Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutya a másik mellé?

Új kutya a másik mellé?

Figyelt kérdés

Van egy pincser-csivava keverék kan kutyusunk aki most lesz 2 éves ősszel és gondolkozunk rajta, hogy vegyünk egy csivavát vagy egy hasonlóan picurka kutyust mellé. Panelban lakunk de napi 5x levisszük, és rendesen megsétáltatjuk, mozgás igény nem probléma nálunk. A probléma az, hogy a jelenlegi kutyánknak el volt törve kölyökkorában a lába és azóta kissé antiszociális és agresszív néha. A többi kutyával is csak akkor játszik lent ha olyanja van, vagy ha épp szimpatikus neki, de valamelyiket zsigerből támadja. Egy szem "gyerek" eddig, minden figyelmet és szeretet megkap tőlünk, de nem tudjuk, hogy ha egy kis kölyökkutyát hoznánk mellé pluszba, elfogadná és szeretné e avagy nem. Bántani eddig soha nem bántott senkit és semmit, csak ugat ha úgy van, meg kis kutyát elméletileg a nagyok amúgy se bántanak. Jó lenne ha lehetne még egy és lenne egy játszópajtársa akivel nyugodtan el lehetne mert a környék beli kutyák mind nagyobbak és féltem, nehogy megint baleset érje.

Valaki volt már hasonló esetben? Vélemény, esetleg tanács?



2016. júl. 31. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem úgy gondolkodik mint egy ember. Ha nem elég szociális, akkor én addig nem vennék mellé másikat, amíg ezen nem javítottam.

Semmi nem garantálja, hogy szeretni fogja és nem e féltékeny lesz rá vagy idegesítí.

Csak azért, hogy legyen játszópajtása, nem vennék. Inkább vinném heti 1-2-szer napközibe, hogy ott szocializálódjon.

2016. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az antiszociális úgy értem, hogy egy tőle nagyobb fajtájú kutyától fél, például egy bichontól és nem játszik velük így nem szívesen megy oda hozzájuk
2016. júl. 31. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én akkor is csak akkor vennék a kutyám mellé másikat, ha az kijön mindenféle kutyával (persze ez alatt a szintén jól szocializált kutyákat értem), akár pici, akár nagy.

Nem tartom jól szocializáltnak azt a kutyát, amelyik csak azért fél egy másiktól, mert az picit nagyobb, mert lássuk be, hogy a Bichon, nem egy óriás.

2016. aug. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!