mit tenne a falkavezer az olyan farkassal(vagy kutyaval) aki meg meri ot harapni,vagy szembeszall vele. Mielott barki komentalna erdemes utananezni,pl olyan helyen ahol tobb kutya van,hogy mit tesz a falkavezer azzal aki ellenszegul neki...

2016. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

RudyV hagyjuk a tanácsaidat. Az én kutyám mondjuk megadó, de eddig egy kutyám sem volt ami megmorgott és egyiket sem kellett elverni. kutyasuliba sem jártam velük. ha elverném a kutyám mert nem úgy táncol ahogy én fütyülök akkor nem hogy tisztelne hanem amellett hogy inkább kerülne,minden bizalmát elveszteném... na meg még félne is és ez talán még agresszívebbé tenné... A folyamatos verés helyett én gyakorlatokat ajánlok amik segítenek habár nem nagyon ajánlatos szakember nélkül kísérletezni. na most, mindig te mész ki először az ajtón a kutya csak akkor lépheti át a küszöböt ha te engeded, mielőtt enni kap le kell ülnie vagy feküdnie és várni amíg meg nem engeded hogy egyen. kaja közben óvatosan elvenni a kaját és ha harapni, morogni próbál akkor elzavarni és elvenni a kaját, utána majd csak következő etetésnél odaadni, ha nem morog akkor visszaadod és ehet tovább. Továbbá sok tanítás és foglalkozás hogy erősödjön a kapcsolatotok. Ha valami jót csinál jutifalat mellett nagy simogatás ahogy az oktatóm mondaná, partit kell csapni :) Nagy simi játék. A másik még hogy játssz vele kézzel. Óvatosan nyúlkálj a szájához és pl. nézegesd a fogait.


ui: Szerintem ezek a lenyomás és grabanc rángatás módszerek ilyen esetben nem nyerőek mert a kutya inkább utálni fog mint sem tisztelni. Én úgy vélem hogy ezzel csak megutáltatod magad a kutyával és még agresszívvé vagy félénkké is teszed. Remélem segítettem. (Amit itt összefoglaltam az az én véleményem, hogy én hogyan csinálnám, ha nem tetszik nem kell megfogadni)

2016. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

6 éves emberi évben, ilyen tacskó német juhász, utcai keverék. pici állat.

Nem lett megverve soha, bár volt, hogy jobban le kellett fogni néha, meg amikor itt van valaki, be kell zárni kenelbe.

2016. júl. 30. 21:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Hogyan viselkedik veled a kutya? Visszahúzódó? Barátságos? Szoktatok játszani? Szóval úgy kb. milyen a kapcsolatotok? Ha ezt elmondod akkor pontosabb módszereket tudok adni. Hogy miért? Mert:


1) Minden kutya más nem minden kutyánál válik be egy módszer.


2) Nagyon fontos hogy milyen kapcsolatban vagy a kutyával, ha a kutya bízik benned feletted állónak tart akkor nem fog megutálni ha elvered valamiért habár szerintem a kutyát nem kell verni, max. "meglegyinteni" ha nagyon muszáj. Ha a kutyával nem a legfényesebb a kapcsolatod azaz pl, nem játszik veled,morog,nem hallgat rád, ilyen esetekben ha még jól el is vered a tiszteletet és a bizalmat olyan minuszba viszed hogy azt borzalom lesz újra kiépíteni.


Mindenesetre Játssz vele sokat, sétáljatok, túrázzatok, foglalkozz vele, ez növelni fogja a bizalmat és ha már megvan a kellő bizalom el lehet kezdeni a fegyelmezést. Ha egy olyan kutyát próbálsz fegyelmezni amelyik senkinek nem tart téged azzal nem fog tisztelni max megtanulja hogy veled nem szórakozhat, de ugyan úgy senki leszel a szemében bizalom nélkül.


#5 voltam.

2016. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#5 milyen kutyád van?



Hát igen ide egy méretes nagy pofon kéne. Bocsánat kérdező de egy pici kutyát miért kell lefogni vagy kennelbe zárni mert jön valaki? Persze ez egy költői kérdés volt. De nevetséges.

2016. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja és a verés és a határozott nevelő pofon között nagy különbség van.
2016. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
#5 vagyok. Amerikai akitám van előtte pedig utcai keverékeim voltak. Tudom miről beszélek. Igazad van hogy a verés és a "nevelő pofon" között ugyan van különbség de ha a kutya nem bízik benned akkor ugyan úgy sima verésnek veszi. Én nem szoktam megütni a kutyám mert érzem hogy a kapcsolatunk még nem stabil mivel még fiatal, ezért ha megütném azzal csak rontanék a helyzeten. Én eddig verés nélkül is elértem a célom. Ellenben akitől tanulok egy Malinoisza van aki nagyon bízik benne tiszteli ezerrel, ezért ha a gazdája megcsapja mert pofátlankodik akkor max "elszégyenli" magát és még jobban meg akar felelni (a kutyája vizsgás és 20 éve kutyázik). Mondjuk egy Akitát rohadtul nem lehet egy mali-hoz hasonlítani, de hát nah :D
2016. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!